Trīs dienas Alūksnē valdīs teātra gars

Teātru festivālā: izrādes rādīs 12 stundas. Rīt, parīt un aizparīt Alūksnē notiks bērnu teātru festivāls - konkurss.

Teātru festivālā: izrādes rādīs 12 stundas.
Rīt, parīt un aizparīt Alūksnē notiks bērnu teātru festivāls - konkurss. Jau piektdienas vakarā alūksnieši varēs vērot festivāla dalībnieku teatralizētu gājienu no tautas nama uz izgaismotajām Alūksnes strūklakām, bet sestdien visu dienu varēs skatīties teātra izrādes.
"Manuprāt, šis varētu izvērsties par ļoti jauku pasākumu, jo bērnu teātru festivāls Alūksnē pēdējo reizi bija pirms trim gadiem. Savukārt bērnu teātru festivāls - konkurss Alūksnē nav bijis," saka Alūksnes tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja Dace Bukša.
Piektdien pasākums sāksies ar vienu ieskaņas izrādi "Sniega karaliene", ko izrādīs madonieši, bet pēc tam būs teatralizēts svētku gājiens līdz izgaismotajām strūklakām, turklāt dalībnieki būs tērpušies maskās.
Gājiens sāksies 22.30 no tautas nama pa Brūža ielu līdz Pils ielai un tad no Pils ielas līdz strūklakām, bet festivāla atklāšana būs pie strūklakām. Gājiens būs vakarā, lai bērniem un pārējiem skatītājiem spilgti paliktu atmiņā Alūksnes izgaismotās strūklakas. Gājienu varēs vērot ikviens interesents. Pēc tam festivāla dalībnieki dosies uz Pilssalas tiltu, kur viņus sagaidīs pārsteigums - kāda persona no Alūksnes vēstures.
Sestdien no pulksten 10.00 līdz 22.00 Alūksnes tautas namā varēs vērot ļoti daudzas izrādes. Sestdien festivālu atklās Alūksnes Ievas teātra (režisore Ieva Malteniece) dalībnieki ar izrādi "Pūt, vējiņi".
No pašmāju kolektīviem uzstāsies arī Bejas pamatskolas teātra kolektīvs ar izrādi "Pasaka par Pustukšīti, Ķēmrausīti un Vējamilzi" (režisore Guna Igošina) un Ilzenes pamatskolas teātra kolektīvs ar izrādi "Uz priekšu, Rolle!" (režisore Agita Līdumniece).
Festivālā varēs vērot arī Smiltenes, Balvu, Rundāles, Rūjienas, Viļānu, Varakļānu, Cēsu, Tukuma un Madonas kolektīvu sniegumu.
Dažas izrādes pat būs muzikālas vai ar akrobātiskiem vingrojumiem. Daudzas izrādes būs nopietnas, piemēram, "Sapnis vasaras naktī", "Pašu audzināts", "Romeo un Džuljeta", "Pūt, vējiņi".
Visas izrādes vērtēs žūrija, kas pēc tam noteiks vienu labāko kolektīvu, kas saņems balvu, lai varētu savam kolektīvam iegādāties kaut ko vērtīgu. Balvu pasniegs noslēguma pasākumā sestdienas vakarā. Savukārt svētdien teātru kolektīviem, kas vēlēsies, piedāvās izklaides programmu pa Alūksni un Alūksnes rajonu, tostarp braucienu ar bānīti.
"Ir prieks par mūsu rajona skolotājām Gunu Igošinu un Agitu Līdumnieci, kas nepārtraukti pilnveido savas zināšanas. Mēs vēlamies, lai festivāla dalībniekiem ir patiess prieks un gandarījums par piedalīšanos, lai viņiem tie ir īsti svētki. Izrāžu iestudēšana ir ļoti grūts darbs. Lai to izdarītu, ir ieguldīts daudz laika un darba, tādēļ izbraucieni bērniem ir kā svētki, kuros var redzēt daudz jauna, gūt pozitīvas emocijas un izjūtas. Tādēļ mūsu festivāls - konkurss būs kā pateicība visiem kolektīviem par ieguldīto darbu šīs sezonas laikā. Gribam, lai bērni iemācās priecāties par citu paveikto un sadraudzējas cits ar citu. Vēlamies, lai viesiem par Alūksni paliek ļoti labs iespaids un lai pēc tam viņiem te gribas atgriezties vēl un vēl," saka I.Malteniece.
Viņa ir gandarīta, ka alūksniešu rīkotos pasākumus apmeklētāji vērtē pozitīvi. "Festivālam - konkursam ir pieteikušies kolektīvi no visas Latvijas. Būtībā mēs nemaz nevaram uzņemt tik daudz dalībnieku. Vēl tagad interesenti zvana un vēlas pieteikties, bet to vairs nevar izdarīt. Viesos gaidām Viļņas režisoru Titasu Varnasu, pie kura pērn viesojās "Ievas teātra" dalībnieki. Katra kolektīva režisoram būs iespēja aprunāties arī ar žūrijas komisijas locekļiem. Es ceru, ka visi kolektīvi jauki pavadīs laiku, lai arī tā nekad vēl nav bijis, ka izrādes ilgst 12 stundas pēc kārtas," norāda I.Malteniece.
**
Bērnu un jauniešu teātra festivāls - konkurss "Drošam pieder pasaule"
nn 20.maijā pulksten 19.30 lielajā zālē - J.Švarcs "Sniega karaliene" (Madonas ģimnāzija un pilsētas kultūras nams). No pirmsskolas vecuma.
nn 21.maijā pulksten 10.00 lielajā zālē - J.Rainis "Pūt vējiņi" (Alūksnes tautas nams, "Ievas teātris"). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 11.10 lielajā zālē - Anna Brigadere "Es un citi" (Balvu Stacijas pamatskola). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 11.05 kamerzālē - G.Pētersone "Pasaka par Pustukšīti, Ķēmrausīti un Vēja milzi" (Bejas pamatskola). Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.
pulksten 11.30 lielajā zālē - Hermanis Paukšs "Tītiņš, Tūtiņš, Astromiks un Kosmoss" (Balvu amatniecības vidusskolas "Kabitelis"). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 12.25 lielajā zālē - "Ragana" (Veclaicenes pagasts). Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem
pulksten 12.20 kamerzālē - A.Zeibots "Liliju ezers" (Rūjienas kultūras nams). Jauniešiem no
14 gadu vecuma.
pulksten 13.15 lielajā zālē - Z.Zīle "Iesim mājās" (Blomes pagasts).
pulksten13.50 kamerzālē - Ā.Alunāns "Pašu audzināts" (Cēsu Tautas teātra studija "Eksperiments"). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 13.55 lielajā zālē - Krustkalne "Sakņu dārza sargs" (Alūksnes tautas nams, "Ievas teātris"). Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.
pulksten 14.30 lielajā zālē - Rudīte Poča "Nebēdnīgie kazlēni" (Tukuma pilsētas tautas nams "Knifiņš"). Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.
pulksten 15.40 kamerzālē - Gunārs Priede " Visi prieki vējā" (Viļānu vidusskola). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 16.00 lielajā zālē - "Čigānu cirks ceļojumā apkārt pasaulei" (Rundāles pagasts, "Savējie"). No pirmsskolas vecuma.
pulksten 17.00 lielajā zālē - I.Siliņa "Uz priekšu, Rolle!" (Ilzenes pamatskola, "Kurmis"). No pirmsskolas vecuma.
pulksten 16.50 kamerzālē - L.Stumbre "Klasīte" (Smiltenes 2.vidusskola). Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.
pulksten 17.40 kamerzālē - kustību izrāde "Mūžīgi ceļā" (Smiltenes pagasts). No pirmsskolas vecuma.
pulksten 18.05 lielajā zālē - H.Paukšs "Piedod, Bokačo, ja vari" (Smiltenes 2.vidusskola). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 18.50 kamerzālē - pēc Skalbes motīviem "Ezera meitas" (Rundāles pagasts, "Savējie"). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 19.35 tautas nama pagalmā - V.Šekspīrs "Sapnis vasaras naktī" (Varakļānu vidusskola). Jauniešiem no 14 gadu vecuma.
pulksten 21.00 lielajā zālē - "Kā karalis amatu mācījās" (Viļņa).

