Uz kori “Brūklenājs” nāk izklaidēties

Alūksniete Antonija Trocka ir ilggadēja kora “Brūklenājs” dziedātāja. Viņa joko, ka drošāk ir dziedāt, kad var ielūkoties notīs. Kad to nav, šķietot, ka visu dziesmu vārdi aizmirsušies.

Alūksniete Antonija Trocka ir ilggadēja kora "Brūklenājs" dziedātāja. Viņa joko, ka drošāk ir dziedāt, kad var ielūkoties notīs. Kad to nav, šķietot, ka visu dziesmu vārdi aizmirsušies.
A.Trockai dziedāt patīk kopš agras bērnības. Arī viņas māte bija liela dziedātāja. Savulaik A.Trocka dziedājusi dažādos ansambļos un koros, arī Alūksnes korī pie Alfrēda Dāvida. "Brūklenājā" dziedu jau daudzus gadus. Manuprāt, esam ļoti saticīgs kolektīvs. Mēģinājumu laikā gūstu daudz pozitīvas enerģijas. Ja mājās ir kādas nepatikšanas, uz kori nāku izklaidēties un aizmirst par tām. Vislabāk patīk dziedāt garīgās dziesmas," saka A.Trocka.
A.Trocka ir dzimusi Abrenē. Viņai bijušas interesantas kristības. Uz tām viņu vedis krusttēvs. Kad viņš meiteni ienesis pie mācītāja, viss jau bijis sagatavots kristību ceremonijai, bet atklājies, ka krusttēva atnestajā vīstoklī neviena nav! Meitene bija izkritusi no vīstokļa un palikusi kamanās, nesaprašanā, kādēļ atstāta viena pati! Krusttēvs lielā uztraukuma dēļ baznīcas grāmatā un dzimšanas apliecībā ierakstījis Antonija Trocka, nevis Petrova, kāds uzvārds bijis vecākiem. "Tā arī ar uzvārdu Trocka visu mūžu esmu nodzīvojusi - kas tad cits man atlika. Tiesa, tas man dzīvē ir sarūpējis arī nepatīkamus brīžus," saka alūksniete.
Savulaik A.Trocka strādājusi Gulbenes dzelzceļa bufetē. Tur 1950.gadā kāds diversants centās iegalvot, ka ir Antonijas dvīņubrālis. "Tie bija juku laiki, kad krievi meklēja dažādus vaininiekus starp latviešiem. Kāds puisis, lai izbēgtu no nošaušanas, centās iegalvot, ka ir mans dvīņubrālis, bet mūsu ģimenē brālis nekad nav bijis - bijām četras māsas. Mani turēja apcietinājumā, līdz atklājās, ka esam dzimuši vienā gadā, datumā, sakrīt tēva vārds un uzvārds Trockis, bet esam dzimuši atšķirīgos mēnešos - decembrī un novembrī. Puisi aizveda uz nošaušanu, bet mani palaida brīvībā. Pēc tam daudzus gadus esmu strādājusi Alūksnes karaspēka daļā," atceras A.Trocka.
Viņa vērtē, ka arī tagad latvieši prot ļoti labi dziedāt - tikpat labi, kā viņu senči. "Tagad ir daudz jauniešu koru un ansambļu, kur labprāt pulcējas gados jauni cilvēki. Latvieši vienmēr ir bijuši dziedoša tauta. Man vienīgi gribētos, lai cilvēki vairāk mīlētu citus cilvēkus un mazāk kašķētos. Ja zinu un redzu kādu domstarpību gadījumu, man gribas mesties starpā un izšķirt to," uzsver A.Trocka.
Viņa savu 75 gadu jubileju svinēs 19.decembrī, bet kora kolektīvā to atzīmēs 9.decembrī. A.Trocka "Brūklenāja" jubilārēm vēl saticību, mīlestību un veselību.

Citu datumu laikraksti