Ugunsgrēkā cietušā pansionāta iemītnieki turpmāk mitināsies Trapenē

Alūksnes rajona padomes ārkārtas sēdē šonedēļ pieņēma lēmumu par Trapenes pagasta bērnudārza ēkas izmantošanu pansionāta vajadzībām.

Alūksnes rajona padomes ārkārtas sēdē šonedēļ pieņēma lēmumu par Trapenes pagasta bērnudārza ēkas izmantošanu pansionāta vajadzībām. Bērnudārza ēku Trapenes pagasta padome ar attiecīgu pašvaldības lēmumu jau ir nodevusi lietošanā Alūksnes rajona padomei uz 25 gadiem.
Šādu lēmumu ārkārtas sēdē rajona padome pieņēma, pamatojoties uz eksperta atzinumiem un slēdzieniem, kā arī ņemot vērā ekonomisko pamatojumu.
"Protams, šādus lēmumus vienmēr ir ļoti grūti pieņemt, jo tie skar daudzu cilvēku - gan pansionāta iemītnieku, gan darbinieku - intereses, bet mēs ceram, ka šis būs labākais iespējamais variants, kā risināt problēmu saistībā ar ugunsgrēkā pamatīgi bojāto pansionāta Apes filiāles ēku," saka Alūksnes rajona padomes izilddirektore Gunta Ļuļe.
Viņa atzīst, ka pēc nelaimes 24.septembrī, kad dega pansionāta "Alūksne" Apes filiāles ēka, Alūksnes rajona padomē tika saņemti vairāki dažādi piedāvājumi, kur turpmāk varētu izmitināt pansionāta iemītniekus.
"Rajona padome kopā ar Alūksnes pilsētas domi jau labu laiku pirms ugunsnelaimes domāja par to, kā risināt problēmu par ilgstošas aprūpes sociālo un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu rajona iedzīvotājiem, nodrošinot normatīvo aktu prasības šādām iestādēm. Kopā ar Mārkalnes pagasta vadību apsvērām iespēju, ka nepabeigtajās daudzdzīvokļu mājās Mārkalnē varētu veidot sociālo pakalpojumu sniegšanas centru. Uzreiz pēc ugunsgrēka bija piedāvājums no Annas pagasta. Tur ir bērnudārza ēka, kas pieder privātpersonai un kuru rajona padome varētu atpirkt. Rajona padomei bija piedāvājums arī no kādas privātpersonas atpirkt trīsstāvu dzīvojamo ēku Kalncempju pagastā. Trapenes pagasta padome piedāvāja bezmaksas nomu, nevis atpirkšanu, turklāt bērnudārza ēka pēc platības nodrošina pansionāta vajadzības, tāpēc izvēlējās šo piedāvājumu. Protams, arī Trapenes bērnudārza ēkai ir vajadzīga rekonstrukcija, bet šīs telpas ir labi saglabātas, tajās ir apkures sistēma un cits dzīvošanai nepieciešamais," norāda G.Ļuļe.
Tagad ir nepieciešama būvatļauja, jāizstrādā arī projekts, pēc kura uzsākt ēkas renovāciju, tādēļ par termiņiem, kad un ko izdarīs, pašlaik nevar runāt. "Protams, visu centīsimies atrisināt maksimāli ātri. Centīsimies gūt arī finansiālu palīdzību no valsts šīs problēmas risināšanai. Par esošo situāciju ir informēta Labklājības ministrija," saka G.Ļuļe.
"Pateicība jāizsaka Apes pilsētas domes priekšsēdētājai Astrīdai Harju. Pateicoties viņai un pārējiem Apes pilsētas domes deputātiem, jau ugunsgrēka naktī visi pansionāta Apes filiāles iemītnieki tika izmitināti. Arī šobrīd daļa iemītnieku uzturas Apes vidusskolas internāta ēkā," viņa uzsver.

Citu datumu laikraksti

  • Oktobris - zemliku mēnesis

    Šis ir laiks, kad, atstājot aiz sevis krāšņu lapu zeltu, dienu nomaina tumši violeta nakts, pilna mistikas, burvības un smeldzes.Šis ir laiks, kad,...

  • Zemes dienestā gatavojas reorganizācijai

    Līdz nākamā gada sākumam tiks pabeigta Valsts zemes dienesta reorganizācija, kas paredz mainīt zemes dienesta funkcijas un izveidot jaunu...

  • Alūksnē atver daudzveidīgu pakalpojumu biroju

    Alūksnē šonedēļ ir atvērts jauns Juridisko, grāmatvedības, tūrisma un lietišķo pakalpojumu birojs. To izveidojušas piecas alūksnietes - Ilze Rubene,...