Uzvar ātrākie un zinošākie riteņbraucēji

Alūksnes riteņbraukšanas kluba “Velo” tradicionālajās orientēšanās sacensībās dalībniekiem Alūksnes pilsētas teritorijā vajadzēja pēc fotogrāfijām atrast septiņus objektus, pie kuriem atradās kontrolpunkti.

Alūksnes riteņbraukšanas kluba "Velo" tradicionālajās orientēšanās sacensībās dalībniekiem Alūksnes pilsētas teritorijā vajadzēja pēc fotogrāfijām atrast septiņus objektus, pie kuriem atradās kontrolpunkti. Ja objektus zināja, varēja izvēlēties īsāko maršrutu. Ja ne, nācās meklēt un zaudēt laiku.
"Sportistiem visgrūtāk bija atrast atpūtas vietu pie ezera, kur senāk bijusi zirgu dzirdinātava. To uzreiz noteikt nevarēja vairāki braucēji. Tā ir viena no piecām atpūtas vietām, kas šogad iekārtota Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīriem, viņu draugiem un tuviniekiem ciemošanās reizēs. Man patika Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja darbinieku veidotais Lujāna pilsdrupu apraksts. Šajā vietā varēja būt daudz kas, piemēram, kultūras un sporta komplekss, bet ir tikai pamati. Projektu bijis daudz, tomēr neviens vēl nav īstenots," stāsta riteņbraukšanas kluba "Velo" orientēšanās sacensību galvenais tiesnesis Guntis Kozilāns.
Alūksnes informatīvo karti, Tautas lietišķās mākslas studiju "Kalme", bijušā veselības centra norādi un kalēja Laimoņa Bāliņa darbnīcu vairums riteņbraucēju atrada bez grūtībām. Dalībnieki bija sadalīti aktīvo sportistu un tautas grupā, tomēr rezultāti nebija krasi atšķirīgi. Aktīvo sportistu grupas uzvarētājs Gunārs Rozenbergs, maldoties un nobraucot 26 kilometrus, finišēja pēc 42 minūtēm. Tautas grupas uzvarētāja Edgara Zviedrīša laiks distancē bija 40,41 minūte, jo viņš mēroja divas reizes īsāku ceļu.
"Tiesneši riteņbraucējus dalīja grupās, lai būtu godīga cīņa. Gunārs Rozenbergs bija trīs vietās, kamēr atrada īsto atpūtas vietu pie ezera. Tā ir orientēšanās sacensību īpatnība, ka ātrāks braucējs var arī neuzvarēt, ja nepazīst vietas," atzīst G.Kozilāns. Tiesa, dalībniekiem patika, ka trasē bija tāda "odziņa".
Pēc distances bija pārbaudes darbs – vajadzēja atbildēt uz jautājumiem, par ko stāstīts objektu aprakstos. G.Kozilāns uzskata, ka tas nebija grūti. Tomēr bija dalībnieki, kas nopelnīja desmit soda minūtes pie distancē pavadītā laika. Viņi neatcerējās pareizos atbilžu variantus. Daži kļūdījās viena jautājuma atbildē.
Tautas grupā uzvarētājs ir E.Zviedrītis. Otro vietu ieguva Inese Priedniece, trešo – Dins Vecāns.
Aktīvo sportistu grupā aiz G.Rozenberga finišēja Sanita Vilciņa un Deniss Haritesku.
Katras grupas godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvas 35, 30 un 25 latu vērtībā.
Sacensības finansiāli atbalstīja Alūksnes pilsētas dome un individuālais uzņēmums "Pie zvejnieka".

Citu datumu laikraksti

  • Iepazīstas ar draudzes darbu Vācijā

    Alūksniete Santa Stopniece atvaļinājumu pavadīja Vācijā, viesojoties pie Villihas evaņģēliskās Emmaus draudzes locekļiem. Viņa atzīst, ka ir...

  • Pagastā izvieto informatīvās norādes

    Mārkalnes pagastā šonedēļ izliek informatīvās norādes, kas apzīmēs pagasta iestāžu un nozīmīgāko objektu - arheoloģijas pieminekļu, senkapu,...

  • Aicina pieteikties tirgotājus

    Pasaules čempionāta ūdens motosportā rīkotāji aicina pārtikas tirdzniecības uzņēmumus, kas 17. un 18.jūlijā vēlas tirgoties sacensību norises laikā,...