Turpinās pieteikšanās valsts atbalstam

Maijā, jūnijā un arī pārējos vasaras mēnešos Lauku atbalsta dienesta reģionālās lauksaimniecības pārvaldes turpinās pieņemt lauksaimnieku iesniegumus valsts atbalstam nacionālajās subsīdiju programmās.

Maijā, jūnijā un arī pārējos vasaras mēnešos Lauku atbalsta dienesta reģionālās lauksaimniecības pārvaldes turpinās pieņemt lauksaimnieku iesniegumus valsts atbalstam nacionālajās subsīdiju programmās.
Lai saņemtu valsts atbalstu par dārzeņu, augļu un ogu integrēto audzēšanu, pretendentam līdz 1.jūnijam dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē jāiesniedz iesniegums, kurā jānorāda audzējamie kultūraugi, kā arī platības, kurās paredzēta integrētas dārzeņu audzēšanas tehnoloģijas izmantošana. Iesnieguma kopija jāiesniedz arī nozares asociācijā attiecīgo platību pārbaudei un izvērtēšanai. Subsīdijas tiks maksātas par faktiski apsētajām un apstādītajām kultūraugu platībām atbilstoši 2006.gadā noslēgtajiem līgumiem un deklarētajām platībām, tajā skaitā arī par 2005.gadā deklarētajām platībām. Turklāt sējumiem un stādījumiem jābūt koptiem, ievērojot integrētas, vidi saudzējošas audzēšanas tehnoloģijas.
1.jūnijs ir pēdējā diena, kad tiks pieņemti iesniegumi Latvijas un ārvalstu kopprojektu līdzfinansējumam. Subsīdijas paredzētas kā Latvijas valsts līdzfinansējuma daļa Latvijas ārvalstu kopprojektiem, kuri ir nozīmīgi lauku, lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozares attīstībai un saistīti ar Latvijas sekmīgu dalību Eiropas Savienībā.
Līdz 1.jūnijam tiks pieņemti iesniegumi no linkopjiem, lai linu audzēšanu sakārtotu atbilstoši Eiropas Savienības prasībām. Šinī pašā atbalsta programmā - "ES nosacījumu ieviešana" - aitkopji var pieteikties subsīdijām līdz 15.jūlijam, bet augkopji atbalstam sēklkopībā - līdz 1.augustam.
Atbalstam izglītībai, zinātnei, tajā skaitā kursiem, semināriem, konferencēm, studijām ārvalstīs, jāpiesakās katru mēnesi līdz pirmajam datumam. Tuvākais šo iesniegumu pieņemšanas termiņš attiecīgi ir 1.jūnijs. Savukārt atbalstam informācijas sagatavošanai un izplatīšanai šajā subsīdiju programmā iesniegumus pieņems līdz 1.jūlijam.
Turpinās iesniegumu pieņemšana apdrošināšanas pasākumiem lauksaimniecības risku vadības pasākumu ieviešanas programmā. Šo atbalstu piešķirs 50 procentu apmērā atbilstoši noslēgtajiem līgumiem starp apdrošināšanās sabiedrībām un apdrošināšanas ņēmējiem. Tomēr atbalsts nepārsniegs 25 latus par vienu vienību, kartupeļiem un dārzeņiem nepārsniegs 50 latus, augļu kokiem un ogulājiem - 150 latus.
Iesniegumu veidlapas un atbalsta saņemšanas nosacījumi, kā arī informācija par nepieciešamo iepirkuma procedūras dokumentāciju ir pieejama internetā "www.zm.gov.lv", "www.lad.gov.lv".
Brošūru, kurā publicēti noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai 2007.gadā un tā piešķiršanas kartību, lauksaimnieki var saņemt reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs.

Citu datumu laikraksti

 • Domāju es domas dziļas…

  Sakarā ar dzejnieka Eduarda Veidenbauma 140. dzimšanas dienas atceri tiek rīkots īso stāstu konkurss “Domāju es domas dziļas…”.Sakarā ar dzejnieka...

 • Izsludina starptautisko jauniešu eseju konkursu

  Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO un Goi Miera fonds (Goi Peace Foundation) aicina jauniešus no...

 • Iedzīvotāji slikti pārzina savus izdevumus

  Deviņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka slikti pārzina savus izdevumus un gribētu naudu tērēt pārdomātāk nekā līdz šim, liecina...

 • Lai bērni pasaulē un Latvijā neciestu badu!

  Svētdien, 13.maijā, Apvienoto Nāciju Pasaules Pārtikas programma sadarbībā ar starptautisko kurjerpasta kompāniju TNT aicina simtiem tūkstošu cilvēku...

 • Apdraud kartupeļu gaišā gredzenpuve

  Pēdējos gados starp aktuālākajām problēmām kartupeļu audzētājiem ir kartupeļu gaišā gredzenpuve.Pēdējos gados starp aktuālākajām problēmām kartupeļu...

 • Zināmi konkursa uzvarētāji

  ES krustvārdu mīklu konkurss, veltīts Romas līgumu 50.gadadienas atzīmēšanai Latvijā, ir beidzies.ES krustvārdu mīklu konkurss, veltīts Romas līgumu...