Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Alūksnes ezera cer pulcināt gan vietējos, gan viesbļitkotājus

Sestdien uz Alūksnes ezera ir iecerēts sapulcināt gan vietējos, gan viesbļitokotājus, jo notiks zemledus makšķerēšanas sacensības.

Sestdien uz Alūksnes ezera ir iecerēts sapulcināt gan vietējos, gan viesbļitokotājus, jo notiks zemledus makšķerēšanas sacensības.
Alūksnes ezera apsaimniekošanas aģentūras "ALJA" direktors Igors Zvejnieks informēja, ka "tās nebūs atvadas no zemledus makšķerēšanas sezonas", bet rīdziniekiem "āķis lūpā".
"Kādas runas var būt par atvadām no zemledus makšķerēšanas sezonas, ja Alūksnes ezeru klāj vēl pusmetru biezs ledus. Drosmīgākie pat uzdrošinās braukt ar automašīnu pa ledu. Mēs esam ziemeļnieki," sacīja I.Zvejnieks.
Viņš piebilda, ka alūksnieši vēlas izmantot šo priekšrocību, ka Austrumvidzemē ziema atkāpjas lēnāk nekā citur Latvijā, piesaistot tūristus un piedāvājot ziemai raksturīgās izklaides.
"Bļitkotājiem Alūksnes ezerā tagad sākas brekšu sezona. Nedēļas nogalē dienā uz ezera var saskaitīt 300 līdz 400 bļitkotāju," teica I.Zvejnieks.
I.Zvejnieks pastāstīja, ka sacensības uz Alūksnes ezera sestdien notiks no pulksten 8.00 līdz 12.00. Komandai līdzdalības maksa ir pieci lati, individuālajiem bļitkotājiem - lats. Makšķerniekiem, kas vecāki par 65 gadiem vai jaunāki par 16 gadiem, par līdzdalību jāmaksā 50 santīmi. Otro gadu darbojas Alūksnes un Jaunalūksnes pašvaldību nodibinātā aģentūra "ALJA" Alūksnes ezera apsaimniekošanai.
Alūksnes ezers aizņem 15,9 kvadrātkilometru platību un stiepjas 6,6 kilometru garumā. Vidējais dziļums ir 6,7 metri, bet dziļākā vieta - 16,6 metri. Ezers atrodas Alūksnes augstienē, 183,6 metrus virs jūras līmeņa. Ezerā ir četras salas, lielākā ir Pilssala, kas aizņem 9,9 hektārus.

Citu datumu laikraksti

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...

 • Atcerēties, atgādināt, pieminēt

  1949.gada 25.marts ir viens no traģiskākajiem datumiem Latvijas valsts un tautas vēsturē, jo tika izpostītas tūkstošiem cilvēku dzīves, sagrautas...

 • 10 iemesli, kāpēc viņš nezvana

  Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi.Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi;...

 • Palīdz izvēlēties

  Žurnāls "Deko" martā: stāsta par priekšnamu - kas liecina par saimnieka kārtības un stila izjūtu, kā arī par tā finansiālajām iespējām.Žurnāls "Deko"...