Tūrisma piedāvājums Veru apriņķī

Pagājušā nedēļā trīs desmiti tūrisma uzņēmēju, speciālistu un interesentu pēc igauņu uzaicinājuma devās iepazīšanās braucienā uz Veru apriņķi.

Pagājušā nedēļā trīs desmiti tūrisma uzņēmēju, speciālistu un interesentu pēc igauņu uzaicinājuma devās iepazīšanās braucienā uz Veru apriņķi. Rouges - Hānjas tūrisma apvidu latvieši iepazina igauņu tūrisma speciālistu un tulka, veclaicenieša Jāņa Prangela vadībā.
Maršrutā bija iekļauta Rogosi muiža un muzejs, Plāni pareizticīgo baznīca, Hānjas slēpošanas centrs, Lielais Munameģis (kura tornī uzbraucām ar jauno liftu), Hinni smilšakmens kanjons, Ala -Rouges viesu māja un mēbeļu ražotne, Lakstīgalu grava, Paganamaa dabas liegums. Apskatījām arī Veru pilsētas centru, viesojāmies Veru tūrisma informācijas centrā .
Savukārt brauciena noslēguma daļa bija mežabrāļu saimniecībā Vastse - Roosa. Tikšanās laikā ar Hānjas un Rouges pagastu priekšsēdētājiem uzzinājām, kā Igaunijas valsts un pašvaldības atbalsta savus uzņēmējus.
"Rouges pagasts, kurā ir 2000 iedzīvotāju, naktsmītnēs pašlaik piedāvā tūristiem 600 gultas vietas," stāsta pagasta priekšsēdētājs Kalvi Koiva.
Igauņu kolēģi izteica cerību, ka atgriezīsimies viņu pusē, atvedot līdzi uz Dienvidigauniju tūristu grupas no Latvijas. Brauciena dalībnieki - alūksnieši un vecpiebaldzēni - bija sajūsmināti par igauņu izdomu, uzņēmību un neatlaidību, piesaistot tūristus savam ar dabas skaistumu apveltītajam novadam, un guva labas idejas turpmākajam darbam.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...