Triumfs Latvijas čempionātā

Veiksmīgs vasaras noslēgums izdevies orientēšanās klubam „Alūksne/Ape”.
Augusta beigās Dauguļos norisinājās 11.Latvijas kausa posms „Valmieras čempionāts”, kur uzvaru elites grupās svinēja novadnieks Edgars Bertuks ar sievu Kristīni Bertuku.
Čempionāts Dauguļos šogad pulcēja vairāk nekā 400 dalībnieku. Pirmajā dienā tika aizvadītas sacensības vidējā distancē, bet otrajā dienā - garajā distancē. Dāmu elites grupā pārliecinoši labākā abās sacensību dienās bija K.Bertuka („CPSS/Meridiāns/Pārgauja”). E.Bertuks („Alūksne-Ape” OK) arī izcīnīja pārliecinošas uzvaras abās sacensību dienās. Jāatzīmē arī V16 grupā Austra Kalniņa iegūtā 3.vieta. Pārējiem alūksniešiem kopvērtējumā šajās sacensībās neizdevās kāpt uz goda pjedestāla.

Izcīna titulus vidējā distancē un stafetē
Latvijas kausa izcīņa 8. un 9.septembrī turpinājās Turaidā, Siguldas futbolgolfa parkā, kur tika noskaidroti Latvijas čempioni vidējā distancē un stafetē. Tajās startēja vairāk nekā 700 orientieristu. Vidējā distancē otro gadu pēc kārtas uzvara E.Bertukam, kurš palīdzēja savai komandai izcīnīt zeltu stafetē, startējot kopā ar Miku Žagatu un Jāni Kūmu. Panākums atkārtots pēc vairāku gadu pārtraukuma.
V16 grupā bronzas medaļas kaklā kārā: Kristers Lārmanis, Austris Kalniņš un Uvis Sproģis, savukārt V170 grupā: Uldis Vērdiņš, Vilnis Veļķeris, Māris Vabulnieks.
Arī vīru konkurencē uzvarētājs E.Bertuks līderpozīciju ieņēma jau pašā distances sākumā, un arī viņa pieļautā kļūda distances vidū neļāva nevienam no konkurentiem tā īsti pietuvoties zelta medaļai. Pārējo orientēšanās kluba „Alūksne/Ape” biedru starti nebija tik veiksmīgi. 
E.Bertuks pēc finiša komentēja: „Šobrīd jūtos diezgan labi, nekas netraucē skriet un trenēties, tādēļ skatos uz priekšu un gaidu pēdējo Pasaules kausa posmu Čehijā, kur arī uzsvars ir uz vidējo distanci.”.

Neticama uzvara
Stafetes sacensības izvērtās daudz aizraujošākas. Līdz pat beigām neprognozējama izvērtās cīņa par uzvaru vīru elites grupā, kur pēc vairāku gadu pārtraukuma čempionu titulu atkal izcīnīja „Alūksnes/Apes” komanda ar M.Žagatu, J.Kūmu un E.Bertuku, lai gan vēl līdz pat pēdējā etapa vidum Alūksnes komanda bija vairākas minūtes aiz vietas pirmajā trijniekā. Alūksnieši trešajā etapā devās, atrodoties 4.vietā - vairāk nekā septiņas minūtes aiz līderiem, kuri pieļāva liktenīgas vairāku minūšu kļūdas, kas E.Bertukam ļāva tos panākt un apdzīt pāris punktus pirms finiša.

Neizdodas parādīt labāko sniegumu
Latvijas velo-orientieristu vīriešu izlases rindās Edgars Krūmiņš izcīnīja savas cīņas Pasaules velo-orientēšanās čempionātā, kas šogad notika Austrijā. Latvijas stafetes komanda izcīnīja 13.vietu (no 20 komandām) nāciju ieskaitē pasaules velo-orientēšanās čempionāta stafetes sacensībās. Individuāli augstākā bija mūsu izlases līdera E.Krūmiņa izcīnītā 27.vieta masu starta sacensībās. Vidējā distance izrādījās krietni cietāks rieksts - dažādu iemeslu dēļ vidējā distance nebija veiksmīga nevienam no mūsu sportistiem. Garajā distancē dalībai kvalificējās tikai E.Krūmiņš, kurš 27 km garo distanci veica labā tempā, tomēr pieļaujot kļūdas gan uz pirmajiem distances punktiem, gan vidusdaļā, tādējādi ierindojoties 39.pozīcijā. Sacensības noslēdzās ar sprinta distanci, kurā E.Krūmiņš ierindojās 48.vietā.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • Skolēnu skaits sarūk

  Skolēnu skaits sarūk

  Uzsākot jaunu mācību gadu, skolēni atkal vai pilnīgi no jauna izjūt atbildību, rītus, kad grūti piecelties, un sakārto savu ikdienu. Izglītībai un...

 • Alūksne īsumā

  Alūksnes novads ◆ 3.septembrī pulksten 9.15 autoceļa Litene – Alūksne 10.kilometrā automašīnas “Škoda” vadītājs, izvairoties no sadursmes ar stirnu,...

 • Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Tāda ir kādreizējā SIA “Mākslīgās apsēklošanas stacija” direktore Edīte Ločmele. Viņas pārziņā bija Kalncempju, Strautiņu, Malienas, Annas, Mālupes,...