Trīs gadus vada interešu klubiņu

Jaunalūksnes pagastā trešo gadu Bejas interešu klubiņu "Pīlādzis" vada Ārija Bērziņa.

Jaunalūksnes pagastā trešo gadu Bejas interešu klubiņu "Pīlādzis" vada Ārija Bērziņa. Tam ir izveidojušās savas tradīcijas, regulāri notiek pasākumi, kopīgi raksta atmiņu kladi. Ir pildspalvas un krūzītes ar klubiņa simboliku.
Par "Pīlādža" vadītāju viņa kļuva nejauši pirms trim gadiem kādā pensionāru tikšanās reizē. Klubiņa dalībnieces ir rīkojušas interesantus pasākumus, tikšanās ar pazīstamiem cilvēkiem, organizējušas literāro tiesu par televīzijas seriālu "Hameleonu rotaļas", kā arī devušās nelielās ekskursijās.
Pašlaik "Pīlādzī" ir 25 dalībnieces. "Rēķināju, ka trīs gadu laikā bijušas apmēram 85 nodarbības. Sievietes, kas tās apmeklēja regulāri, klubā pavadījušas divus mēnešus," smej Ā.Bērziņa.
"Pīlādža" dalībniecēm ir sava himna, kam vārdus uzrakstījusi dzejniece Kornēlija Apškrūma. Arī Vēsma Kokle - Līviņa un Lūcija Sāgameža - Nāgele klubiņam ir veltījušas dzejoļus.
"Ja kaut ko rīko un aicini kādu piedalīties, uzreiz ir jāmaksā. Bet es esmu pateicīga visiem cilvēkiem, ar ko trīs gadu laikā esmu sadarbojusies, jo neviens no viņiem man nav prasījis samaksu. Esmu pārsteigta, ka Alūksnes rajonā ir tik daudz atsaucīgu cilvēku," brīnās "Pīlādža" vadītāja.
Lielākā bagātība ir cilvēki
Viņa smej, ka enerģiju darboties gūst no dabas, Dieva un draugiem. "Kad pārlapoju atmiņu kladi, saprotu, ka iesāktais ir jāturpina. Klubiņa dalībnieces ir gados vecas. Ja viņas spēj atbraukt vairākus kilometrus, arī man jāvar. Uzskatu, ja esmu ko uzņēmusies, tad tas ir jādara," saka Ā.Bērziņa.
Ārijai ir organizatora talants. Daudzus gadus viņa bija Bejas pamatskolas direktore. Savulaik vadīja bērnu klubiņu "Avotiņš" un nodarbības kādreizējā Rezakas privātajā pamatskolā. "Esmu bagāta ar labiem cilvēkiem. Visu daru viņu dēļ. Vienmēr vajag kādu palīgu, jo viens visu paveikt nevar," viņa apgalvo. Lai asinātu prātu, viņai patīk risināt krustvārdu mīklas.
Rīkos literāro tiesu
"Ir daudz atsaucīgu cilvēku, bez kuriem mēs nevarētu veiksmīgi darboties. Valdis Slaucītājs vienmēr palīdz ar vīra roku. Pagasta padomes priekšsēdētāja Benita Jušvajeva atbalsta materiāli un piedalās pasākumos. Ir gandarījums, ka trīs gadu jubilejas pasākumam radās necerēts sponsors - vietējais iedzīvotājs Oļegs Galahovs. Zinām, ka varam paļauties arī uz Arvīdu Bērzkalnu," priecājas Ā.Bērziņa.
Viņa pozitīvi vērtē, ka Alūksnes rajonā ir daudz interešu klubiņu. "Laukos cilvēkiem nav, kur iet, lai izrautos no ikdienas pelēcības. Cilvēks taču nav radīts, lai dzīvotu viens!" uzsver Ā. Bērziņa.
Aprīlī "Pīlādzis" organizēs literāro tiesu par Osvalda Mauriņa darbu "Hameleonu rotaļas latviešu gaumē". Būs "tiesneši", "prokurori", "tiesājamie" un "advokāti"," stāsta Ā.Bērziņa.
Pasaule balstās uz trakajiem
"Manuprāt, pasaule balstās uz trakajiem. Cilvēki, kas strādā normētu darba laiku, ir labi un godīgi. Bet, ja gribi sasniegt ko vairāk, tad nevar strādāt no pulksten 9.00 līdz 18.00. Tad sevi nedrīkst žēlot. Tā arī ir ar mani. Es zinu, ka ir jāiztur, lai cik slikti pēc tam būtu," domā Ā.Bērziņa.
"Esmu gandarīta, ka klubiņa dalībnieces ir kļuvušas drošākas, uzņēmīgākas un atraisītākas. Viņas visā aktīvi iesaistās. No pirmās tikšanās reizes vēl joprojām pasākumus apmeklē Lidija Arāja, Anita Cvetkova, Valija Ermiča, Valda Dobre, Ausma Garā, Velga Kubuliņa un Mudīte Rusakova. Es vēlētos, lai viņas nezaudē interesi par dzīvi," vēl Ā.Bērziņa.

Citu datumu laikraksti

 • “Esmu tāds kā citi...”

  Māris Vīgups, divdesmitgadīgs frizieris, ļoti jauns un talantīgs. Jauks cilvēks -tāds kā citi jaunieši. - Māri, kā radās doma - kļūt par frizieri? -...

 • Ansamblī “Atspulgs” meitenes dzied no 1.klases

  Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs.Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs. Četras talantīgas...

 • Absolventu diena ģimnāzijā

  25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā.25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tā ir...

 • Pabeidz anekdotes!

  Vai tu esi asprātīgs un proti stāstīt anekdotes?Vai tu esi asprātīgs un proti stāstīt anekdotes? Piemēram, šādi: "Viens suņa īpašnieks stāsta...

 • Mana māja – mana pils

  Gadījums no dzīves. Kādā jaukā sestdienas pēcpusdienā, kad man bija brīva diena, varēju mierīgi baudīt tēju un vērot labu filmu, pie durvīm...

 • Visi nevar būt mūsējie

  Vieniem viņš patīk, citos izraisa atklātu nepatiku. Klausoties mūziķa izpildītās dziesmas, top skaidrs, ka repera Ģirta Rozentāla jeb Ozola dzimtais...