Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmēju dienās prezentē, mācās un novērtē

Iespējams, ka tieši šajās dienās Alūksnē veidojas jauna un skaista tradīcija - Uzņēmēju dienas, kas arī turpmāk ik gadu pulcinās uzņēmējus, lauksaimniekus, amatniekus un citu nozaru produkcijas ražotājus.

Mazpilsētā: iespējams, veidosies jauna tradīcija
Iespējams, ka tieši šajās dienās Alūksnē veidojas jauna un skaista tradīcija - Uzņēmēju dienas, kas arī turpmāk ik gadu pulcinās uzņēmējus, lauksaimniekus, amatniekus un citu nozaru produkcijas ražotājus ne tikai no Alūksnes rajona, bet arī no tuvākas un tālākas apkaimes.
Laikrakstam daudzi šo dienu apmeklētāji atzina, ka šī ir iespēja vienkopus apskatīt un novērtēt to, kas top pašu rajonā un kas pirms tam nav bijis zināms. Uzņēmēji atzīst, ka galvenais ir bijusi uzdrīkstēšanās piedalīties, lai mācītos, pilnveidotos un salīdzinātu.
SIA "Valrito" kafejnīcas "Gustiņš" no Jaunannas īpašniece Valentīna Gusta neslēpj, ka uz Uzņēmēju dienām devušies ar nelielām bažām, jo pirmo reizi piedaloties šādā plašā saietā. Speciāli šim pasākumam degustācijai gatavota jauna firmas torte "Gustiņš", ko apmeklētāji novērtējuši ar labām atsauksmēm. "Noskaņojums ir jauks. Pareizi vien izdarījām, ka atbraucām, jo mūs daudzi nepazīst," saka V. Gusta.
V. Gusta priecājas, ka stendam esot piekrišana un noteikti izdosies atrast jaunus sadarbības partnerus. Ražotne stendā piedāvāja daudzveidīgus kulinārijas un konditorejas izstrādājumus. "Ja mūsu kulināriju pircēji ir iepazinuši, tad konditoreja nav īpaši reklamēta," atzīst īpašniece. Viņa ir pārliecināta, ka nākamgad jau būšot iegūta vērtīga pieredze, kā sevi reklamēt.
No Alūksnes rajona pašvaldībām vislielāko atsaucību izrādījusi Ziemeru pašvaldība, kas savā stendā bija apvienojusi kuplu pagasta uzņēmēju pulku. Ideja par stenda māksliniecisko noformējumu pieder 29. Ziemeru mazpulkam, kas veiksmīgi uzsācis sadarbību ar pagasta uzņēmējiem un ir kā netiešs uzņēmēju apvienotājs. Par to savu prieku neslēpa arī Ziemeru pašvaldības vadītājs Vilis Pauliņš. Viņš ir gandarīts, ka, iekārtojot izstādi, uzņēmējiem neesot bijis problēmu rast kopīgu valodu stenda modeļa izveidē un ar interesi to novērtējuši arī paši mazākie izstādes apmeklētāji.
"Mūsu ekspozīcija veidota vilciena formā, kura vagonos ir mūsu uzņēmēju - zemnieku saimniecību, kokapstrādātāju firmu un lauksaimnieku - ražotā produkcija. Mūsu pagasta stends ir vienots, lai gan dažiem uzņēmējiem sākumā likās, ka nebūs ko parādīt un ka lielu apmēra ražojumus būs grūti reprezentēt," atklāj pašvaldības vadītājs.
Vestu kravas mašīnā
No amatnieku darbiem, šķiet, izstādē varēja redzēt vislielāko dažādību un visatšķirīgākajām gaumēm. Galdniecības izstrādājumi, darinājumi no koka, mēbeles, rotaslietas, keramika un citas interesantas lietas. Humora mīļotāji ar labpatiku devās pie meistara Viktora Hodova ņo Pededzes pagasta veidotajiem kokgriezumiem Viņa darbos varēja atpazīt dažādas slavenības - "Bez tabu" vienu no vadītājiem Juri Šteinbergu, arī skandalozus politiķus - Rubiku, Žirinovski un citus. "Ja ir labs noskaņojums, tad dienas laikā darbs ir gatavs,"saka amatnieks. Vai izstādes darbos nav viņa pašportreta? Nē, to nevienam nevarot rādīt. "Ja es uz Uzņēmēju dienām varētu atvest visus darbus, tad būtu vajadzīga smagā mašīna. Nākamgad solu, ka uz izstādi vedīšu jaunus darbus," spriež V. Hodovs.
Brauks arī citur
Trapenes pagastā darbojošais SIA "Līzespasts" - dārzeņu konservu ražotājs - ar šādu novirzienu darbojas tikai nepilnu gadu, tāpēc neesot bijusi iespēja plaši reklamēties. "Tagad sākam ar Alūksni un turpināsim citos rajonos, kur vien būs iespējams," ir pārliecināts SIA "Līzespasts" tirdzniecības menedžeris Ojārs Pelaks. Patlaban uzņēmums esot attīstības stadijā, kam ir perspektīva. "Jau šogad domājam paplašināt ražošanu līdz 30 produkciju veidiem astoņu līdz desmit vietā. Ja būs pircēju atsaucība, tad viss izdosies," prognozē O. Pelaks. Viņš novērtē, ka pasākumā jau izdevies rast jaunus sadarbības partnerus.
Cer kliedēt mītu
Annas pagasta zemnieku saimniecības "Lejas" īpašnieks Jānis Strakša apgalvo, ka, piedaloties Uzņēmēju dienās, daļēji esot vēlējies kliedēt mītu, ka biškopji esot tikai sirmi vīri ar bārdu. Biškopju saimei pulcējoties arī gados jauni bitenieki. Šī saimniecība ar biškopību nodarbojoties kopš 1990. gada. "Šādā izstādē piedalāmies pirmo reizi - ar nektāraugiem, griķu putraimiem un miltiem, ziedputekšņiem, medu un citu biškopības produkciju. Galvenais, ka veidosies jauna sadarbība un skaidrs, ka būs jābrauc reprezentēt produkciju uz citiem rajoniem," saka J. Strakša. Arī viņam bijis pārsteigums, cik daudzveidīgs produkcijas piedāvājums ir Alūksnes rajonā."Apskatījos un pat samulsu," novērtē J. Strakša, kas labprāt Uzņēmēju dienās Alūksnē piedalīsies arī nākamgad.
