Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trešo gadu slēpojumā uzvar alūksnietis

Pagājušajās brīvdienās laika apstākļi bija piemēroti slēpošanai, tāpēc slēpojuma "Alūksne 2003" dalībnieku skaits bija liels - 160.

Pagājušajās brīvdienās laika apstākļi bija piemēroti slēpošanai, tāpēc slēpojuma "Alūksne 2003" dalībnieku skaits bija liels - 160.
Turklāt slēpotāji bija ieradušies no Madonas, Siguldas, Talsiem, Saulkrastiem, Rīgas, Rēzeknes, Valmieras un citām pilsētām. Valsts čempionātā distanču slēpošanā startēja apmēram 150, lai gan pieteikušies bija 180 dalībnieki.
"Rīkojot divus tik lielus pasākumus reizē, abi zaudē. Latvijas čempionāta distanču slēpošanas posmā daži sportisti nepiedalījās, jo labprātāk startēja Alūksnes slēpojumā, kur varēja cīnīties par balvām. Toties tajā bija augsts meistarības līmenis - 25 rezultāti ir atzīstami Latvijā. Tie bija lieli svētki, kas priecēja dalībniekus un skatītājus," komentē sacensību galvenais tiesnesis Vilnis Veļķeris.
Pirmajā Latvijas čempionāta dienā distanci veica slidsolī, un vairākās grupās sekmīgi startēja biatlonisti. Savā vecuma grupā uzvarēja alūksnietis Jānis Pleikšnis, kas ir atgriezies no Eiropas un pasaules čempionātiem biatlonā.
Otrajā dienā viņš nestartēja, jo tad slēpoja klasiskajā stilā. Tad V 21 grupā uzvarētājs bija daugavpilietis Oļegs Andrejevs.
"V 18 grupā pretendenti uz labiem rezultātiem arī starptautiskās sacensībās ir gulbenietis Artūrs Zelčs un aizkrauklietis Valts Eiduks," vērtē V.Veļķeris. Pašlaik distanču slēpošanā nav vērojama attīstība. Labākie slēpotāji Latviju nepārstāv Eiropas un pasaules čempionātos. Paredzams, ka arī nākamgad distanču slēpošanas pēdējais posms būs "Mežiniekos".
"Tautas slēpojuma mērķis nav sasniegt augstus rezultātus. Tomēr sports nevar būt bez rezultātiem, tāpēc ir jābūt fiziski labi sagatavotiem, lai varētu noslēpot 15 kilometru distanci. Lai nezaudētu sacensību prieku, dalībnieki sacentās vecuma grupās," norāda V.Veļķeris. Atkal godalgotās vietās ierindojās Jānis Pleikšnis, turklāt viņa konkurents - Intars Spalviņš - atpalika tikai par vienu sekundi. Viņi ir arī uzvarētāji absolūtajā vērtējumā. Trešais palika gulbenietis Toms Matisons, kas abiem zaudēja 10 sekundes. Viņa rezultāts daudziem bija pārsteigums. "Absolūtajā vērtējumā 18.vietu ieņēma gulbeniete Madara Līduma, kas aiz sevis atstāja daudzus vīrus," komentē V.Veļķeris.

Citu datumu laikraksti