Ugunsdzēsēji izglābj divus cilvēkus

21.februāra vakarā pēc pulksten 19.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma divus izsaukumus.

21.februāra vakarā pēc pulksten 19.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Alūksnes brigāde saņēma divus izsaukumus. Alūksnē, Jāņkalna ielā 25, dzīvoklī dega dīvāns apmēram divu kvadrātmetru platībā. Bija apdraudēta cilvēku dzīvība.
Sākotnējā informācija liecināja, ka piedūmojums ir divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā, bet notikuma vietā atklājās, ka ugunsgrēks ir izcēlies dzīvoklī pirmajā stāvā un piedūmotajā vidē atrodas cilvēki. Vispirms gruzdošā gultasvietā atrada sievieti, blakus telpā gultā - vīrieti. Viņi bija saindējušies ar dūmiem, tāpēc tos nogādāja slimnīcā. Citās telpās ar mazāku piedūmojumu atradās sieviete un vīrietis, tos evakuēja, izvedot svaigā gaisā. "Tas nozīmē, ka divus cilvēkus izglāba. Pēc piecām minūtēm, iespējams, būtu par vēlu," uzsver VUGD Alūksnes brigādes komandieris.
Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir neuzmanīga smēķēšana. Tas izcēlās vakarā, tāpēc kaimiņi laikus pamanīja un izsauca glābšanas dienestu. Iedzīvotāji ir informēti, ka jāzvana 112. Tā iespējams saīsināt laiku no ugunsgrēka atklāšanas līdz palīdzības saņemšanai. Sešu mēnešu laikā ir izdevies glābt vēl trīs cilvēku dzīvības, viņus laikus varēja iznest no dzīvībai bīstamas zonas.
Apes lauku teritorijā "Silikāti" skaidu granulu ražošanas cehā dega 40 kubikmetri skaidu. Brigādes Apes posteņa komanda spēja apdzēst degošās skaidas, mašīna no Alūksnes nebrauca. Ugunsgrēka iespējamais iemesls ir bojājums tehniskajā sistēmā.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...