Trūkst automašīnu stāvvietu

Laikam jau pierasts, ka Alūksnes ielās automašīnas stāv ne tikai atļautās vietās, bet pat autobusu pieturvietās.

Laikam jau pierasts, ka Alūksnes ielās automašīnas stāv ne tikai atļautās vietās, bet pat autobusu pieturvietās. Pašvaldības policija soda mašīnu īpašniekus, tomēr atzīst, ka saprot situāciju - trūkst stāvvietu.
Torņa ielas iedzīvotāji lūdza redakcijas palīdzību risināt sasāpējušo problēmu. Viņus satrauc, ka daudzi personiskās automašīnas atstāj iepretim 13.mājai, kur ir pilsētas 2.maršruta autobusa pieturvieta. Autobuss tajā nevar apstāties, tāpēc pasažieriem jāiekāpj un jāizkāpj no sabiedriskā transporta ielas vidū.
Policija sola pastiprināt kontroli
Alūksnes pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons norāda, ka satiksmes noteikumi paredz administratīvo atbildību par automašīnu novietošanu autobusu pieturā. Par tādu pārkāpumu automašīnu vadītājiem ir sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli un vainīgie sodīti. "Pēc tam situācija uzlabojas, tātad iespējams atrast stāvvietu arī citur. Tomēr noteikti ir ērtāk, ja mašīna stāv logu priekšā. Droši vien tā ir drošāk, tomēr no zagļiem nav pasargāts neviens," spriež pašvaldības policijas inspektors Gints Teterovskis. Viņš norāda, ka 13.mājas galā ir stāvlaukums, bet acīmredzot tajā trūkst vietu. "Tās ir apkārtējo māju iedzīvotāju automašīnas, kas rītos un vakaros stāv ielas malā. To ir tik daudz, ka nu jau abās ielas pusēs veidojas gara automašīnu rinda," norāda G.Teterovskis.
Pastiprinātu uzmanību mašīnu stāvēšanai autobusu pieturvietā pievērš tad, kad SIA "Vidlatauto" ziņo par grūtībām nodrošināt autobusu kustību. "Diemžēl pašvaldības policistu nav tik daudz, lai katru dienu varētu dežurēt Torņa ielā," atzīst A.Tomsons. G.Teterovskis piebilst, ka centīsies biežāk pārbaudīt un sodīt automašīnu īpašniekus. Parasti viņi taisnojas, ka automašīnu ielas malā novieto tikai vakarā, kad autobusi nebrauc. Ar 1.jūniju tie kursēs arī vēlu vakaros, tāpēc ir jādomā par automašīnu novietošanu citur.
"Ir vajadzīga ceļa zīme - stāvēt aizliegts, lai automašīnas nestāvētu abās ielas malās. Šādā situācijā ir grūti izmainīties pretimbraucošām mašīnām. Turklāt iela ir bedraina," vērtē G.Teterovskis. Alūksnes domes izpilddirektore Iveta Zaķe informē, ka šis jautājums tiks risināts. Ceļa zīmes ir jau pasūtītas.
Stāvlaukumu ierīkošana - iedzīvotāju ziņā
"Problēma ir tāda, ka Torņa ielas mājām nav pagalmu teritorijas. Zeme zem tām ir iznomāta dzīvojamo māju apsaimniekotājai SIA "Alūksnes nami". Lai ierīkotu stāvlaukumu, ir vajadzīga būvatļauja. Jābūt skicēm un tās jāsaskaņo būvvaldē. Tas nav vienkārši, tomēr iedzīvotājiem kopā ar "Alūksnes namiem" šis jautājums ir jārisina," atzīst I.Zaķe.
Viņa norāda, ka starp divām mājām Torņa ielā ir jau ierīkots automašīnu stāvlaukums, bet ne visiem tas ir pa prātam. Ja arī citu māju iedzīvotāji risinās šo jautājumu, tad, iespējams, stāvlaukuma būvē nevēlēsies iesaistīties tie, kuriem nav automašīnu. Tomēr arī viņu interesēs ir nodrošināt vietu automašīnām, lai tās netraucētu iekāpt autobusā. Stāvlaukuma izbūvei ir vajadzīgi lieli līdzekļi. Tie būtu jāmeklē privatizēto dzīvokļu īpašniekiem sadarbībā ar SIA "Alūksnes nami".
Sasāpējusī problēma ir jārisina
"Mašīnu pilsētā ir un būs arvien vairāk. Pirms septiņiem gadiem stāvlaukumi pie daudzdzīvokļu mājām bija patukši, bet tagad nevar atrast vietu mašīnām ne tikai Torņa ielā. Īpaši aktuāla šī problēma ir Apes ielas mikrorajonā," uzsver A.Tomsons.
Turklāt mašīnu ielas malā atļauts novietot tā, lai līdz brauktuves otrai apzīmētai malai būtu vairāk par trim metriem. Apes ielā tik daudz nepaliek. Stāvvieta ir izbūvēta pie mājas Nr.8, bet pie citām tādas nav. A.Tomsons norāda, ka tas nav attaisnojums satiksmes noteikumu neievērošanai.
Līdzīga situācija ir Dārza ielā pretim administratīvajai ēkai, kur stāvošās automašīnas kavē autobusu satiksmi. Noteikumi nosaka, ka nedrīkst stāvēt 25 metrus pirms un 10 metrus aiz autobusa pieturas. Šo prasību bieži neievēro, tomēr jāšaubās, vai situāciju varēs mainīt tikai ar automašīnu īpašeku sodīšanu.

Citu datumu laikraksti

 • Lai bērni pasaulē un Latvijā neciestu badu!

  Svētdien, 13.maijā, Apvienoto Nāciju Pasaules Pārtikas programma sadarbībā ar starptautisko kurjerpasta kompāniju TNT aicina simtiem tūkstošu cilvēku...

 • Apdraud kartupeļu gaišā gredzenpuve

  Pēdējos gados starp aktuālākajām problēmām kartupeļu audzētājiem ir kartupeļu gaišā gredzenpuve.Pēdējos gados starp aktuālākajām problēmām kartupeļu...

 • Zināmi konkursa uzvarētāji

  ES krustvārdu mīklu konkurss, veltīts Romas līgumu 50.gadadienas atzīmēšanai Latvijā, ir beidzies.ES krustvārdu mīklu konkurss, veltīts Romas līgumu...

 • Svētki ir tad, kas visi ir kopā

  Man vislabāk patīk Ziemassvētki, 18.novembra svētki un dzimšanas dienas.Man vislabāk patīk Ziemassvētki, 18.novembra svētki un dzimšanas dienas....

 • Vispirms darbs, tad - svētki

  Domājot par svētku nozīmi ģimenes dzīvē, prātā nāk Reiņa Kaudzītes savulaik izteiktais apgalvojums: „Kam nav darba dienu, nav arī svētdienu.”.Domājot...

 • Kādus svētkus jūs vislabprātāk svinat ģimenē? Kāpēc?

  Aigars Aizups, deputāts un AS “SEB Latvijas Unibanka” filiāles pārvaldnieks: Mūsu ģimene svin latviešu svētkus - Ziemassvētkus, jo tie ir klusi un...