Trīs ielu iedzīvotājiem aizsalst ūdensvads

Alūksnē iedzīvotāji Mālpils, Brīvības un Mežinieku ielā ūdensvada aizsaluma dēļ izjūt dzeramā ūdens trūkumu.

Alūksnē iedzīvotāji Mālpils, Brīvības un Mežinieku ielā ūdensvada aizsaluma dēļ izjūt dzeramā ūdens trūkumu. Par to otrdien laikrakstu informēja pašvaldības komunālo pakalpojumu uzņēmuma "Rūpe" vadītāja Elita Sūna. Problēma sākusies pamazām un pletusies plašumā, aizsalstot ūdensvada pievadiem pie mājām.
"Tas agrāk nav piedzīvots. Aizsalst ūdensvads ne tikai atsevišķām mājām, bet pat ielām. Privātmājās ir arī akas, iedzīvotāji ņems ūdeni tur. Traģiskāk daudzdzīvokļu mājās, kur aku nav. Privātie arī nelabprāt dod ūdeni no akām, jo tajās šoziem maz ūdens," saka E.Sūna.
"Rūpe" mēģina glābt situāciju. Vispirms mēģinās atkausēt ūdensvadu Brīvības ielā. Izmantos ar gāzi sildāmu degli. Pēc tam mēģinās atjaunot ūdens padevi Mālupes un Mežinieku ielā. E.Sūna pauda, ka ūdensvads aizsalst tur, kur ūdenim caurulēs nav bijusi pietiekama cirkulācija, kur ir mazs ūdens patēriņš. Aukstajā laikā ik pa brīdim vajadzētu tecināt ūdeni no krāna, ja grib, lai ūdensvads neaizsalst. E.Sūna teica, ka Alūksnē zeme sasalusi vairāk nekā metra dziļumā. Arī tas ietekmēja ūdensvada sasalšanu.

Citu datumu laikraksti