Trešdaļu dzīves pavada dejojot

Rūta Bačkina ir optimiste un liela cīnītāja, lai gan atzīst, ka daudzās dzīves kaujās arī ir zaudējusi.

Rūta Bačkina ir optimiste un liela cīnītāja, lai gan atzīst, ka daudzās dzīves kaujās arī ir zaudējusi. "Tagad es jūtos ļoti labi un esmu laimīga," atzīst viņa.
Rūta bērnības dienas pavadījusi Jaunannas pusē. Pirmās zinības viņa ieguvusi Annas skolā. Vēlāk apguvusi grāmatvedes profesiju, jo ļoti paticis rakstīt. Taču dzīvē iegrozījies tā, ka kolhoza grāmatvedes darbu nācies nomainīt pret cepējas darbu. Darbs ceptuvē ildzis deviņus gadus, pēc tam Rūta strādājusi krājkasē, kur arī iepazinusies ar savu vīru. Tad viņi kopīgi sākuši dejot tautiskās dejas. Un nu jau 24 gadus Rūta ir kopā ar deju.
Jaunībā viņa dejojusi tautiskās dejas, bet nupat iesaistījusies senioru deju grupā "Sidraba pavediens" un kopā ar citām sievietēm mācās dejot balles dejas.
"Pašreiz dejojam tikai sievietes, lai gan pirms manas iesaistīšanās esot dejojis arī viens vīrietis," stāsta Rūta.
Viņa smejoties arī atklāj, ka ir pateicīga viņam, jo, kad vīrietis aizgājis, esot tikusi pie labas, zinošas deju partneres. "Pēc pirmā mēģinājuma reizēm domāju, ka vairāk nedejošu. Vecums dara savu, deju soļus nevaru atcerēties, bet nu jau esmu iejutusies," atklāj Rūta.
Vislielāko prieku viņai sagādā iespēja būt starp cilvēkiem, uzturēties sabiedrībā. "Pēc mēģinājuma palieku pie māsīcas. Tad parasti izrunājam pa nedēļu sakrājušos jaunumus," stāsta Rūta. 22. un 23.augustā deju grupa dosies uz starptautisku deju pasākumu Rīgā.
Pēc pusmāsas lūguma palīdzēt strādāt veikalā viņa arī pārcēlusies uz dzīvi Māriņkalnā. Rūtai ļoti patīk kopt savu dārziņu. Brīvajā laikā un lietainajās dienās viņa lasa grāmatas.
"Parasti lasu romānus, bet nu no bibliotēkas paņēmu pat Ārijas Elksnes dzejas izlasi "Es visu mūžu mīlējusi esmu"," atklāj Rūta. Viņa arī uzsver, ka pagasta bibliotekāre iesakot labas grāmatas un nekad neesot kļūdījusies viņas izvēlē.
Rūta ir arī liela Ērika Gruzniņa fane, un, ja kaut ko šajā sakarā ir iecerējusi, tad tiek darīts viss, lai tas notiktu. Tā ar lielu cīņas sparu viņa ir ieguvusi visas Ē.Gruzniņa dziesmas un aizbraukusi pat uz koncertu. Rūta arī ar sajūsmu stāsta, kā apmeklējusi mūzikas kompānijas "MAPLs" vasaras koncertturnejas pasākumu. Tomēr viņa atzīst, ka pati negribētu dziedāt. "Esmu jau mēģinājusi dziedāt korī, bet secināju, ka nav tādas balss. Esmu dejotāja," uzskata Rūta.
Rūta ir iesaistījusies pagasta pensionāru padomes aktivitātēs. "Visi kopā sanākam, varam parunāties," atzīst viņa. Kad pensionāri sanākot kopā, tad tiek dzerta kafija un degustēti pašgatavotie gardumi. Reizēm cits citu arī apdāvinot. "Uzdāvinām cits citam kādu puķi, apmaināmies ar stādiem," stāsta viņa.
Rūta kopīgi ar pensionāriem devusies arī ekskursijās, bet visspilgtāk atmiņā palicis brauciens uz Aglonas baziliku.
"Bazilikā sajutu patiešām labu auru. Svētajai Dievmātei lūdzu, lai tā manu dzīvi sakārto tā, kā vajag. Ticiet vai ne, bet viss sāka nokārtoties un mainīties uz labo pusi," stāsta Rūta. Viens brauciena pieturas punkts bijis ļoti īpašs. "Mums mācīja saņemt enerģiju no kokiem. Negaidiet, ka koki nāks pie jums," saka Rūta un atzīst, ka šā brauciena laikā guvusi daudz pozitīvas enerģijas.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...