Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz dziesmu svētkiem brauks 15 rajona deju kolektīvi

Nedēļas nogalē Alūksnes tautas namā risinājās rajona deju kolektīvu skate. Žūrijas komisija atzina, ka uz 23.vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem varēs doties 13 pieaugušo un divi bērnu deju kolektīvi.

Nedēļas nogalē Alūksnes tautas namā risinājās rajona deju kolektīvu skate. Žūrijas komisija atzina, ka uz 23.vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem varēs doties 13 pieaugušo un divi bērnu deju kolektīvi.
"Žūrijas komisijā bija visi dziesmu svētku lieluzveduma "Mana pasaule" horeogrāfi, kā arī šā uzveduma vadītāja Maruta Alpa, baletmeistari - pasniedzēji. Žūrijas locekle, Latvijas universitātes vēstures doktore, Latvijas Vēstures institūta etnogrāfijas nodaļas pētniece Aija Jansone pēc skates ar katru kolektīvu individuāli runāja par to, kā nepieciešams papildināt skatuves tērpus. Jāatzīst, ka kopumā Aijas Jansones vērtējums par rajona deju kolektīvu tērpiem bija pozitīvs," laikrakstam stāsta galvenā valsts kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Leimane.
Pirmo pakāpi B grupā skatē ieguva Alūksnes deju kopa "Jukums" (vadītāji Inita un Agris Veismaņi), trešo pakāpi B grupā – Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs "Enku drenku" (vadītāja Daiga Mihelsone) un D grupā - Apes vidējās paaudzes deju kopa "Metenis" (vadītāja Edīte Dauškāne). E grupā trešo pakāpi ieguva Jaunannas pagasta deju kopa (vadītāja Aiva Vilciņa) un Malienas pagasta deju kolektīvs (vadītāja Tekla Cinglere). Pirmo pakāpi jebkurā grupā varēja iegūt kolektīvi, kam bija 23 līdz 25 punkti, otro – no 21,7 līdz 22,9 punktiem, bet trešo pakāpi – no 20 līdz 21,6 punktiem.
Uz svētkiem dosies arī Liepnas pagasta jauniešu deju kopa un vidējās paaudzes deju kopa, Alūksnes deju kopa "Rota", Zeltiņu pagasta jauniešu deju kolektīvs, Trapenes deju kolektīvs, deju kopa "Kolberģis" un Alsviķu pagasta deju kopa "Jandāls".
"Domāju, ka pēdējā laikā, gatavojoties dziesmu un deju svētkiem, ir mainījusies svētku koncepcija. Ja agrāk bija etnogrāfiski pareizas, nedaudz modernizētas dejas, tad tagad tās ir sižetiski spraigākas un emocionālākas. Lai dejotājs tās izpildītu, viņam ir jāiedzīvojas dejas tēlā, bet kolektīva vadītājam ir jāsniedz viņam sīka informācija par tās sižetu," vērtē A.Leimane.
Viņa uzsver, ka kolektīvi, kas uz svētkiem netika izvirzīti, arī ir daudz strādājuši. "Pēc skates bija daudz prieka un bēdu asaru. Zinu, ka ir kolektīvu vadītāji, kas pērn bija sarūgtināti, bet šogad ir gandarīti par panākumiem. Ir vadītāji, kas domā, ka viņu kolektīvs nav pietiekami labi novērtēts, bet skatē ir noteikti kritēriji. Pēc tiem katrs pats un kopā var izvērtēt, kāpēc ir tieši tāds novērtējums. Tā ir bijis vienmēr, ka visi iesaistās ar pilnu atdevi, iegulda lielu darbu, bet speciālisti sezonas darbu novērtē trijās minūtēs," akcentē A.Leimane.
Viņa norāda, ka svētki nebeidzas ar skati, jo 17.maijā Alūksnē būs deju festivāls lieliem un maziem "Enku drenku", kur uzstāsies gan pašmāju, gan citu rajonu dejotāji. "Paldies pašvaldību vadītājiem un Alūksnes rajona padomei, kas apmaksāja pašdarbnieku kolektīvu sagatavošanās darbus pirms skates," saka A. Leimane.
Alūksnes rajona deju kolektīvu skatē piedalījās 15 Alūksnes rajona pieaugušo un divi bērnu deju kolektīvi.

Citu datumu laikraksti

 • Ministrs vēlas redzēt ražojošus laukus

  Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze pārliecināts, ka laukos cilvēkiem biežāk jāsanāk kopā, lai dalītos pieredzē un paustu viedokli par lauksaimniecības...

 • Kā labais kartupelis kļūst par slikto

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Valkas pilsētas domes priekšsēdētāju Ventu Kraukli.Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Valkas pilsētas domes...

 • Būs jauns pielikums "Citādie Lauki"

  Klajā nācis informatīvā lauku politikas biļetena "Agro Pols" 6.numurs.Klajā nācis informatīvā lauku politikas biļetena "Agro Pols" 6.numurs. Tajā...

 • Zupas dēļ galu nedarīs

  Kādā rītā radio Ufo un Fredis jokojās, kāpēc mēdz būt tā, ka cilvēki izdara pašnāvību nelaimīgas mīlestības dēļ, bet to nedara, ja zupa ir negaršīga...

 • Laimīga nejaušība ved uz Itālijas Alpiem

  Edgars Riekstiņš, kuram pēc trīs nedēļām paliks 18 gadi, ir aktīva dzīvesveida atbalstītājs, kam netīk stundas un dienas vadīt dīkdienībā.Edgars...

 • Gājputni atgriežas sargātā zemē

  Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir neiedomājama bez gājputnu atgriešanās.Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir...