Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmēja ar sievišķīgu intuīciju un šarmu

Alūksnes atpūtas kluba "Jolanta" īpašniece Jolanta Arāja jau divus gadus sevi var dēvēt par veiksmīgu biznesa sievieti. Īsā laikā klubs Alūksnē ir iemantojis lielu popularitāti.

Alūksnes atpūtas kluba "Jolanta" īpašniece Jolanta Arāja jau divus gadus sevi var dēvēt par veiksmīgu biznesa sievieti. Īsā laikā klubs Alūksnē ir iemantojis lielu popularitāti.
Šajā uzņēmējdarbībā viņa iesaistījusies kopīgi ar vīru Mairi (ideja par kluba izveidi ir viņa!). Jolantas pārziņā ir organizatoriskais darbs klubā. Savukārt dzīvesbiedra kompetencē ir tehniskas lietas, un arī sievietei reizumis nepieciešamais lietišķais padoms un uzmundrinājums.
"Pirms tam man nebija nekādas pieredzes šādā darbā. Tā veidojas, tikai strādājot. Ja sākumā likās, ka būs daudz darba un nesapratu, kā ar to varēs tikt galā, tad tagad viss pamazām nostabilizējas. Šie aizvadītie divi gadi ir bijuši dažādi un interesanti," stāsta Jolanta Arāja. Viņa uzskata, ka, veidojot biznesu, jāņem vērā, kādas mazpilsētā iedzīvotājiem ir materiālās iespējas.
"Droši vien, ja mēs klubu būtu izveidojuši agrāk, tad tā attīstība notiktu straujāk. Priecē, ka klubā šajā laikā gandrīz nav mainījies kolektīvs. Un darbavietā ir svarīgi, ka viens otru labi pazīstam,"secina Jolanta.
Viņa uzskata, ka viss, ko dzīvē līdz šim ir sasniegusi, neesot nācis viegli. Alūksniete secina, ka viņas dzīvē daudz kas labvēlīgi izmainījies pēc 25 gadu vecuma.
"Cilvēkam ir dots vārds un uzvārds, kam ir liela nozīme. Pirms vēl nebiju precējusies, mainīju uzvārdu, taču to neizvēlējos nejauši. Nepaņēmu vīra uzvārdu, bet viņš - manējo. Jutu, kā pēc uzvārda maiņas izmainījos. Arājs - tas ir spēcīgs un latvisks uzvārds," saka Jolanta.
Vajadzīga laba izklaide
Viņa ir pārliecināta, ka, nodarbojoties ar biznesu, jābūt labai intuīcijai.
"Gados vecāks kluba vadītājs varbūt vairāk rīkotu balles. Arī mēs to esam mēģinājuši. Alūksnē pārsvarā ir jaunieši un gados vecāki cilvēki. Vidējā vecumā ir citas nodarbes vai arī grūti izkustēties no mājas. Viņi aizbildinās ar dažādām atrunām un uz klubu nāk reti, tāpēc galvenokārt organizējam pasākumus jauniešiem," apgalvo vadītāja. Laba sadarbība Jolantai izveidojusies ar pilsētas ģimnāzijas jauniešiem, uzņēmēja atbalsta arī viņu pasākumus.
"Visiem kopīgi jādomā, kā jauniešus piesaistīt Alūksnei, lai viņi nevēlētos no šejienes aiziet. Svarīgi, lai būtu arī labas izklaides iespējas," saka viņa.
Nezina, ko vēlas
Jolantai nedēļas nogalēs ir visvairāk darba, jo tad klubā notiek pasākumi. "Pirmdienas atkal sāku ar plānošanu. Sākumā uz klubu aicinājām populārus māksliniekus, ieejas maksa tad bija lielāka. Ir arī tādas reizes, kad klājies grūti, pasākumos ir maz publikas, tāpēc ir jāstrādā intuitīvi. Cenšos cilvēkiem sagādāt prieku un līdz ar to arī sev, ja izdodas noorganizēt labu pasākumu," atklāj Jolanta. Laba draudzība izveidojusies ar dziedātāju Olgu Rajecku, kas bieži viesojas klubā.
Jolanta agrāk nav domājusi, ka kādreiz nodarbosies ar uzņēmējdarbību. "Biju kautrīga un pati pat īsti nezināju, ko vēlos darīt. Es izvēlējos grāmatveža profesiju, lai gan vairāk interesēja tirdzniecība. Tagad augstskolā studēju psiholoģiju 4. kursā un esmu saņēmusi interesentu darba piedāvājumu saistībā ar to. Par to daudz domāju, taču šo nodarbi savienot ar biznesu būtu neiespējami," saka Jolanta.
Satikšanās bija liktenīga
"Nodarbojoties ar biznesu, svarīgi, lai ģimenē būtu kopīgas intereses un harmonija. Uzskatu, ka man ir laimējies atrast labu otro pusīti. Mums ir kopīgas aizraušanās, un spējam papildināt viens otru," secina Jolanta. Ar vīru Mairi Jolanta iepazinusies nejauši, taču iepriekš jutusi, ka tikšanās būs liktenīga.
"No cilvēka atkarīgs, kādu viņš savu dzīvi veido, taču ir arī kaut kas augstāks, kas mūs vada. Ja cilvēks kļūdās, tad svarīgi, lai pēc tam atrod pareizo ceļu. Ja kādreiz māc sliktas domas par citu cilvēku, tad uzreiz jāprot palūgt arī piedošanu," saka Jolanta.
Viņa netic mīlestībai no pirmā acu skatiena, taču pieļauj domu, ka tā mēdz notikt. "Citreiz ir tā, ka cilvēki nespēj atšķirt mīlestību no pieraduma," domā viņa.
Spēj piedot pāridarījumus
Jolanta nespēj samierināties ar latviešu skaudību. Viņa augstu vērtē godīgumu. "Jāpriecājas, ka otram labi klājas. Ja cilvēki to sapratīs, tad arī viņiem pašiem klāsies labi. Vajadzētu iemācīties novērtēt to, ko vērtīgu citi ir izdarījuši. Parasti otra darbu spēj novērtēt tie, kas paši pamazām dzīvē kaut ko ir sasnieguši. Citiem patīk tikai kritizēt un aprunāt," domā Jolanta.
Viņa tic, ka dzīvē viss, kas notiek, notiek uz labu. "Es laikam pēc dabas esmu labsirdīga, man patīk palīdzēt cilvēkiem. Tas acīmredzot pārņemts no vecākiem un vecvecākiem," bilst sieviete. Jolanta piederot pie tiem cilvēkiem, kas spēj piedot pāridarījumus.
Publiku mēdz lutināt
"Domāju, ka publiku klubā esam izlutinājuši. Cenšamies izpatikt visiem. Priecājos, ja apmeklētāji paši apzinās savas kļūdas un prot lūgt piedošanu. Labi, ja šādos gadījumos var izrunāties," atklāj kluba īpašniece. Viņai, kontaktējoties ar cilvēkiem, palīdz arī psiholoģijā iegūtās zināšanas. Laika gaitā viņa esot iemācījusies neuztraukties par sīkumiem un norobežoties no tādiem cilvēkiem, kam patīk baumot. Jolanta nemēdzot sūkstīties, ka trūkst laika. "Ja visu saplāno, tad nav grūti. Jāprot uzticēties darbiniekiem, un viņi to arī jūt," domā viņa.
Neizvēlas, bet savieno
Jolanta apzinās, ka savienot uzņēmējdarbību ar ģimenes dzīvi nav. "Saprotu, ka tagad desmit gadus vecajai meitai Lindai veltu mazāk laika. Meita ir kļuvusi patstāvīga. Toties brīvdienās ģimenē cenšamies būt kopā - ziemā slēpojam, vasarā braucam ar velosipēdiem vai uz laukiem," stāsta Jolanta.
Šovasar ģimene ceļojusi pa Kurzemes jūrmalu. Agrāk, kad meita bijusi mazāka, neiztrūkstošas bijušas viņas jubilejas ballītes, uz kurām pulcējās apmēram 20 bērnu.
"Pagājušogad kopā ar meitas viesiem organizējām braucienu uz "Lido", jo vēlējāmies visiem sagādāt prieku, kāds ikdienā ne vienmēr tiek. Tās bija kā nelielas atvadas no bērnības, jo meita taču aug lielāka," stāsta Jolanta.
Patīk pastaigas pa mežu
Jolanta iecienījusi sportisku ģērbšanās stilu. "Protams, pievēršu uzmanību, lai apģērbs būtu gaumīgs un sekoju līdzi arī modei. Taču man nav būtiski, lai tas būtu vismodernākais. Klasiskais stils nav manējais, kostīmos es nejūtos ērti un brīvi. Kosmētiskās procedūras izmantoju dabīgus materiālus, piemēram, mālu. Veicu tās pati, reti apmeklēju solāriju," bilst viņa.
Jolanta cenšas sevi palutināt - apmeklē aerobikas nodarbības, pirti un masāžu. Pēc pasākumiem klubā viņa cenšas labi izgulēties. "Man patīk dzīvnieki. Esmu kaķu mīļotāja un mēdzu rūpēties par dzīvniekiem, kas pieklīst no ielas," saka viņa. Jolantai patīk daba, un viņai svarīgs ir veselīgs dzīvesveids. Bērnībā daudz laika pavadījusi laukos, tāpēc šīs saikne kļuvusi sevišķi cieša.
"Ja kādreiz sēņot un ogot devos nelabprāt, tad tagad to daru ar prieku. Tā ir laba relaksācija - pastaigas pa mežu vai lauku klusums," atzīst Jolanta Arāja.

