Ugunsgrēki saistīti ar zodiaka zīmēm

Ne tikai kūlas dedzināšanas laiks izceļas ar biežiem ugunsgrēkiem, ziemā tiek pārkurinātas krāsnis, diemžēl arī Ziemassvētkos un Jaungada svētku laikā notiek šī cilvēku izraisītā nelaime.

Ne tikai kūlas dedzināšanas laiks izceļas ar biežiem ugunsgrēkiem, ziemā tiek pārkurinātas krāsnis, diemžēl arī Ziemassvētkos un Jaungada svētku laikā notiek šī cilvēku izraisītā nelaime.
Kāds laikā nenodzēš eglītē svecītes, vēl kāds atstāj mājās neizslēgtu gludekli, bet pats dodas uz svētku balli. Un kur tad vēl neskaitāmie pirotehniķi, kas, vēlēdamies sagādāt prieku, svētku sajūtu sev un citiem, bieži vien ar savu nemākulību izraisa pretēju efektu, palaižot brīvībā sarkano pūķi. Kā uz šo problēmu raugās astrologs, astronoms un fiziķis - matemātiķis Juris Kauliņš, kurš sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu veicis daudzus pētījumus?
Atstāj ietekmi uz ugunsgrēku izcelšanos
J.Kauliņš, izmantojot astroloģijas zināšanas, centies izskaitļot, kurā diennakts stundā cilvēka neuzmanības dēļ visbiežāk izceļas ugunsgrēki. Par pamatu pētījumiem viņš izmantojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta iesniegtos datus par ugunsnelaimēm 2000.gadā. Izanalizējot gandrīz desmit tūkstošus gadījumu, J.Kauliņš nonāca pie secinājuma, ka uz ugunsgrēku izcelšanos atstāj ietekmi ascendenta (ekliptikas austrumu puses uzlēcošais punkts brīdim, kuram sastāda horoskopu) atrašanās konkrētās zodiaka zīmēs.
Ascedents veic pilnu apli pa zodiaku
Lai labāk izprastu jēdzienu "ascendents", tā nozīmi šajā pētījumā, nepieciešama neliela skaidrojoša atkāpe no dotā temata. Tātad, zemeslode 24 stundās veic pilnu apgriezienu ap savu asi, šajā laikā ascendents iziet cauri visām 12 zodiaka zīmēm (citai ātrāk, citai lēnāk, katrā uzkavējoties no 30 minūtēm līdz pat trim un vairāk stundām), tātad veic pilnu apli pa zodiaku.
Veidojot cilvēka personīgo horoskopu, ascendenta atrašanās vietai konkrētā zodiaka zīmē ir liela nozīme. Tā piemēram, ja cilvēks dzimis 1970. gada 11.maijā pulksten 19.00, tad Saule šajā dienā atradusies Vērša zīmē, savukārt ascendents - Svaros. Tātad šim cilvēkam liela nozīme dzīvē, viņa rakstura izveidē būs ne tikai Vērša zīmei, bet arī Svariem. Ascendents nosaka cilvēka izturēšanos, ģērbšanās stilu, attiecības sabiedrībā, kolektīvā, ārējās izpausmes.
To pašu var attiecināt arī uz dotā mirkļa fonu. Tātad brīdī, kad ascendents atrodas, piemēram, Svaru zīmē, aktuālas kļūst mīlas lietas, juridiskie jautājumi, partnerattiecību joma, māksla, cilvēki kļūst nenosvērti, viņiem grūti pieņemt lēmumus, ir tieksme pēc dažādām baudām. Tieši tāpat savu ietekmi (tikai citādāku) atstāj jebkura cita zodiaka zīme, kurai konkrētā brīdī iet cauri ascendents.
Analizējot ugunsgrēku izcelsmi, astrologs ievēroja, ka ascendenta atrašanās kādā konkrētā zīmē ietekmē cilvēku rīcību un notikumus. Laikā, kad ascendents atrodas lēnajās zīmēs (mūsu platuma grādos ir zīmes, kurās ascendents atrodas vairāk nekā trīs stundas) cilvēki ir uzmanīgāki, bet laikā, kas ascendents atrodas ātrajās zīmēs (mūsu platuma grādos ir zīmes, kurās ascendents atrodas mazāk par stundu) cilvēki kļūst neaprēķināmi, agresīvi, strauji, kaislīgi, nemierīgi, neuzmanīgi apietas ar uguni.
Ugunsgrēku izcelšanos veicina ātrās zīmes
Izrādās, ka ugunsdzēsēji izsaukumus visbiežāk saņem laikā, kad ascendents atrodas ātrajās - Ūdensvīra, Zivs, Auna, Vērša, Dvīņu (nedaudz mazāk) - zīmēs.
Izpētot 2000.gada datus, J.Kauliņam radās interese analizēt arī senākus notikumus, tāpēc viņš sāka pētīt laika posmu no 1993. gada līdz 2000. gadam, iegūstot pārskatu par piecdesmit tūkstošiem ugunsgrēku. Apstiprinājās secinātais, ka Mēness fāžu maiņai ir samērā maza ietekme uz ugunsgrēku izcelšanos, tā tikai pastiprina ascendenta ietekmi. Savukārt pēdējais neapšaubāmi spēcīgi ietekmē ugunsnelaimju rašanos.
Lai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests varētu laikus prognozēt ugunsgrēku paaugstinātas bīstamības izcelšanos, nepieciešams zināt, ka ascendenta atrašanās ātrajās zodiaka zīmēs gada laikā mainās. Ziemā Ūdensvīra, Zivju, Auna, Vērša un Dvīņu zīmē ascendents ir dienas vidū un pēcpusdienā, pavasarī - rīta stundās, vasarā agrās rīta stundās, savukārt rudenī - vēlu vakarā.
Arī pārējā diennakts laikā, protams, var izcelties ugunsgrēki, tomēr jau daudz retāk. Laikā, kamēr ascendents "valda" ātrajās zodiaka zīmēs (apmēram piecas stundas diennaktī), izceļas vairāk nekā puse no visiem diennakts ugunsgrēkiem.
Var secināt, kas izraisīs ugunsgrēkus
Ja ņem vērā, tieši kādā zodiaka zīmē atrodas ascendents, var mēģināt izdarīt secinājumus, kas tieši izraisīs ugunsgrēku vai kāda degšana paredzama. Piemēram, nereti vienas dienas laikā sadeg vairākas automašīnas, cilvēki gūst elektrotraumas, tad visticamāk, tas notiek laikā, kad "valda" Ūdensvīrs, jo tieši šī zīme atbild par tehnikas un elektronikas lietām.
Savukārt Auna zīmē cilvēki ir pārgalvīgi, riskē, bet Dvīņu laikā daudz kas notiek neuzmanības un izklaidības dēļ, lielākoties stiķus ziņkārības dēļ sastrādā bērni.
Liela ietekme uz tīšu dedzināšanu ir arī pilnmēnesim un laika posmam apmēram mēnesi pirms un pēc cilvēka (kurš izdarījis noziegumu) dzimšanas dienas. Sevišķi šajā kategorijā iederas pusaudži, pat mazi bērni. Šis laiks ietekmē bērna prātu, bieži padarot viņu arī par paša izraisītās uguns vai citas nelaimes upuri.
Starp citu, ascendentam esot ātrajās zīmēs, notiek arī citādas katastrofas, arī ceļu negadījumi, dažādi strīdi, uzliesmo slimības uz nervu pamata.
Materiāls tapis sadarbībā ar "horoskopu pasauli"
***
Fakti
Pētījumu dati, kas panākti, analizējot ugunsgrēku izcelšanās biežumu, Zemei diennakts laikā izejot caur zodiaku
- Auns - vidēji 1,63 ugunsgrēki stundā
- Vērsis - vidēji 1,27 ugunsgrēki stundā
- Dvīņi - vidēji 0,87 ugunsgrēki stundā
- Vēzis - vidēji 0,67 ugunsgrēki stundā
- Lauva - vidēji 0,54 ugunsgrēki stundā
- Jaunava - vidēji
0,51 ugunsgrēks stundā
- Svari - vidēji 0,50 ugunsgrēki stundā
- Skorpions - vidēji
0,53 ugunsgrēki stundā
- Strēlnieks - vidēji
0,57 ugunsgrēki stundā
- Mežāzis - vidēji
0,83 ugunsgrēki stundā
- Ūdensvīrs - vidēji
1,34 ugunsgrēki stundā
- Zivis - vidēji 1,71 ugunsgrēks stundā

