Unikālas receptes pret daudzām kaitēm

Ja iekaisušas mandeles, tad rūpīgi saberztu cūknātri (kas augusi upes krastā un kuras ārstnieciskā iedarbība īpaši laba pavasarī)sajauc ar cūku taukiem un šo maisījumu uzziež uz tīras kokvilnas drānas.

Ja iekaisušas mandeles, tad rūpīgi saberztu cūknātri (kas augusi upes krastā un kuras ārstnieciskā iedarbība īpaši laba pavasarī)sajauc ar cūku taukiem un šo maisījumu uzziež uz tīras kokvilnas drānas. Kompresi liek uz kakla.
- Ja ir ilgstošs klepus, tad vienu kartupeli, vienu sīpolu un vienu ābolu vāra vienā litrā ūdens tik ilgi, kamēr ūdens līdz pusei izvārījies. Novārījums jādzer pa vienai tējkarotei trīs reizes dienā. Ja klepus ir stiprs, tad četrus valriekstus ar visu čaumalu, vienu ēdamkaroti plūškoka ziedu un tikpat daudz medus savāra puslitrā ūdens. Izkāsto novārījumu dzer pa vienai ēdamkarotei trīs reizes dienā. Vienu nedēļu jādzer linsēklu tēja.
- Ja sastiepti roku muskuļi, tad lielā traukā jānovāra nenogatavojušās plūškoka ogas, pievienojot vienu ēdamkaroti dzeramās sodas. Ar nenokāstu, atdzisušu novārījumu jānomazgā rokas līdz pat pleciem.
- Ja nespējat atbrīvoties no nervozitātes, tad stikla burkā jāsamaisa 500 gramu cukura ar tikpat lielu daudzumu medus. Šis maisījums jādzer pa vienai ēdamkarotei divas reizes dienā. Sievietes, lai atbrīvotos no nervozitātes, var 200 gramos ūdens novārīt vienu ģerānijas lapiņu un dzert šo novārījumu pa vienai tasītei divas reizes dienā.
- Ja trekna barība izraisījusi vemšanu, tad jāizdzer pus citrona sula, kam pievienota tējkarote dzeramās sodas.
- Ja iekaisis žultspūslis, tad katru dienu tukšā dūšā jāapēd divi bumbieri. Jādzer savvaļas bumbieru kompots (bez cukura).
- Ja radušās tulznas, tad vietu, kur parādījusies tulzna, jāpiededzina ar gruzdošu piepi, bet pēc tam jānomazgā ar karstu ūdeni.
- Ja uz kāju pirkstiem radusies sēnīte, tad saberztas piparmētras lapas jāsajauc ar sāli un apmēram uz stundu jāieliek kāju pirkstu starpās. Procedūru atkārto līdz sēnītes izzušanai. Ja sēnīte radusies uz roku nagiem, tad rokas vairākas reizes jāiemērc stipras kafijas novārījumā (nesajaucot biezumus). Šis līdzeklis ārstē arī kāju nagu sēnīti, likvidē sāpes kāju pēdās un potītēs, palīdz atbrīvoties no biezas, slāņainas papēžu ādas. Procedūru atkārtojot vairākus vakarus pēc kārtas, sēnīte un sāpes pilnībā izzūd.
- Ja ir sirdsklauves, tad jāsarīvē puskilograms citronu un jāsamaisa ar puskilogramu medus un 20 saberztiem aprikožu kauliņiem. Jālieto pa vienai ēdamkarotei tukšā dūšā no rīta un vakarā.
- Ja bērnam ir bronhīts, tad jāuzcep divas olas cūku taukos un jāuzkaisa tām sāls. Atdzisušas olas jāliek uz bērna krūtīm, atstājot pa nakti.
- Nomizotā un izdobtā sarkanā sīpola galviņā jāieber tējkarote smalkā cukura. Katru dienu, līdz bērns pilnīgi izveseļojas, jādod viņam šis sīpolu sīrups.
- Ja ir gastrīts, tad no rīta tukšā dūšā jāizdzer tasīte baltā (sēru) vītola ziedu tējas un pēc tam - krūzīte nevārīta piena.
- Ja sāp galva, vairākus vakarus pirms gulētiešanas, jāapēd viena ēdamkarote smalkā cukura un jāuzdzer glāze ūdens. Lielu kušķi kaķpēdiņu jāieliek drēbes maisiņā, no kura jāsašuj neliels spilventiņš. Uz tā jāguļ pa nakti. Pēc tam zāle no spilventiņa ir jāizņem un jānovāra. Ar šo novārījumu aplej galvu. Divos trijos litros ūdens jānovāra viena līdz divas alojes lapas. Ar šo novārījumu vairākus vakarus aplej galvu un visu ķermeni.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem epilepsiju iespējams izārstēt

    Kopš jūnija Rīgā darbojas pirmais bezmaksas konsultatīvais epilepsijas kabinets, kas pēc Latvijas epilepsijas slimnieku asociācijas iniciatīvas...

  • Gatavos priekšlikumus

    Pamatojoties uz Vides ministrijas informāciju par iespējām uzsākt ūdenssaimniecības infrastruktūras projektu, Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē...

  • Atsakās no pirmpirkuma tiesībām

    Alūksnes pilsētas domes aprīļa sēdē deputāti nolēma atteikties no pirmpirkuma tiesību izmantošanas piecos gadījumos.Alūksnes pilsētas domes aprīļa...