Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Treniņnometnē Zviedrijā gatavojas jaunajai sezonai

Alūksnes biatlonistiem atlicis nepilns mēnesis, lai sagatavotos jaunajai sezonai, kas sāksies decembrī.

Alūksnes biatlonistiem atlicis nepilns mēnesis, lai sagatavotos jaunajai sezonai, kas sāksies decembrī. Oktobra beigās Kristaps Lībietis, Jānis Pleikšnis (pieaugušo izlases dalībnieki), Gints Rozenbergs (junioru izlases dalībnieks) un jauniešu izlases dalībnieki Normunds Putnis un Ingus Balodis devās uz 22 dienu treniņnometni Zviedrijā.
"Oktobrī K.Lībietis, J.Pleikšnis un G.Rozenbergs bija arī treniņnometnē Austrijā, kur slēpoja augstkalnu apstākļos - 2700 metru virs jūras līmeņa. Domāju, ka pašlaik biatlonisti sagatavotību ir labi parādījuši vasaras biatlonā. K. Lībietis izcīnīja 1.vietu junioru grupā, kļūstot par pasaules čempionu. Tas pierāda, ka funkcionālā sagatavotība viņam un arī pārējiem ir ļoti laba," saka Alūksnes biatlonistu treneris Intars Berkulis.
Viņš norāda, ka 22.un 23.novembrī Zviedrijā ir paredzētas Zviedrijas Pirmā kausa sacensības biatlonā. "Iespējams, ka tajās piedalīsimies, bet tas atkarīgs no puišu veselības stāvokļa un sagatavotības. Tās būs pirmās pārbaudes sacensības, uzsākot ziemas sezonu. Kad atriezīsimies mājās no Zviedrijas, pēc dažām dienām dosimies uz Austriju un Itāliju, kur paralēli Pasaules kausu sacensībām risināsies divas Eiropas kausu sacensības," stāsta I.Berkulis.
Viņš akcentē, ka ziemas sezonā K. Lībietis un J. Pleikšnis vairs nestartēs junioru grupā, bet pieaugušo, tādējādi viņiem būs jācīnās ar spēcīgākiem sportistiem. "Ir grūti prognozēt, kurš no viņiem šosezon uzrādīs labus rezultātus. 28. un 29.decembrī Cēsīs būs atlases sacensības, bet 3. un 4.janvāra sacensībās noteiks Latvijas izlases komandas sastāvu. Domāju, ka šīs sezona nebūs viegla. Ja līdz šim junioru konkurencē Pasaules kausa izcīņā Alūksnes biatlonisti cīnījās par pirmo divdesmitnieku, tad pieaugušo grupā būšu priecīgs, ja viņi būs starp 60 labākajiem. Arī junioru grupā ir grūti prognozēt rezultātus, jo bieži vien daudz ko nosaka tā brīža veiksme. Šī sezona būs ļoti saspringta. Janvāra beigās ir pasaules čempionāts junioriem, tad Pasaules čempionāts un Eiropas čempionāts biatlonā pieaugušajiem," vērtē I.Berkulis.
Viņš neslēpj, ka lielākās problēmas rada patronu, medikamentu, slēpju smēru un inventāra iegāde. "Trenēšanos ar rolleriem sporta bāzē "Mežinieki" mums uzlabo jaunuzlietais asfalts. Agrāk reizēm braucām trenēties uz ceļa pie Māriņkalna, bet tas ir bīstami un nenopietni. Pastāv iespēja, ka ar Alūksnes rajona padomes un Olimpiskā centra atbalstu "Mežiniekos" ar laiku varētu iegādāties retraku, ko izmantotu trašu līdzināšanai ziemā, jo ar līdzšinējo tehniku to nevaram izdarīt kvalitatīvi.
Retraks būtu nepieciešams, jo "Mežiniekos" ir viena no labākajām biatlona bāzēm Latvijā, kur ilgi nenokūst sniegs," saka I.Berkulis.
"Bieži esmu dzirdējis, ka līdzjutēji izsaka savas domas par biatlonu. Daudzi nezina, ko tas nozīmē mūsdienu izpratnē. Kopīgās sarunās ar citu valstu biatlona treneriem esam secinājuši, ka tagad biatlons ir kļuvis ļoti ātrs un neprognozējams. Katrā komandā ir daži sportisti, kas pamatsastāvā ir daudzus gadus. Jaunie sportisti, lai arī ir pilnībā nodrošināti trenēties, nevar viņus pārspēt. Kad Latvijas biatlonisti Jēkabs Nākums, Ilmārs Bricis un citi startēja Olimpiskajās spēlēs Nagano, visi priecājās par labajiem rezultātiem. Kad tie vairs nebija tik spīdoši, cilvēki viņus kritizēja - ka viņi vairs nespēj sagatavoties un būtu laiks pamest biatlonu. Bet varu vēlreiz atkārtot, ka biatlons ir kļuvis neprognozējams, tādēļ ir jāpriecājas, ka puiši iekļūst pirmajā divdesmitniekā. Latvija ir maza valsts, tādēļ tas ir augsts rezultāts. Manuprāt, visi biatlonistu rezultāti ir vērtējami atzinīgi," uzskata I.Berkulis.

Citu datumu laikraksti

  • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

    Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

  • Dosies uz sacensībām

    Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

  • Cepts sams ar citronu un medu

    Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...