Ugunsdzēsējiem un policistiem virsstundu darbu kompensēs ar brīvdienām

Ugunsdzēsēji, kas likvidējuši spēcīgās vētras radītos postījumus, kā arī policisti, kuri bija iesaistīti glābšanas darbos un kārtības nodrošināšanā pēc vētras, saņems papildu brīvdienas.

Ugunsdzēsēji, kas likvidējuši spēcīgās vētras radītos postījumus, kā arī policisti, kuri bija iesaistīti glābšanas darbos un kārtības nodrošināšanā pēc vētras, saņems papildu brīvdienas.
Brīvdienu ilgums ugunsdzēsējiem un policistiem būs atkarīgs no tā, cik virsstundas viņi strādājuši. Iekšlietu ministrijai nav paredzēti līdzekļi, lai virsstundas kompensētu finansiāli, tāpēc nolemts piešķirt brīvas dienas.
Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādes komandieris Intars Zitāns norāda, ka veido speciālu grafiku, lai visi darbinieki, kas strādāja vētras seku likvidēšanā, saņemtu brīvās dienas. Lai to nodrošinātu, vajadzēs vairākus mēnešus.
"Valsts likumdošanā speciāli ir noteikts kompensācijas apmērs, kāds pienākas par nostrādātām virsstundām, bet līdzekļi tam nav paredzēti. Diemžēl tā ir mūsu iestādes ikgadēja "slimība". Strādājot ierastā režīmā, mums ir četru maiņu princips - viena maiņa dežurē, bet trijām ir brīvs. Jau tad mūsu darbiniekiem ir pārslodze, jo parasti tiek saukta vēl viena maiņa, ja ir kāds ugunsgrēks vai autoavārija. Strādājot vētras seku likvidēšanā, mēs pārgājām strādāt divu maiņu režīmā, jo vienlaikus strādāja divas maiņas. Esmu pateicīgs darbiniekiem, kas ar izpratni rīkojās šajā situācijā. Daudzi vētras seku likvidācijā izmantoja personīgos instrumentus," saka I.Zitāns.
Viņš uzsver, ka pašlaik Alūksnes rajonā vairs nav ārkārtas situācija, jo lielākie darbi vētras seku likvidēšanā ir paveikti.
"Esmu gandarīts, ka šajā darbā pozitīvi izpaudās visu iestāžu - "Latvenergo" Alūksnes elektrisko tīklu rajona, Alūksnes 15.ceļu pārvaldes, Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona, Alūksnes slimnīcas, rajona padomes un Alūksnes pilsētas domes - sadarbība. Man kā ārkārtas situācijas komisijas vadītājam radās pozitīvs priekšstats par sadarbību, jo neviens no iesaistītajiem nerīkojās savtīgi. Priecājos, ka cilvēki izprata dabas stihijas laikā notiekošo un pat pieteicās brīvprātīgie, kas vēlējās mums palīdzēt. Daudz paveica arī vietējo pašvaldību vadītāji," apgalvo I.Zitāns.
Viņš pozitīvi vērtē, ka Nacionālie bruņotie spēki 9.janvārī atsūtīja vienu elektroenerģijas ģeneratoru Alūksnes slimnīcai, bet tā diemžēl bija vienīgā valstiski saņemtā palīdzība Alūksnes rajonam. "Ceram, ka pēc šīs vētras izstrādās priekšlikumus, kā rīkoties līdzīgās situācijās," saka I.Zitāns.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...