Citu datumu laikraksti

 • Ar varu neprotu lauzties aizslēgtās durvīs

  Brīvos brīžos strautiņiete Tija Āboliņa sapņo par ģimenes lauku māju un paklausīgiem bērniem. Ģimene - vīrs Sarmis un bērni Annija un Roberts - ir...

 • Piedalās atceres konferencē

  Vācijā notika starptautiska konference, veltīta Bībeles tulkotāja latviešu valodā E.Glika 300. nāves gadadienas atcerei.Vācijā notika starptautiska...

 • Deputāti atklāj savus ienākumus

  Alūksnes pilsētas domes deputāte, Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule deklarācijā norādījusi, ka domē pērn nopelnījusi 7807,81 latu.Alūksnes...

 • Aicina laikus pieteikties atbalsta maksājumiem

  Tuvojas pirmo iesniegumu termiņš valsts un ES atbalsta maksājumiem par zīdītājgovīm, tāpēc Lauku atbalsta dienests aicina lauksaimniekus laikus...

 • Bibliotēkā diskutē par ģimenes lomu

  Annas pagasta bibliotēkā notika pasākums “Gads ģimenei Eiropas Savienībā”, kas veltīts Mātes un ģimenes dienai, ko svinēs 15.maijā.Annas pagasta...

 • Kontrolēs tirgotājus ceļmalās

  Sākoties dārzeņu, augļu un ogu sezonai, Pārtikas un veterinārais dienests plāno aktīvi uzraudzīt tirgotājus, kas lielceļu malās pārdos pašu audzētus...