Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējs biznesu laukos attīsta bez kredītiem

Uzņēmējam Sandoram Kukurītim Alūksnes rajonā pieder četri pārtikas veikali - Mālupē, Malienā, Jaunannā un Annas pagastā.

Uzņēmējam Sandoram Kukurītim Alūksnes rajonā pieder četri pārtikas veikali - Mālupē, Malienā, Jaunannā un Annas pagastā. "Pirms tam strādāju firmā "Madara "89" par menedžeri Valkas rajonā, tāpēc tirdzniecība man nebija sveša.
Izlēmu, ka vēlos pats veidot savu uzņēmumu un darboties patstāvīgi," laikrakstam stāsta SIA "Sandors" īpašnieks Sandors Kukurītis.
Ar uzņēmējdarbību S.Kukurītis nodarbojas piecus gadus. Tas esot ģimenes bizness, jo sieva Dace veic grāmatvedes pienākumus. Mālupē vecāki savulaik atguvuši zemes īpašumus, tāpēc ikdiena viņam saistīta ar Alūksnes rajonu un Smilteni, kur dzīvo ģimene.
"Sākums biznesā bija diezgan grūts, apmēram pirms desmit gadiem iekļauties tirgū būtu vieglāk. Bizness ir bijis veiksmīgs, jo katru gadu esmu atvēris pa vienam veikalam, pirmais bija Annā. Šogad neatvēru nevienu, līdztekus nodarbojos arī ar lauksaimniecību," atzīst uzņēmējs.
Galvenais - esot vajadzīga uzņēmība, lai varētu uzsākt nodarboties ar biznesu. Sākumā bijis diezgan grūti atrast labu darbaspēku, taču tagad ar to esot paveicies. "Grūtāk ir sameklēt aizvietotājus, kam varētu uzticēties atvaļinājuma laikā," atklāj uzņēmuma īpašnieks. Tagad esot jānovērtē, kā veidosies situācija, lai apjaustu, kā darboties turpmāk.
"Zinu,ka Alūksnē atvērs lielveikalu un sagaidāmas pārmaiņas. Tas ietekmēs arī pirktspēju laukos, jo cilvēkiem raksturīga tendence braukt iepirkties uz pilsētu. Tā būs vismaz sākumā. No darbošanās tirdzniecībā neesmu nolēmis atteikties, veidošu tālāk biznesa plānu, jo uzskatu, ka tas vēl nav stabils," apgalvo S.Kukurītis. Viņš uzskata, ka darbošanos pozitīvi ietekmē tas, ka neesot kredītsaistību.
"Kredīti mani vienmēr ir baidījuši. Statistika liecina, ka ilgdzīvotāji ir uzņēmumi, kam ir vai nu paškapitāls, vai nelieli kredīti, vai tie ir strauji attīstījušies. Cik ilgi vien spēšu, kredītus neizmantošu, lai gan varbūt šāds uzskats nav gluži pareizs. Taču, vērtējot no otras puses, būtu paņēmis kredītus, atvēris veikalu Alūksnē, taču, ienākot lielveikalam ar dempinga cenām, būtu problemātiski tos atmaksāt," spriež viņš.
S.Kukurītis vērtē, ka valsts atbalsts mazajiem uzņēmējiem esot minimāls, par to vajadzētu domāt daudz nopietnāk, it īpaši par nodokļu sistēmas sakārtošanu. Viņš apzinās, ka laukos pirktspēja ir mazāka, jo iedzīvotājiem nav regulāru ienākumu kā pilsētā.
"Cerams, ka laukos dzīve kļūs labāka, ar to ir saistīts arī mans bizness," uzsver uzņēmējs. S.Kukurītis atbalsta arī labdarību - visos četros pagastos, kur atvērti veikali, sponsorējis dažādus pasākumus. "Vēlos, lai arī cilvēkiem klātos labi un viņi iepirkties nāktu smaidīgi," apgalvo S.Kukurītis.

Citu datumu laikraksti

  • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

    Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

  • Dosies uz sacensībām

    Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

  • Cepts sams ar citronu un medu

    Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...