Uzlabos gājēju drošību Tālavas ielā

Alūksnes SIA “MCD” uzvarējusi konkursā “Gājēju celiņa un apgaismojuma izbūvēšana autoceļā Alūksne - Litene (ievads Alūksnes pilsētā)”.

Alūksnes SIA "MCD" uzvarējusi konkursā "Gājēju celiņa un apgaismojuma izbūvēšana autoceļā Alūksne - Litene (ievads Alūksnes pilsētā)". Tas nozīmē, ka uzņēmuma strādnieki ierīkos apgaismojumu un Alūksnes 15. ceļu pārvalde izbūvēs ietvi apmēram kilometru garā Tālavas ielas posmā.
Akciju sabiedrība "Latvijas valsts ceļi" izsludināja konkursu par satiksmes drošības uzlabošanu vairākās Latvijas pilsētās. Tālavas iela Alūksnē, kur nav ietves un gājējiem jāiet pa ielas braucamo daļu, bija starp piedāvātajām bīstamākajām vietām. "Izvērtējām uzņēmuma iespējas, pieredzi, darbinieku kvalifikāciju un sapratām, ka varam startēt konkursā. Sagatavošanās procesā ieguldījām lielu darbu, tāpēc guvām iespēju uzlabot gājēju drošību. Projekts ir pabeigts, pēc tā saskaņošanas, iespējams, jau šajā nedēļā varēsim sākt darbu," informē SIA "MCD" valdes priekšsēdētājs Aivars Ezeriņš.
Viņš uzsver, ka drošības uzlabojumi netiktu veikti, ja uzņēmums nebūtu startējis konkursā. Tad darbi notiktu kādā citā pilsētā. Tālavas ielas ietve būs asfaltēta pusotra metra platumā. Ierīkos arī ielas apgaismojumu.
"Projekta izmaksas būs lielākas nekā sākumā paredzējām, jo nepieciešami 25 līdz 26 apgaismes stabi, nevis tikai 20. Ceru, ka pilsētas dome to sapratīs un atbalstīs ar finansējumu. Projekta realizāciju finansē valsts, bet mūsu resursu ieguldījums tā izstrādē ir dāvana Alūksnei," skaidro A.Ezeriņš.
Pirms konkursa uzņēmumam bija ekspertīze, kurā noteica atbilstību projekta realizācijai. Darbus veiks SIA "MCD" sadarbībā ar valsts akciju sabiedrības "Vidzemes ceļi" Alūksnes 15.ceļu pārvaldes strādniekiem. Tos paredzēts beigt oktobra pirmajā nedēļā.
"Mēģināsim ieviest modernu (gabioni) tehnoloģiju, kas paredz metāla režģos krautu laukakmeņu stiprinājumu nogāzes atbalsta sienai. Reljefs ir tāds, ka būs vajadzīgi papildu pasākumi nogāžu stiprināšanai," norāda A.Ezeriņš.
Viņš uzsver, ka drošība ir vissvarīgākā, lai cilvēki būtu veseli un laimīgi ne tikai uzņēmumā, bet arī pilsētā. Alūksnē līdzīga situācija - iela bez ietvēm - ir Miera ielā.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...