Turpinās konkurss “Veselā miesā vesels gars!”

Turpinot konkursu “Veselā miesā vesels gars!”, šodien publicējam 6.kārtas jautājumus, ko uzdod Gaujienas pagasta infocentra darbinieki. Pareizās atbildes šoreiz netiks publicētas, jo to ir daudz un visiem konkursantiem ir taisnība.

Turpinot konkursu "Veselā miesā vesels gars!", šodien publicējam 6.kārtas jautājumus, ko uzdod Gaujienas pagasta infocentra darbinieki. Pareizās atbildes šoreiz netiks publicētas, jo to ir daudz un visiem konkursantiem ir taisnība.
5.kārtas atbildes laboja vides veselības saimniecības "Mauriņi" veselības pirts pirtniece Gunita Virka. Viņa atzīst, ka ar prieku lasījusi tik izsmeļošas, rūpīgi pārdomātas atbildes. "Saliekot kopā visus darbus, iznāktu viena laba veselīgas pēršanās procedūras instrukcija! Divi darbi bija ļoti līdzīgi, tādēļ grūti bija izvērtēt. Konkursa dalībniekus gribētu nodarbināt pirts procedūras veikšanā, lai "iemēģina" roku," viņa saka.
Šoreiz nepublicējam pareizās atbildes, jo to ir daudz. Vien būtu svarīgi atcerēties, ja ir ģībonis - uz sejas jāliek auksta vērmeļu, liepziedu, asinszāles vai melisas slota. Pārkaršanas gadījumā jāliek slotiņa no melnā plūškoka, avenes, sarkanā āboliņa, nātrēm, svaigi gurķi vai citrons.
Atbildes uz 6.kārtas jautājumiem gaidīs līdz 17.martam (pasta zīmogs). Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā Dārza ielā 8a, Alūksnē, tālr./fakss 4322804, e-pasts: [email protected]. 6.kārtas rezultātus un 7.kārtas uzdevums publicēs laikrakstos "Alūksnes Ziņas" un "Malienas Ziņas", kā arī interneta mājas lapā "www.aluksne.lv" 26.martā.
"Šā mēneša laikā vajadzētu padomāt par pirti, par kuru konkursa dalībnieks vēlēsies veidot konkursa noslēguma darbu. Sīkāka informācija par to būs nākamajā reizē," saka Alūksnes rajona padomes tūrisma informācijas speciāliste Evita Puzule.
Atbildes jāiesniedz uz baltām A4 formāta lapām datorrakstā vai rokrakstā. Katram konkursa dalībniekam ir piešķirts kārtas numurs, vērtētāji redz šo numuru, nevis dalībnieka vārdu un uzvārdu. Tāpēc tiem, kas piedalījās jau pirmajā kārtā, vārds, uzvārds jāraksta uz aploksnes vai e-pasta pavadvēstulē. Ja konkursā piedalās pirmo reizi, uz atsevišķas lapas jāuzraksta dalībnieka vārds, uzvārds, adrese, tālrunis, skola, kur mācās, un klase. Konkursā var iesaistīties arī jauni dalībnieki.
***
Konkursa 5.kārtas rezultāti
- Indra Tarasa (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, 11.klase) - 17 punkti.
- Ance Gaigaliete (Annas pamatskola, 8.klase) - 16 punkti.
- Elīna Jaunzema (Ziemeru pamatskola, 4.klase) - 15 punkti.
- Aija Roķe (Jaunalūksnes pagasts) - 15 punkti.
- Ilzenes pamatskolas 7.klases kolektīvs - 14 punkti.
- Toms Kornets (Jaunlaicenes pamatskola, 5.klase) - 13 punkti.
- Igors Balaņuks (Annas pamatskola, 6.klase) - 13 punkti.
- Jānis Kūms (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 12 punkti.
- Līga Kūma (Gaujienas vidusskola, 10.klase) - 12 punkti.
***
6.kārtas jautājumi
1. Apmeklējot pirti, ir svarīgi ievērot noteikumus jeb zināt pirts "etiķeti". Lūdzu nosaukt (vismaz piecus) nosacījumus, kas jāņem vērā, ejot pirtī?
2. Lai pirtī justos ērti, jāņem līdzi individuālai lietošanai nepieciešamie priekšmeti. Kādi priekšmeti vajadzīgi, lai ietu pirtī?
3. Pirtī pavadāmais laiks izmantojams zināmā kārtībā. Kādā kārtībā ir jāizmanto pirts procedūras?
4. Aprakstiet kādu ticami neticamu atgadījumu par pirtī iešanu, izmantojot kādu no pirts nosacījumiem!
5. Palīdziet pirtniekam! Brīvajos brīžos viņš labprāt lasa grāmatas un žurnālus, bet nu viss izlasītais ir samudžinājies vienā jūklī. Jūsu uzdevums:
* atrast katra darba pareizās rindas un uzrakstīt tās;
* nosauciet, kādu rakstnieku darbu fragmenti tie ir;
* ko vēl par šiem darbiem jūs zināt?
Citāti no grāmatām:
1)"Zēns pavēro pirts apkārtni. Tur kāds plikums apskrien ap pirti, bet ej nu tu, cilvēks, sazini no tāda pasaules tāluma, vai tas ir vīrietis vai sieviete. Prātojot, ienāk prātā, kā tās sievietes pa pirti darās, pa lāvas augšu un vaid.
2) Pirtnieks stāvēja sutā kails un ar roku slaucīja acis un pieri, no kuras pilēja lielas sviedru lāses. Ādas skotele viņam bija priekšā un kailās, sarkanās kājas koka tupelēs.
3) Viņš mani vispirms uzcēla uz lāvas un sameta tādu garu, ka es rīstījos vien. Tur nu man vajadzēja bez kurnēšanas gulēt, griezt pēc kārtas visas puses uz augšu un likties nopērties. Slota bija mīksta un smaržīga, bet āda dega tai vietā, kur sitiens ķēra.
4) Visu dienu pirtnieks bija uzcītīgi berzis un locījies, visu dienu godbijīgi un uzmanīgi berzis muguru.
5) "Bija gan laba pirts. Gars mīksts kā vate. Nu pēros, tā pēros, kamēr visu niezekli no kauliem izkarsēju. Paldies par labu kurināšanu!"

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...