Turpinās konkurss skolēniem

Turpinot konkursu skolēniem “Pilis, muižas un baznīcas Alūksnes rajonā”, šodien laikrakstā publicējam atbildes uz otrās kārtas jautājumiem, kā arī trešās kārtas jautājumus, ko gatavoja Veclaicenes un Pededzes pagasta tūrisma speciālisti.

Turpinot konkursu skolēniem "Pilis, muižas un baznīcas Alūksnes rajonā", šodien laikrakstā publicējam atbildes uz otrās kārtas jautājumiem, kā arī trešās kārtas jautājumus, ko gatavoja Veclaicenes un Pededzes pagasta tūrisma speciālisti.
Alūksnes rajona padomes tūrisma informācijas speciāliste Evita Puzule atzīst, ka 2.kārtai iesniegtie darbi bija interesanti, to autori bija snieguši ļoti pareizas un izsmeļošas atbildes. "Jāatzīst, ka šoreiz klupšanas akmens izrādījās jautājums, cik baznīcas ir bijušas Opekalnā. Aicinām konkursā iesaistīties arī jaunus dalībniekus, jo tiks apbalvoti ne tikai kopvērtējuma, bet arī katras kārtas uzvarētāji," saka E.Puzule.
3.kārtas atbildes jāiesniedz līdz 17.decembrim (pasta zīmogs) Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā Dārza ielā 8a, Alūksnē, tālr./fakss 4322804, epasts: "[email protected]". 3.kārtas rezultāti un 4.kārtas jautājumi tiks publicēti laikrakstos "Alūksnes Ziņas" un "Malienas Ziņas" 24.decembrī.
Konkursu rīko Alūksnes rajona TIC sadarbībā ar Gaujienas pagasta biznesa informācijas, izglītības un tūrisma centru, Apes, Jaunlaicenes, Veclaicenes, Jaunannas, Kalncempju, Ziemeru, Virešu, Trapenes un Pededzes tūrisma informācijas punktiem un Alūksnes rajona laikrakstiem "Alūksnes Ziņas" un "Malienas Ziņas".
Līga Vīksna
***
3.kārtas jautājumi
1. Pededzes pagastā darbojas Ķuršu pareizticīgo baznīca. Kāda svētā vārdā tā nosaukta?
2. Kurā gadā uzcelta Ķuršu pareizticīgo baznīca?
3. Par kādiem līdzekļiem uzcelta minētā baznīca?
4. Kas atrodas Ķuršu baznīcas teritorijas apkārtnē?
5. Kas tagad atrodas Romeškalna pilī?
6. Kā sauca Šreibershofas muižas pēdējo saimnieku?
7. Kāds ir Veclaicenes baznīcas pilns nosaukums?
8. Kurā gadā baznīca uzbūvēta?
9. Kāds ir Veclaicenes muižas senākais nosaukums?
10. Veclaicenē ir vietvārds "Cīņas". Kā muiža tur bija senāk?
***
2.kārtas pareizās atbildes
1. Kurā gadā Johans Gotlībs fon Volfs nopirka Jaunlaicenes muižu? (Atbilde: 1747.gadā.)
2. Cik bērnu bija Johanam Gotlībam fon Volfam un Marijai Klementīnei fon Volfai? (Atbilde: 10 bērni - septiņi dēli un trīs meitas.)
3. Vai zināt, kuras muižas Latvijā tika nopirktas Volfu pēctečiem? Nosauciet tās! (Atbilde: Ziemeri, Vecgulbene, Kalna muiža (pie Gulbenes), Lāzberģis, Litene, Stāmeriena, Lizums, Valme, Druviena, Alsviķi, Rezaka, Karva, Mālupe, Māriņkalns, Lubāna, Inčukalns, Dikļi, Vangaži, Taurupe, Zaķumuiža Ropažu pagasts un citviet.)
4. Kur apglabāti Johans Gotlībs fon Volfs un Marija Klementīne fon Volfa, dzimusi de Fallua? (Atbilde: Jaunlaicenes baronu fon Volfu ģimenes kapos. Tautā tos sauc par "kungu kapiem".)
5. Ar ko ievērojama Opekalna baznīca? (Atbilde: visaugstāk virs jūras līmeņa celtā baznīca Latvijā (235 m.v.j.l.).)
6. Kā sauc cilvēku, pēc kura ieteikuma tika celta baznīca Opekalnā? (Atbilde: mācītājs Ernsts Gliks.)
7. Kurā gadā dibināja Opekalna draudzes skolu? Nosauciet skolas dibinātāju! (Atbilde: 1683.gadā Opekalna draudzes skolu dibināja Ernsts Gliks.)
8. Pašreizējā Opekalna baznīca nav pirmā. Cik baznīcas pavisam ir celtas Opekalnā? (Atbilde: 1683.gadā koka baznīca, kura nodega 1701.gadā; 1729.gadā - koka baznīca; 1774.gadā - tagadējā mūra baznīca, kas nedaudz pārbūvēta un paplašināta.)
9. Kas kopš 2004.gada ir Ziemeru muižas īpašnieks? (Atbilde: Dita Balčus.)
Konkursa rezultāti pēc 2.kārtas
Santa Kazaine (Ilzenes pamatskolas 9.klase) - 9 punkti.
Indra Tarasa un Zane Tarasa (Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzija, 12. un 7.klase) -
9 punkti.
Ilzenes pamatskolas 8.klases meitenes - 8 punkti.
Ketija Klempnere (Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 12.klase) -
8 punkti.
Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 11.klase) - 7 punkti.
Līga Kūma (Gaujienas vidusskola, 11.klase) - 7 punkti.
Aiga Vērse, Angelika Fina (Ilzenes pamatskolas 6. un 7.klase) -
6,5 punkti.
Ance Gaigaliete (Annas pamatskola, 9.klase) - 6 punkti.
Sandis Sproģis (Gaujienas vidusskola, 7.klase) - 5 punkti.

Citu datumu laikraksti

 • Uzsāk atbalsta maksājumus

  Lauku atbalsta dienests uzsācis mazāk labvēlīgo apvidu atbalsta izmaksāšanu pilnā apmērā.Lauku atbalsta dienests (LAD) uzsācis mazāk labvēlīgo apvidu...

 • Populārāki ir kredīti eiro un latos

  Ieskatoties kredītaizdevēju datos, iezīmējas aina, kas, aizvadot gadu, iegūst aizvien spēcīgākas aprises - arvien mazāk iedzīvotāju izvēlas...

 • Iedzīvotājiem nepieciešami atstarotāji

  Fonds “Gaismaszīme” izveidots ar mērķi panākt, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu atstarotāji un viņi tos lietotu.Fonds "Gaismaszīme" izveidots...

 • Uz semināru aicina naktsmītņu īpašniekus

  Asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas reģionos rīkos seminārus “Labas higiēnas prakses vadlīniju...

 • Balso arī par Alūksnes šoferiem

  Satiksmes ministrijas rīkotajā akcijā “Draudzīgākais autobusa šoferis” pasažieri varēja balsot par tālsatiksmes autobusu vadītājiem vairākās...

 • Sieviešu klubiņš rīko tikšanos

  Kā jau iepriekšējā reizē tika norunāts, Alūksnes rajona sieviešu klubu pārstāves šoreiz tiksies nevis trešdien, bet ceturtdien, 24.novembrī, pulksten...