Ūdenssūkņi dara kvalitatīvāku sadzīves ikdienu

Tie, kas privātmājās un piemājas mazdārziņos ierīkojuši centrbēdzes ūdenssūkņus, saka, ka karstajās vasaras dienās nezina bēdu. Lielajās saimniecībās sen vairs neiztikt bez ūdenssūkņa palīdzības.

Tie, kas privātmājās un piemājas mazdārziņos ierīkojuši centrbēdzes ūdenssūkņus, saka, ka karstajās vasaras dienās nezina bēdu. Lielajās saimniecībās sen vairs neiztikt bez ūdenssūkņa palīdzības.
SIA "Rubate" veikals "Santehnika" šobrīd piedāvā vairāk nekā 20 dažāda veida sūkņus, lai atvieglotu un darītu kvalitatīvāku sadzīves ikdienu.
Sūkņi domāti, lai pārsūknētu tīru ūdeni vai ķīmiski neagresīvus šķidrumus, kas nesatur abrazīvās daļiņas un kuru temperatūra nav lielāka par +40 grādiem. Ņemot vērā šo sūkņu vienkāršumu, kompaktumu, izturīgumu un ekspluatācijas vienkāršumu un ekonomiskumu, tie ir ieguvuši plašu pielietojumu - māju apgādē ar ūdeni, dārzu laistīšanā, mazgāšanas iekārtās, nelielās apūdeņošanas sistēmās, kā arī tiek izmantoti kā spiediena pastiprinātāji, ja galvenajā ūdensvadā tas ir pazemināts.
Centrbēdzes ūdenssūkņiem pievienojot spiedkatlu un spiediena slēdzi, tiek veidoti tā saucamie ūdens apgādes automāti, kas paredzēti ūdens pacelšanai jeb uzsūkšanai no akām, rezervuāriem, ūdenskrātuvēm augstumā no 7 līdz 9 metriem un spiešanas augstumam no 40 līdz 65 metriem, nodrošinot ražību no 40 līdz 80 l/min. Standarta veidā ūdens apgādes automāti tiek ražoti, izmantojot 24 litru tērauda spiedkatlu. Ir iespējams iegādāties arī lielāku - 60, 100 litru un pat 1000 litru spiedkatlu. Palielinot spiedkatla tilpuma izmēru, iespējams iegūt lielāku nemainīga spiediena ūdens padeves rezervi gadījumā, ja vienlaicīgi tiek lietotas vairākas ūdens patēriņa vietas. Ir iespējams pasūtīt sūkni, samontējot ar jebkura tilpuma spiedkatlu.
SIA "Rubate" Tirdzniecības daļas vadītājs Guntis Dzenovskis min vienkāršu piemēru. "Ja mazgājas dušā un vienlaikus mājā darbojas arī veļas mašīna vai notiek dārza laistīšana, tad vienbrīd cilvēks dušā var izjust diskomfortu kā aukstā un karstā ūdens svārstības, jo sūknis ar 24 litru spiedkatlu šajā brīdī var nenodrošināt nemainīgu spiedienu ūdensvadā. Tādēļ lietderīgāk ir izvēlēties sūkni ar lielāku spiedkatlu," saka G.Dzenovskis.
Sūkņa lāpstiņu rati ir izgatavoti no speciālas plastmasas - norila vai no misiņa. Sūkņa korpuss ir no čuguna, nerūsējoša tērauda vai arī no plastmasas. G.Dzenovskis norāda, ka šobrīd iecienītākie ir sūkņi ar čuguna korpusu. Tie ir klusāki darbībā un pietiekami izturīgi.
"Ir jāgarantē, lai ūdens ņemšanas vieta būtu maksimāli tīra, lai sūknī nenokļūtu dažādas abrazīvās daļas un to nesabojātu," iesaka G.Dzenvoskis.
Sūkņu uzsūkšanas spēja tiek panākta, ņemot vērā ežektoru vai arī tā saucamo venturi sistēmu, kas ir iebūvēta sūkņa korpusā. Pie pirmās dzinēja palaišanas caur atgaisošanas atveri ir jāpielej sūknis un sūcvads līdz akai. Sūcvadam visā tā garumā jābūt ar vienmērīgu slīpumu uz leju, lai tajā neveidotos gaisa burbulis. Sūknim darbojoties, ūdens tiek padots uz patēriņa vietu, taču, to izslēdzot, ūdens tek caur sūkni atpakaļ uz ūdens ņemšanas vietu. Lai to novērstu un lai nodrošinātu sūcvada pastāvīgu piepildījumu ar ūdeni, sūcvada galā obligāti nepieciešams pievienot pretvārstu. Uzsūkšanas caurulēm jābūt ar tādu pašu vai nedaudz lielāku iekšējo diametru nekā pievienošanas urbumam sūkņa korpusā.
Sūknis tiek pārdots saliktā veidā un nav nepieciešams to izjaukt pirms montāžas. Sūknis ir jānovieto telpās vai zem nojumes. Apkārtējā temperatūra nedrīkst pārsniegt +40 grādus. G.Dzenovskis norāda, ka to ir vienkārši uzstādīt, tomēr nepieciešamības gadījumā SIA "Rubate" var piedāvāt savu speciālistu palīdzību.
Vienkāršākie sūkņi, ko var iegādāties veikalā "Santehnika", maksā, sākot no 17 latiem, centrbēdzes sūkņi ar automātu - 63 latus. To garantija ir gads vai divi gadi. Piedāvā iegādāties arī iegremdējamos sūkņus, kas ir aktuāli pavasara periodos. Bieži māju pagrabos paceļas ūdens līmenis. Ja ir šāds sūknis, tad tas automātiski ieslēdzas, kad ūdens līmenis pagrabā paceļas un ūdens tiek izpumpēts.

Citu datumu laikraksti

  • Dārza darbi jūnija otrajā pusē

    Mitruma apstākļi labi, dažviet pēc pērkona negaisa arī pārmitrs, vislabākie apstākļi nezāļu attīstībai, vēl pēdējais piegājiens to apkarošanai,...

  • Lauksaimniekiem - izdevīgāki kredīti

    Lauksaimnieki joprojām var pietiekties divās kreditēšanas programmās ar zemākām procentu likmēm - Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju...

  • Senču optimisms palīdz uzvarēt pārbaudījumus

    Mālupiete Ināra Garā it nemaz neatgādina rūpju nomāktu sievieti, lai gan pārbaudījumu dzīvē droši vien bijis vairāk nekā citiem.Mālupiete Ināra Garā...