Uzņēmējs pilsētā vēlas izveidot akvaparku

SIA “Ziemeļvidzeme” ir izstrādājusi projektu, lai Alūksnē izbūvētu atpūtas kompleksu - peldbaseinu un akvaparku. Ieceres īstenošanai firmas direktors Mairis Arājs vēlas piesaistīt arī Eiropas Savienības fondu finansējumu.

SIA "Ziemeļvidzeme" ir izstrādājusi projektu, lai Alūksnē izbūvētu atpūtas kompleksu - peldbaseinu un akvaparku. Ieceres īstenošanai firmas direktors Mairis Arājs vēlas piesaistīt arī Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu.
Alūksnes pilsētas dome jau ir piekritusi firmai uz 25 gadiem iznomāt zemes gabalu Alūksnē, Jāņkalna ielā 50, blakus bānīša stacijai. M.Arājs atpūtas kompleksā iecerējis izveidot 25 metrus garu baseinu ar sešiem līdz septiņiem celiņiem, nelielas tribīnes, lai varētu rīkot peldēšanas sacensības, ūdens slīdkalniņu, ģērbtuves peldētājiem, bet ēkas otrajā stāvā - trenažieru zāli.
Kompleksā atrastos arī informācijas centrs par tūrisma iespējām pilsētā un bānīti. Kompleksā būtu instruktori, kas apmāca peldēšanā, niršanā. Uzņēmējam jau ir pasūtīts kompleksa projekts, kas saskaņots ar atbildīgajām instancēm. Pašlaik veic aprēķinus, cik līdzekļu nepieciešams būvniecībai.
"Doma par atpūtas kompleksa celtniecību radās jau sen, bet līdz šim pietrūka finansējuma un uzņēmības. Tagad ir iespēja piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu, ideja pamazām tiek īstenota.
Lai kompleksu izveidotu, vajag nedaudz vairāk nekā miljons latu. Zinot to, cik Alūksnes rajonā ir iedzīvotāju un kāds te ir dzīves līmenis, riskēt tikai ar savu finansējumu negribējās. Ja pusi no nepieciešamā finansējuma sedz ES fondi, tad pārējo, ņemot bankā kredītu uz 20 gadiem, uzņēmums varētu nomaksāt.
Pašlaik nav nozīmes izstrādāt tehnisko projektu, kas maksā vidēji 25 000 latu, kamēr nav zināms, vai izdosies gūt ES vai ārzemju investoru finansējumu.
ES fondu līdzekļu saņemšanai projektu vēlos iesniegt vēl šogad, lai nākamā gada sākumā to izskatītu. Pozitīvas atbildes gadījumā pavasarī varētu sākt būvdarbus. Ja ir nauda, uzbūvēt var ātri. Ja pavasarī varētu sākt būvniecību, tad ir iecere ēku dabūt zem jumta 2005.gada laikā, lai ziemas periodā varētu veikt iekšdarbus," stāsta M.Arājs.
Viņš atzīst, ka nav bail uzņemties īstenot tik vērienīgu projektu.
"Bail ir no tā, vai uzceltajam kompleksam būs pietiekams apmeklējums, tas ir atkarīgs no tā, cik cilvēkiem būs naudas un vēlme sportot. Esmu novērojis, ka pie mums cilvēki ir slinki pat tādos sporta veidos, kas nemaksā naudu, piemēram, skriešana savam priekam. Ceram, ka mūs atbalstīs Alūksnes dome, rajona padome, kaimiņrajoni un Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljons, veicinot baseina apmeklējumu - ieviešot obligātas peldēšanas nodarbības skolās, sporta skolā, bataljonā. Pašizmaksa baseinam būs ļoti liela - apmēram 30 000 latu mēnesī," atzīst M.Arājs.
Uzņēmējs jau pirms vairākiem gadiem izveidoja atpūtas klubu "Jolanta", kur ir deju zāle, bārs, biljarda zāle. Viņš atzīst, ka klubam ir savs apmeklētāju loks, bet ne tik plašs, lai rastos iecere to paplašināt.
"Latvijā populāras grupas aicināt uz Alūksni nav izdevīgi, jo tas neatmaksājas, lai arī kā mēs gribētu savas pilsētas iedzīvotājiem sagādāt skaistus atpūtas mirkļus. Ir iecere tuvākajā laikā atpūtas klubam mainīt darbības virzienu. Klubā varētu ierīkot naktsmītnes tūristiem, jo telpas ir viegli pārveidojamas," saka M.Arājs.
Pašlaik pie "Jolantas" top piebūve, kur atradīsies pirts, neliels baseins un banketu zāle apmēram 30 cilvēkiem. To uzņēmējs vēlas nodot ekspluatācijā līdz Jaunajam gadam.
"Apmeklētāji varēs iegādāties mēneša abonementa kartes, lai regulāram apmeklējumam saņemtu atlaides. Vēlākais nākamā gada janvārī cilvēki varēs to sākt izmantot," uzsver M.Arājs.
Viņš mudina iedzīvotājiem būt aktīvākiem un vairāk atpūsties, sportot.
"Tas nav domāts reklāmas nolūkos. Man pašam brīvajā laikā patīk skriet, bet, redzot kādu skrienam, cilvēki brīnās. Slikti, ka maz sporto jaunieši. Tāpat arī atpūsties cilvēkiem vajadzētu vairāk, jo cilvēks, kas nav atpūties, nevar produktīvi strādāt. Manuprāt, arī rajona pašvaldībām vajadzētu vairāk atbalstīt vietējos uzņēmējus, jo viņi taču iedzīvotājiem dod daudz darba vietu," uzskata uzņēmējs.

Citu datumu laikraksti

 • Nezina, pa kuru laiku aizskrējusi dzīve

  Veclaicenietis Viktors Plaums zina, kāda vērtība ir smagam un grūtam darbam, cik salda garša ir maizes kumosam.Veclaicenietis Viktors Plaums zina,...

 • Mudina bērnus lasīt grāmatas

  Lai veicinātu bērnu lasītprieku un vēlmi apmeklēt Jaunalūksnes pagasta Kolberģa bibliotēku, tajā rīko interesantus lasīšanas maratonus.Lai veicinātu...

 • Kaķi un suņi vairs nedrīkst ceļot bez pasēm

  Suņu un kaķu īpašniekiem, kas kopā ar mīluli uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti dosies pēc 1.oktobra, uz robežas vajadzēs uzrādīt ne tikai savu,...

 • Divas taisnības - viena vēsture

  Pagājušajā nedēļā bija vairāki politiski sabiedriski notikumi. Pēkšņās premjera Induļa Emša problēmas ar veselību neietekmēja Latvijas politikas...

 • Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

  Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un...

 • Rīko Rudens balli un savdabīgu loteriju

  Gandrīz 200 ilzeniešu sestdien tikās Rudens ballē, kur lustējās, saņēma pateicību no pagasta padomes un piedalījās loterijā, kurai laimestus bija...