Stāsta par "Vaidavas kausu"
SIA "MK Ape" Uzņēmēju dienās prezentēja savu veikalu – autoservisu, parādot jaunāko produkciju, un "Motoklubu Ape".
"Vairāki cilvēki man vakar jautāja, kādēļ šogad tradicionālās motosporta sacensības "Vaidavas kauss" nenotiek maijā, bet jūlijā. Tam ir vairāki iemesli. Mototrasē esam iecerējuši veikt nelielu rekonstrukciju, bet visus darbus nevaram pagūt izdarīt līdz maijam. Šogad būs 30.reize, kopš notiek "Vaidavas kauss", tādēļ pasākumu vēlamies organizēt divas dienas siltākā laikā. Pirmajā būs velokross un autokross, bet otrajā – motokross. Jūlijs arī ir izdevīgākais laiks motosporta sacensību rīkošanai. Viens no iemesliem ir, ka vasarā Apes pilsēta atzīmēs savu 75 dzimšanas dienu, tādēļ vēlējāmies pilsētas viesiem dot iespēju apmeklēt sacensības," skaidro motosportists un "Motokluba Ape" vadītājs Mairis Levans.
Viņš neslēpa, ka Alūksnes Uzņēmēju dienās jutās ļoti omulīgi. "Man vienmēr ir paticis paraudzīties, kādi interesanti un prasmīgi cilvēki ir mums līdzās. To varēju izdarīt arī Uzņēmēju dienās. Lai arī daudz esmu braukājis pa ārzemēm, pašlaik man vissaistošākais šķiet tas, kas notiek dzimtajā pusē. Mani patīkami pārsteidz Apes un Alūksnes pilsētas vadība. Viņi ir sapratuši, ka pasākumus ir jāveido arī pašiem, nevis jāgaida, kad to darīs citi," saka M. Levans.
Loterijā piedāvā dolomīta šķembu kravu
Interesantu un uzmanību piesaistošu stendu uzņēmējdarbības izstādei bija izveidojusi Valsts akciju sabiedrības "Vidzemes ceļi" filiāle "Alūksnes 15.ceļu pārvalde", kas ceļu un celtniecības materiālus bija izvietojuši mūsdienīgā stilā. Uzņēmuma inženiere Ingrīda Ulmane neslēpj, ka tas darīts, lai pievilinātu apmeklētājus.
"Piedāvājām apskatīt materiālus, ko pie mums var iegādāties: dolomīta šķembas, rupjo dolomīta maisījumu, laukakmeņu šķembas, laukakmeņus un citus materiālus. Apmeklētāji varēja piedalīties loterijā, kur balvas ir 20 maisu kaļķojamā materiāla un automašīnas krava ar dolomīta šķembām. Balvas būs ar piegādi mājās," saka I. Ulmane.
Šī nav pirmā reize, kad Alūksnes 15.ceļu pārvalde piedalās Uzņēmēju dienās. "Savu stendu esam izlikuši arī Valmieras, Gulbenes, Cēsu Uzņēmēju dienās, bet vislabāk jau ir savās mājās," apgalvo I. Ulmane.
Tirgo lielogu dzērvenes
Uzņēmēju dienās savu stendu bija iekārtojusi arī Alūksnes virsmežniecība. "Šis ir lielisks un vajadzīgs pasākums," saka Alūksnes virsmežniecības darbiniece Zaiga Sudraba norāda. Virsmežniecības informatīvajā stendā interesenti varēja atrast materiālus, ko Alūksnes rajonā var darīt mežu īpašnieki un mednieki, gūt informāciju par Meža mācību taku un vērot filmas par mežu apsaimniekošanu.
Savukārt SIA "Lienama – Alūksne" stendā Alūksnes Uzņēmēju dienu apmeklētāji varēja iegādāties svaigas lielogu dzērvenes. Uzņēmuma darbu vadītājs Aigars Melderis priecājas, ka izstādes apmeklētājiem bija liela interese par dzērveņu audzēšanu mazdārziņos. "Cilvēki jautāja, vai pie mums var iegādāties stādāmo materiālu. Varu atklāt, ka tas būs izdarāms maija beigās," saka A. Melderis.
SIA "Lienama – Alūksne" Uzņēmēju dienās dzērvenes piedāvājām iegādāties par zemākām cenām nekā veikalā. "Ogas ir pavasarī lasītas. Tās ir labi pārziemojušas uz lauka un bagātas ar vitamīniem. Man patika Alūksnes Uzņēmēju dienas. Nekad nebiju iedomājies, ka Alūksne var noorganizēt tik labu pasākumu," atzīst A. Melderis.
Apmeklētāji ir apmierināti
Uzņēmējdarbības izstādes apmeklētāja, alūksniete Sarmīte Melece atzīst, ka izstādes apmeklējums viņu patīkami pārsteidza. "Nebiju gaidījusi, ka tai būs tik labs iekārtojums. Jauki, ka arī Alūksnē kaut kas tāds notiek. Manuprāt, izstādē ir plašs produkcijas piedāvājuma klāsts. Ģimenei iegādājos lielogu dzērvenes," stāsta S. Melece. Arī atpūtas kluba "Jolanta" īpašniece Jolanta Arāja atzīst, ka uzņēmējdarbības izstāde ir negaidīti interesanta. "Uzskatu, ka šādi pasākumi ir ļoti vajadzīgi. Es tajā guvu daudz ko priekš sevis – iegādājos ārstniecības augu tēju un lielogu dzērvenes," priecājas J. Arāja.
Pededzes pagasta padomes priekšsēdētāja Inta Ņikitina Uzņēmēju dienās apmeklēja semināru "Reģionālā politika un sagatavošanās darbam ar Eiropas Savienības strukturālajiem fondiem". Viņa vērtē, ka tas bija interesants, bet gūtās zināšanas pašlaik vēl nav pielietojamas praksē.
"Man patika Uzņēmēju dienās. Tajās valdīja jauka gaisotne," viņa norāda.

