Uzņēmēju dienās vērtē sevi un citus

Pasākums: kļūst par tradīciju.

Pasākums: kļūst par tradīciju
Jau otro gadu pēc kārtas Alūksnes rajona uzņēmējiem ir iespēja vienkopus apliecināt paveikto, vēlmi darboties un enerģiskumu konkurences apstākļos.
Uzņēmēju dienās veidotajā izstādē šogad pulcējās apmēram 60 dažādu amatu un nozaru pārstāvju. Atšķirībā no iepriekšējām Uzņēmēju dienām šogad izstādē netrūka arī jaunu dalībnieku.
Veclaicenes pagasta vides veselības saimniecība "Mauriņi" šogad pirmo reizi piedalās Uzņēmēju dienās. Noskaņojums - priecīgs, ne mazākā uztraukuma.
"Bijām domājuši piedalīties pagājušajā gadā, taču nebijām tam gatavi. Gada laikā esam aktīvi darbojušies, tagad mums ir ko rādīt un stāstīt," saka "Mauriņu" īpašniece Gunita Virka. Pasākumā viņa galvenokārt vēloties reklamēt ne tikai savas saimniecības, bet arī rajona 26 bioloģisko saimniecību darbību.
"Ko tikai visu mēs nedarām! Aktuālākā problēma bioloģiski sertificētajām saimniecībām ir atrast vietu, kur varētu tirgot saražoto produkciju," uzsver G.Virka. Viņa cer popularizēt videi nekaitīgu saimniekošanu Alūksnes rajonā arī Uzņēmēju dienās.
Izstādē saimniecība reklamēja to, ko piedāvā tiem, kas viesojas "Mauriņos".
Tā ir veselīga tēja, siers, kas gatavots no kazas piena, spilveni un segas no aitas vilnas dzijas un cita produkcija, kas gatavota no dabiskiem materiāliem.
Varēja piedalīties loterijā
Daudz apmeklētāju pulcējās pie Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" stenda. Kalme" ir piedalījusies dažādās izstādēs, bet Alūksnes Uzņēmēju dienās piedalās pirmo reizi. "Kalmes" stenda aplūkotāji varēja piedalīties loterijā, turklāt katram bija iespēja laimēt "Kalmes" izstrādājumus.
"Vajadzīgas jebkādas aktivitātes, lai mēs varētu parādīt sevi un redzēt, ko dara citi, jo bieži vien nezinām, kas notiek mūsu pilsētā un rajonā. Priecājamies, ka izstādi apmeklē arī bērni. Mums jārāda viņiem, ar ko nodarbojamies. Tā ir iespēja izvēlēties nākamo profesiju un domāt par nākotni," spriež "Kalme" vadītāja Renāte Pilipa. Šodien "Kalmes" dalībnieki demonstrēs to, ko viņi māk - kalt, grebt kokā, aust, tamborēt, siet, izšūt, kā arī citus darbus.
Mēģina uzlabot informācijas stendu
Uzņēmēju dienās stendu bija iekārtojusi arī Apes arodvidusskola, kura ir viena no vecākajām mācību iestādēm Latvijā (dibināta 1922.gadā).
"Uzņēmēju dienās notiek savstarpēja informācijas apmaiņa, tomēr šaubos, ka uzņēmēji šajās dienās noslēdz sevišķi daudz sadarbības līgumu. Apes arodvidusskola Uzņēmēju dienās nepiedalās pirmo reizi. Katru gadu mēģinām uzlabot informācijas stendu. Šogad stendā var aplūkot arodvidusskolas piedāvājumu nākamajam mācību gadam. Skolā iespējams iegūt izglītību desmit licencētās mācību programmās. Šogad beidzam realizēt trīs programmas, bet nākamgad plānojam uzņemt audzēkņus četrās programmās," stāsta Apes arodvidusskolas direktors Jānis Pops.
Fotogrāfijās bija vērojamas skolas tradīcijas un aktivitātes. Direktors apgalvoja, ka to katru gadu kļūst arvien vairāk - skola tās katru gadu pilnveido.
Aicina uz lapegļu gatvi
Trapenes pagasta tūrisma darba organizatore Valija Šļukuma, ko "Alūksnes Ziņas" sastapa pie pagasta stenda, uzsvēra, ka viņai patīk pasākuma radošā atmosfēra. Arī trapeniešu pagasta vēsturē šīs ir pirmās Uzņēmēju dienas.
"Var redzēt ko jaunu, parādīt sevi, mācīties, kas arī ir šā pasākuma mērķis. Pārsteidza, ka tepat kaimiņos, piemēram, Virešu pagastā, var pasūtīt jaukas šūpoles un ka rajonā ražo labu produkciju, kas nav jāmeklē citur," apgalvo viņa.
Tos, kas ielūkojas stendā izvietotajos uzskates materiālos, V.Šļukuma mudina apmeklēt pagasta interesantākās un skaistākās vietas, sākot ar lapegļu gatvi, muzeju un beidzot ar barona Vulfa muižu un pirmo automašīnu, ar kuru viņš braucis. Maršruta izskaņā, protams, gaida atpūta pie Luksta ezera.
Pasākumā meklē "rozīnīti"
Alūksnes un Jaunalūksnes pašvaldības aģentūras "ALJA", kas nodarbojas ar Alūksnes ezera apsaimniekošanu, direktors Igors Zvejnieks cer pasākumā atrast kādu "rozīnīti". Viņš to vēl meklējot.
"Esam pašvaldības uzņēmums, kas reklamē pasākumus, vienlaikus arī Alūksnes ezeru, kas ir domes valdījumā un kas alūksniešiem ir populāra atpūtas vieta," saka direktors. Ar ekspozīciju par Alūksnes ezeru nesen piedalījušies arī izstādē Ķīpsalā, kur bijusi īpaši liela apmeklētāju ieinteresētība. Arī izstādē Alūksnē uzņēmēji varot rast jaunas sadarbības iespējas.
Bērni vēlas šūpoties
Virešu pagasta uzņēmējdarbības centra vadītāja Ārija Ceļmillere bilst, ka jaunākie izstādes apmeklētāji īpašu interesi izrādot par šūpolēm. Viņa vērtē, ka uzņēmējiem šāda izstāde veicina saskarsmi un ir iespēja paskatīties, ko dara kaimiņi.
"Alūksnes Ziņas" novēroja, ka Uzņēmēju dienas apmeklēja ne tikai pieaugušie, bet arī bērni. Alūksniete Zigrīda Sināte uz izstādi bija atnākusi kopā ar pusotru gadu veco mazmeitu Samantu, kas ar ziņkāri vēroja izstādē notiekošo.

Citu datumu laikraksti

 • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

  28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

 • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

  Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

 • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

  Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...

 • Nolemj par reorganizāciju

  24.aprīlī notika paju sabiedrības “Trapene” pilnsapulce, kurā apsprieda un apstiprināja 2003.gada pārskatu. “Sapulces dalībnieki vienojās par paju...

 • Palielinās nelikumīgi izcirstās koksnes apjoms

  Alūksnes rajonā 2003.gadā jaunaudzes izkoptas 1442,2 hektāru platībā, tajā skaitā valsts mežos 1270,6, bet privātajos mežos - 171,6 hektāru...

 • Būs skolu Teātra svētki

  Rīt Ziemeru pamatskolā risināsies Alūksnes rajona skolu Teātra svētki “Pasaka par...”, tiem pieteikušies 16 kolektīvi - apmēram 170 bērnu.Rīt Ziemeru...