Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas jauns mācību gads

Klāt ir augusts, un ar joni tuvojas jauns mācību gads. Pirms mācību gada sākuma vecāki saviem bērniem steidz pirkt visu nepieciešamo skolai, arī mācību grāmatas un burtnīcas.

Klāt ir augusts, un ar joni tuvojas jauns mācību gads. Pirms mācību gada sākuma vecāki saviem bērniem steidz pirkt visu nepieciešamo skolai, arī mācību grāmatas un burtnīcas.
Skolēniem un viņu vecākiem jau maijā iedoti saraksti, pēc kuriem vasarā jāgādā nepieciešamie mācību līdzekļi. Tomēr lielākā daļa Alūksnes rajona skolu cenšas nodrošināt skolēnus ar mācību grāmatām, izmantojot valsts un pašvaldību budžeta līdzekļus.
Gaujienas ģimnāzijas direktore Ieva Zariņa stāsta, ka daļu grāmatu sagādā skola par valsts piešķirto naudu, palīdzību saņem arī no pašvaldībām. Pērējos mācību līdzekļus gādā vecāki pēc maijā izsniegtajiem sarakstiem. SIA "Donita" Alūksnes grāmatnīcas vadītāja Spodra Matisāne stāsta, ka atsevišķu skolu skolotāji nopērk klasei grāmatas kolektīvi. Arī Ilzenes pamatskolas skolēniem grāmatas pašiem nav jāpērk.
"Skola sagādā grāmatas, jo bieži gadās, ka grāmatu veikalā nav. Pēc tam vecākus aicinām samaksāt par darba burtnīcām. Paši, protams, gādā parastās burtnīcas un rakstāmpiederumus," stāsta Ilzenes pamatskolas direktore Olīvija Jēģere.
Šogad Ilzenes pamatskolas skolēni turpinās mācīties no grāmatām, kuras pagājušajā gadā sagādātas par pagasta padomes atvēlētajiem līdzekļiem. Šogad mācību līdzekļi ir kļuvuši nedaudz dārgāki.
"Izdevniecība "Zvaigzne ABC" jūlijā palielināja cenas. Tās ir augušas no viena līdz pat četrdesmit santīmiem. Pašreiz vēl neesam saņēmuši jaunos katalogus, tādēļ nevaram spriest par cenām jaunajām grāmatām, zinām tikai par tām grāmatām, kuras saņēmām jūlijā," paskaidro grāmatnīcas vadītāja Spodra Matisāne.
Viņa stāsta, ka cilvēki jau tagad sāk iegādāties nepieciešamās grāmatas, bet vissaspringtākā ir pirmā septembra nedēļa, kad visi vēl steidz sagādāt nepieciešamo.
"Šad tad gadās pa kādam klientam, kas arī mācību gada vidū pērk grāmatas, ir arī tādi, kuri mācību gada beigās nemaz nezina, kā nepieciešamā grāmata izskatās," dalās pieredzē S.Matisāne.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Esot vietējais un vēl viens strādnieks. Teica, ka viņiem ir slaukšanas aparāti un piena dzesēšanas iekārtas.Esot vietējais un vēl viens strādnieks....

 • Iekārto pirmo golfa laukumu

  Jaunalūksnes pagasta "Salņi" saimnieka Viktora Litaunieka veidotā Vinnija Pūka dabas taka dāvā arvien jaunas iespējas aktīvi atpūsties, uzzināt un...

 • Pilsētas svētkus vērtē pretrunīgi

  Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju. Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku...

 • Tauriņam pa pēdām

  Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks skatījās uz vecā tilta atliekām.6. Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks...

 • Klāt mūzikas festivāls "Sinepes un Medus"

  Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi.Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi....

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Alūksnes pilsētas svētki. Alūksnes pilsētas svētku programma: 2.augusts. 10.00 - 14.00 - Eironams: vēstures labirinti, konkursi (galvenā balva -...