Tūristiem būs vieglāk iegūt informāciju

Kalncempjos Viktora Ķirpa Ates muzejā šonedēļ atklāja tūrisma informācijas punktu, kas izveidots, īstenojot Vidzemes attīstības aģentūras projektu “Trīs stīgas Vidzemē”.

Kalncempjos Viktora Ķirpa Ates muzejā šonedēļ atklāja tūrisma informācijas punktu, kas izveidots, īstenojot Vidzemes attīstības aģentūras projektu "Trīs stīgas Vidzemē".
Muzejā ir labiekārtota teritorija - ierīkotas četras lauka tualetes, uzstādīti pieci atpūtas soliņu un galdu komplekti, divi velosipēdu slietņi, divas lielās atkritumu tvertnes un iekārtota ugunskura vieta.
"No šā projekta rajonā mēs esam vislielākie ieguvēji, galvenais ieguvums mums būs stāvlaukums, līdz šim tā vajadzībām izmantojām ganības. Salabots ir arī ceļa posms pie stāvlaukuma," stāsta muzeja vadītāja Valda Ķirpa.
Informācijas punkta izveidei ir saņemta arī datortehnika. "Dators mums ir nepieciešams, citādi mēs visu sezonu netiekam strādāt pie tā. Ceram, ka mums tiks ierīkots arī interneta pieslēgums. Internetu varēs izmantot ne tikai muzeja darbinieki, bet arī tūristi. Mēs katru dienu saskaramies ar to, ka nepieciešams sniegt informāciju, līdz šim tūristiem par citiem apskates objektiem stāstījām tik, cik zinājām paši, vai izmantojām pieejamos bukletus. Turpmāk tūristi varēs vieglāk iegūt informāciju. Arī mēs nejutīsimies atslēgti no pasaules, muzejā darot darbus, mēs varēsim iegūt jaunāko informāciju," saka V.Ķirpa. Informācijas punktā tūristi varēs saņemt ziņas par apskates objektiem apkārtnē, naktsmītnēm, ceļojuma maršrutiem. Šeit būs pieejamas arī dažādas tūrisma brošūras, bukleti un Vidzemes reģiona kartes.
Kad tiks uzbūvēta jaunā guļbūves ēka, informācijas punkts tiks iekārtots tās vienā galā, bet otrā galā ierīkos zāli, kuru varēs izmantot muzeja apmeklētāji. Pagaidām informācijas punkts ir iekārtots saimes mājā.
Projektu "Trīs stīgas Vidzemē" finansiāli atbalsta PHARE 2002.gada programmas "Baltijas jūras reģiona sadarbības programma Latvijai", bet papildus ieguldījumu tajā deva arī pašvaldība, paredzot finansējumu no finanšu stabilizācijas projekta.
"Informācijas punkts muzejā ir vairākus gadus, bet tagad muzejs ir ieguvis datorkomplektu. Kad būs pieslēgts internets, tūrisma cienītājiem un muzeja darbiniekiem tur būs iespēja tikt pie informācijas tūrisma jomā, pagasts tādējādi iegūs attīstītu tūrisma uzņēmējdarbības vidi un tūrismam atbilstošus pakalpojumus," atzīst Kalncempju pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Aploks.
Informācijas punkta atklāšanas dienā Ates muzejā viesojās Alūksnes rajona tūrisma informācijas centra darbinieki, citu Alūksnes rajona pagastu tūrisma informācijas punktu darbinieki, kā arī Vidzemes attīstības aģentūras direktore Jolanta Vjakse. "Mēs nedomājam par "Trīs stīgām" kā tikai par ceļu, mēs domājam, lai tūrists aizbrauktu ne tikai uz vienu vietu, kur iztērētu naudiņu, bet apskatītu arī citu vietu. Tūrisms atstāj iespaidu par to, kas mēs - vidzemnieki - esam ne tikai ārzemniekiem, bet arī latgaļiem, kurzemniekiem un zemgaļiem," saka J.Vjakse.
Nākamnedēļ tūrisma informācijas punkts tiks atklāts Ziemeru pagasta Māriņkalnā, bet vēl pēc nedēļas to atklās arī Pededzē.

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā skābekļa kosmētiku

  Alūksnē izveidots firmas “Faberlic” kosmētikas prezentācijas birojs, kur var iepazīt tās ražojumus: krēmus, šampūnus, matu kondicionierus, lūpu...

 • Smejoties mēs sarunājamies ar debesīm

  Tā teicis Ramons Gomess de la Sema, spāņu rakstnieks. Tomēr kāpēc tik maz cilvēki smejas un priecājas? Vai jūtas neērti, ka apkārt ir tik daudz bēdu?...

 • Pratusi radīt saules gaismu mākslas darbos

  Nu jau gandrīz trīs gadu desmitus Latvijā pazīstamā grafiķe Dzidra Ezergaile par savām mājām sauc “Sniedzes” Alsviķu pagastā.Nu jau gandrīz trīs gadu...

 • Annas pagastā būs jauniešu klubs

  Annas pašvaldībā, pamatskolas ēkas trešajā stāvā, pašlaik tiek remontēta telpa, kurā atradīsies Annas pagasta jauniešu klubs. To veido par projektā...

 • Pirmo reizi 27 gados jaunas mēbeles

  Pirmsskolas izglītības iestādē “Pienenīte” vienai no sešām grupām pēc 27 gadiem nomainītas mēbeles.Pirmsskolas izglītības iestādē "Pienenīte" vienai...

 • Gatavojas Pļaujas svētkiem

  10.septembrī Alūksnes rajonā notiks Pļaujas svētki, kur piedalīsies Latvijas aktīvākās folkoloras kopas. Senos amatus iemēģinās Viktora Ķirpa Ates...