Citu datumu laikraksti

 • Turpinās iesāktos darbus

  Esam pārkāpuši vēl viena gada slieksnim. Alūksnes rajona padomes izpilddirektore Gunta Ļuļe, atskatoties uz pagājušajā gadā padarītajiem darbiem,...

 • Gada koks 2004 - Eiropas segliņš

  Latvijas Dendrologu biedrība, turpinot pirms vairākiem gadiem uzsākto tradīciju, ir izvēlējusi 2004.gada koku - tas ir Eiropas segliņš (Euonymus...

 • Var atbrīvoties no “ziedkāpostiem” uz rokām

  Ja uz rokām parādās nelīdzenumi, kas izskatās pēc maziem “ziedkāpostiem”, nākas secināt, ka tās ir kārpas.Ja uz rokām parādās nelīdzenumi, kas...

 • Veic izmaiņas pilsētas domes budžetā

  Alūksnes pilsētas domes decembra sēdē deputāti veica izmaiņas domes 2003.gada pamatbudžetā un speciālajā budžetā.Alūksnes pilsētas domes decembra...

 • Bērniem dāvina cimdus un zeķes

  Alūksnes rajona padomes Ziemassvētku akcijā bērniem ar īpašām vajadzībām 21 rokdarbniece nodeva 76 adījumus. Tos nogādāja bērnunamā - patversmē...

 • Par uguņošanu būs jāmaksā nodeva

  Alūksnes pilsētas domes decembra sēdē deputāti izskatīja jautājumu par pašvaldības nodevu, ja publiskās vietās Alūksnes pilsētā rīko izklaidējoša...