Trešo reizi uzvar mākslas skolu konkursā

Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darbu ekspozīcija ieguvusi pirmo vietu Latvijas mākslas skolu darbu konkursā “Apjoms” un saņēmusi Kultūras ministrijas Valsts Kultūrizglītības centra diplomu.

Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darbu ekspozīcija ieguvusi pirmo vietu Latvijas mākslas skolu darbu konkursā "Apjoms" un saņēmusi Kultūras ministrijas Valsts Kultūrizglītības centra diplomu. Konkursa gadskārtējā izstāde bija iekārtota Pedvālē.
"Esam patīkami pārsteigti par tik labu vērtējumu. Daļu konkursa darbu alūksnieši redzēja izstādē pirms pašvaldību vēlēšanām, kad izstāde bija iekārtota administratīvās ēkas foajē. Kaķi, maskas, galvassegas un frizūras skatāmi arī Pedvālē. Daudzi darbi palika tēlnieka Ojāra Feldberga apsaimniekotajā muižā, kur tie būs apskatāmi visu vasaru," stāsta mākslas skolas direktora vietniece Anita Vēliņa.
Diplomu pasniedza arī skolotājai Elitai Salakai, kas ieguva otro vietu projekta vadītāju vērtējumā. E.Salaka ar audzēkņiem mašē tehnikā gatavoja maskas kā traukus, galvassegas un frizūras. Rita Rubene guva atzinību, viņa ar audzēkņiem īstenoja pārvērtības ar maskām. Trīs bērnus apbalvoja ar diplomu par otro vietu - Sintiju Serdāni, Santu Puķudruvu un Matīsu Keivu.
Uz izstādi neaizveda visus vides objektus, tāpēc tiem paredzētajā vietā uzcēla telti, tajā izvietoja galvassegas un frizūras. "Kolēģi atzina, ka mūsu darbi ir stilā ieturēti un kā vienmēr gaumīgi. Materiāli izvēlēti atbilstoši bērnu spējām. Par to liecināja darba mapes, kurās bija redzama to tapšana no skicēm līdz gatavai formai. Iespējams, ka tāpēc pamanīja arī atsevišķu skolotāju un audzēkņu veikumu," secina A.Vēliņa. Alūksniešiem interesanti likās vides objekti, kas bija veidoti citās skolās.
Brauciens uz Pedvāli ļāva arī iepazīt Sabiles vīna kalnu un Kurzemes mazpilsētas skaisto apkārtni. Netālu no Sabiles atrodas Pedvāles brīvdabas mākslas muzejs. O.Feldbergam ir izdevies vecās muižas ēku, kurā iekārots muzejs, iekļaut vidē, integrējot kultūras mantojumu, mākslu, dabas un lauksaimniecības ainavu. "Ja gribam piesaistīt tūristus Alūksnei, tad mums ir jāmācās no šīs mazpilsētas. Tas ir apbrīnojami, ka Sabilē ar 1200 iedzīvotājiem var iekārtot modernās mākslas muzeju," atzīst mākslas skolas direktors Ojārs Vēliņš.

Citu datumu laikraksti

  • Ieceļošana Krievijas Federācijā

    Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un...

  • Spriedīs par sadarbību

    Pleskavas apgabalā (Krievijas Federācija) jūnija sākumā notiks divi pārrobežu sadarbībai un biznesa attīstībai veltīti pasākumi, kuros dalību ņems...

  • Pagaidām lopi nav cietuši no knišļu kodumiem

    Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka Alūksnes rajonā neviens mājlops no knišļu uzbrukumiem nav...