Citu datumu laikraksti

 • Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas cenas?

  Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu cenas? - šādus jautājumus saņem Saeimas ESIC.Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu...

 • Atbild jurists

  Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku pilnvarotos pārstāvjus var ievēlēt".Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku...

 • Atbild jurists

  Esmu piekritis paziņam aizdot lielāku naudas summu uz vienu gadu. Principā šim cilvēkam uzticos, tādēļ ķīlu izlēmu neprasīt. Tomēr gribētu aizdevumu...

 • Horoskopi šodien

  Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības.Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības AUNS. Pieņemiet drauga piedāvājumu palīdzēt atrisināt kādu darba problēmu....

 • Palīdz kareivjiem būt soli tuvāk Dievam

  Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāns.Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes...

 • Tavas saules un pērkonu krustīti, arī tālumā tevi paturam tuvu

  Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu rāmjos. Tas mērāms atmiņu siekos. Tik ilgi, cik mēs kādu cilvēku atceramies, viņš dzīvo.Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu...

 • Vai no Eiropas Savienības var izstāties?

  Jo tuvāk nāk brīdis, kad lemsim par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, jo biežāk uzdodam jautājumu, vai varēsim no tās arī izstāties?Jo tuvāk nāk...

 • Plānotais ir izpildīts

  VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļai 2002. gadā plānotais ir izpildīts. Kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 289 510 latiem.VID...

 • Gūst medaļas Latvijas čempionātā slēpošanā

  Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā.Alūksnes Bērnu...