Uzdāvina datorus ar attīstošām spēlēm

Alūksnes rajona bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām atbalsta centrs “Saulstariņi” saņēmis Velku biedrības dāvanu.

Alūksnes rajona bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām atbalsta centrs "Saulstariņi" saņēmis Velku biedrības dāvanu. Divi datori ar attīstošām spēlēm palīdzēs apgūt matemātikas, zīmēšanas un citas prasmes, kā arī attīstīs domāšanu un reakciju.
"Datoriem ir speciālas attīstošu spēļu programmas. Bērni var nospiest jebkuru klaviatūras taustiņu, bet strādā tikai tie, kas ir vajadzīgi. Var dzirdēt dažādas skaņas, kādas ir raksturīgas mūzikas instrumentiem, dzīvniekiem un priekšmetiem. Spēles ieinteresē ar košiem, mainīgiem attēliem, kas liek darboties un vairākkārt atkārtot, tāpēc vieglāk iepazīt ciparus, mācīties saskaitīt un atņemt," stāsta Laila Gorkija.
Viņa kopā ar meitu Leldi bija Velku biedrības nometnē "Iesim kopā!" Spārē. L.Gorkija bija pārsteigta, ka bērniem ar īpašām vajadzībām ir radītas speciālas spēles. "Viņi bija sajūsmā! Bērni aizmirsa par pusdienām un visu apkārt, lai tikai varētu darboties ar datoru. Tagad tāda iespēja būs arī "Saulstariņu" dalībniekiem," viņa ir gandarīta. Vienu datoru varēs lietot SIA "EET Vidzeme", Blaumaņa ielā 3, otru - centra vadītājas Māras Podkalnes mājā Alūksnē, Helēnas ielā 75a, jo "Saulstariņiem" nav savu telpu.
"Datori tāpat kā nometne ir dāvana, kas ļauj vecākiem darboties kopā ar bērniem, attīstīt kontaktus. Nometnē bija kopējas nodarbības, ekskursijas, sarunas ar speciālistiem. Vismaz sākumā arī datoru spēlēs nepieciešama pieaugušo līdzdalība," uzsver Velku fonda dibinātāja Liāna Velka. "Saulstariņu" sadarbība ar Velku fondu turpinās kopš 2001.gada. Pērnā gada oktobrī Alūksnē pirmo reizi notika seminārs par kustību terapiju. Tajā piedalījās arī Gulbenes, Madonas un Valkas rajonā dzīvojošās ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Tās saņēma filmu par kustību terapiju. Tā ir psihoterapijas metode, kuras dziedējošā iedarbība konstatēta pirms vairākiem gadu desmitiem. Metode balstās uz atziņu, ka ķermenis un psihe ir savstarpēji saistīti.

Citu datumu laikraksti