Treneri aicina jaunus dalībniekus

Alūksnē pēc brīvdienām sākusies džudo sezona, treneri Aivars Mālnieks un Mareks Marcinkevičs aicina uz nodarbībām jaunus dalībniekus ne tikai no pilsētas, bet arī rajona pagastiem.

Alūksnē pēc brīvdienām sākusies džudo sezona, treneri Aivars Mālnieks un Mareks Marcinkevičs aicina uz nodarbībām jaunus dalībniekus ne tikai no pilsētas, bet arī rajona pagastiem.
"Labprāt trenētu džudistu grupas no laukiem, tāpēc aicinām rajona pašvaldības viņus atbalstīt," laikrakstam stāsta džudo treneris Aivars Mālnieks.
Viņš skaidro, ka treniņus varētu organizēt pagastos, lai interesentiem nevajadzētu braukt uz Alūksni, taču problēmas sagādā nepieciešamais inventārs - paklājs.
Alūksnē ar džudo nodarbojas bērni vecumā no 6 līdz 18 gadiem. "Džudo jau ilgus gadus trenējas brāļi Niks un Toms Lemeševski no Mārkalnes pagasta, kuri Latvijā ierindojas labāko piecniekā. Paldies viņu vecākiem par ieinteresētību!" lepojas A.Mālnieks. Interesentiem ir iespēja darboties Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā, bet tiem, kuri vēlas pievērsties profesionālajam sportam - Alūksnes pilsētas sporta skolā.
A.Mālnieks atceras, ka džudo pirmsākumi Alūksnē meklējami 1983.gadā, pirmais tā treneris bija Vadims Orehovskis, bet viņa darbu turpināja Valdis Bērziņš. Tad nodarbības notika bijušajā armijas daļā, pamazām piepulcinot arvien vairāk jauniešu.
"Pirmo paklāju, ko izmantot treniņiem, palīdzēja sarūpēt komjaunatnes komiteja, vēl tagad to varam izmantot treniņos nometnēs," apgalvo treneris.
Par otro džudo dzimšanas dienu Alūksnē A.Mālnieks uzskata 2000.gadu, kad atsākās treniņi toreizējās VEFa telpās. Interese par šo sporta veidu bija liela, tāpēc nācās meklēt plašākas telpas Alūksnes 15.ceļu pārvaldē, kur džudisti trenējas joprojām. "Pateicoties šā uzņēmuma vadības atbalstam, varēsim izmantot arī otru zāli," apstiprina A.Mālnieks.
Viņš ir gandarīts, ka Alūksnē izauguši pirmie čempioni profesionālajā sportā. Artūrs Mālnieks kļuvis par Latvijas čempionu U - 15 vecuma grupā. Alūksnes džudo skolas bijušie audzēkņi Viktors Saveļjevs, Edgars Stafeckis un Ivo Alksnis studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā budžeta grupā.
Šogad jau ceturto reizi Alūksnē notiks Ziemassvētku turnīrs džudo, kurā piedalīsies Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas džudisti. Pirms tam - novembrī - alūksnieši dosies uz džudo kausa izcīņu Jelgavā un desmit labākie cīkstoņi - uz tradicionālu starptautisku turnīru Somijā, kurā piedalīsies 20 valstis.
"Mums ir laba sadarbība ar dažādiem klubiem Baltijā, Krievijā un Francijā, uz sacensībām šajā valstī atkārtoti dosimies nākamgad jūnijā," atklāj A.Mālnieks.
Jauni dalībnieki vecumā no 8 līdz 18 gadiem var pieteikties pie trenera Aivara Mālnieka (mobilais tālrunis 6499162), bet vecumā no 6 līdz 12 gadiem - pie trenera Mareka Marcinkeviča (mobilais tālrunis 9284913).

Citu datumu laikraksti

 • Alūksne - pilsēta, kuru mēs mīlam

  Cik daudz tu zini par savu novadu, pilsētu, ciematu? Vai esi izpētījis visu savā apkārtnē tikpat rūpīgi, kā to esam izdarījuši mēs - “Latvijas...

 • Balsosim par alūksnietēm bērnu “Eirovīzijā”!

  Kristīne zaharova: dziesmā izdziedās visas emocijas. Šovakar alūksniete Kristīne Zaharova kopā ar Līvu Zariņu un Ievu Bistrovu uzstāsies 2....

 • Precizē sadarbību

  Tikšanās ar Alūksnes rajona padomes priekšsēdētāju Jāni Ceļmilleru deva iespēju Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra brīvprātīgajai no...

 • Kļūdu labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

 • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

  Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

 • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

  Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...