Citu datumu laikraksti

 • Latvijas ierēdņi kalpos Latvijai

  – Vai Latvijas ierēdņiem būs jāstrādā pēc Latvijas vai pēc ES likumiem?– Vai Latvijas ierēdņiem būs jāstrādā pēc Latvijas vai pēc ES likumiem? - Pēc...

 • Medniecības noteikumi daudz nemainīsies

  – Vai mainīsies medniecības noteikumi? Ja jā, tad - kas tieši?– Vai mainīsies medniecības noteikumi? Ja jā, tad - kas tieši? Kur ar tiem var...

 • Eiropas Savienības valstīs glābj purvus

  Pārsteidzoša ir Eiropas kultūras daudzveidība ar trokšņainajām ielām Romā, modernajiem muzejiem Berlīnē un slavenajiem Lisabonas tramvajiem.Pārsteidzo...

 • Annijas bode

  Viņa vienkārši bija sev iestāstījusi, ka tā ir viņas svētā misija - viņai tas ir uzlikts no augšas. Jo - kāpēc tad viņi meklē tieši ceļu pie Annijas?...

 • Alkohola un cigarešu pārdošana tirgū nav problēma

  Pašvaldību ministrs Ivars Gaters pievienojas iekšlietu ministra Māra Gulbja iniciatīvai aizliegt tirgos pārdot cigaretes un alkoholu.Pašvaldību...

 • Vai kečups ir labs?

  Žurnālā "Veselība" maijā lasiet: numura intervija: LTV ziņu raidījuma vadītāja Ilva Liepiņa cenšas kļūt par optimisti.Žurnālā "Veselība" maijā...

 • Annijas bode

  Viņa jau pati labi zināja, pēc kā Krišs nācis. Viņam kredīts bija parasta lieta, bet algas dienās tas tika nokārtots nekavējoties, labi zinot, ka jau...

 • Kalnu velosipēdisti atklāj jauno sezonu

  "Mežinieku" sporta bāzē pirms nedēļas pirmo "Alūksnes rajona kausa izcīņas 2003" posmu aizvadīja kalnu velosipēdisti."Mežinieku" sporta bāzē pirms...

 • Noslēdzas sacensību pirmais posms galda tenisā

  Ar ceturtās kārtas sacensībām galda tenisā 18.aprīlī Staros noslēdzās pirmais posms Jura Kravaļa piemiņas balvas izcīņā.Ar ceturtās kārtas sacensībām...