Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvara atkarīga no veiksmes un mašīnas

Alūksnieši Dainis Zeltiņš un Viesturs Balodis sestdien, 8.novembrī, ieguva pirmo vietu šīs sezonas Latvijas čempionāta noslēguma posmā karuseļrallijā, kas notika Skrundā.

Alūksnieši Dainis Zeltiņš un Viesturs Balodis sestdien, 8.novembrī, ieguva pirmo vietu šīs sezonas Latvijas čempionāta noslēguma posmā karuseļrallijā, kas notika Skrundā.
Šogad karuseļrallijam bija pieci etapi - viens Balvos, divi Embūtē un divi Skrundā. Tajā ir jābrauc pa slēgtu, norobežotu un grūti izbraucamu trasi.
"Mēs startējām nacionālajā klasē un uzvarējām. Esam šāgada čempioni," ar lepnumu atzīst Viesturs Balodis. Abi sportisti ir priecīgi, ka šogad viņiem ir tik labi veicies. Šīs nav vienīgās sacensības. Dainis un Viesturs piedalās arī dažādās bezceļu sacensībās un orientēšanās sacensībās. Kopumā šogad viņi ir startējuši 13 sacensībās.
Kopā no bērnības
V.Balodim un D.Zeltiņam rallijs ir aizraušanās. "Mēs esam amatieri šajā sportā, par profesionāļiem nemaz netaisāmies kļūt. Tas ir mūsu vaļasprieks," saka D. Zeltiņš.
Viņa darbs ir stūrēt, bet Viesturs saka, kur braukt. "Man visu laiku ir jādomā līdzi, lai es kolēģi atvestu dzīvu un veselu mājās un lai pats būtu dzīvs," klāsta D.Zeltiņš. V.Balodis smej, ka vispirms jau jādomā pašam par sevi. Ar šo sporta veidu Dainis un Viesturs sāka nodarboties, pateicoties Viesturam Troskam, kurš Apē rīkoja šādas sacensības.
"Sākums bija pavisam vienkāršs. Tagadējā braukšana ir pavisam citādāka, nekā tajā laikā, kad pirkām mašīnu," spriež D.Zeltiņš. "Pa 130 latiem nopirkām vecu grabažu, kurai neturējās ciet durvis un nebija jumta, aizbraucām uz Api. Ar to arī sākās! Āķis lūpā! Braucām tur, kur šādas sacensības rīkoja," atceras V.Balodis.
Lai mašīna izskatītos tāda, kāda tā ir tagad, alūksnieši ir ieguldījuši daudz darba. Sporta mašīna viņiem ir jau piekto gadu, savukārt Latvijas čempionātā viņi piedalās trešo gadu. "Mēs esam kopā no bērnības. Ar tehniku arī vienmēr esam bijuši saistīti. Tomēr necerējām, ka mums kaut kas izdosies. Mēs vienkārši bijām īstajā laikā un īstajā vietā," atzīst. V.Balodis.
Izjūt arī bailes
"Sajūtas, braucot rallijā, ir visdažādākās, izjūtam arī bailes. Tomēr mēs cenšamies braukt ne pārāk ekstremāli. Tas nav pasaules čempionāts. Šeit brauc pusmūža cilvēki, kas grib izjust vidi, azartu, beigās apkopojot rezultātus," norāda Dainis. "Mēs braucam ar lielu rezervi. Mums nepatīk pārlieku liels risks. Tā ir atpūta," piebilst Viesturs.
D.Zeltiņš stāsta, ka svarīgs faktors ir uzticēšanās un paļaušanās vienam uz otru. "Vienam otru jāsaprot. Vienreiz kaut ko viens izdara nepareizi, citreiz otrs. Ja neesam uzvarējuši, tāpēc vien jau nesāksim plēsties," saka D.Zeltiņš. V.Balodis piebilst, ka šis ir komandu sporta veids.
Iegūst daudz kausu
Braukt rallijā nemaz nav viegli. Viegli ir tad, kad esi uzvarējis. Jebkuras sacensības, kas ir uzvarētas, paliek spilgtā atmiņā, lai cik mazsvarīgas tās būtu. "Visi, kas piedalās rallijā, vēlas uzvarēt. Neviens nav vienaldzīgs - kā būs, tā būs. Tās tomēr ir sacensības. Pavisam citādas ir sajūtas, ja esi ierindojies pirmajā trijniekā," atzīst D.Zeltiņš. Šajos gados autosportisti ir ieguvuši samērā daudz kausus un dažādus apbalvojumus. "Kad sākām startēt, visi bija vienādi. Mums veicās labi, tādēļ arī nokļuvām tik tālu. Ja nebūtu veicies, diez vai mēs būtu turpinājuši braukt," domā Viesturs. Lai sportisti varētu piedalīties sacensībās, finansiāli viņus atbalsta apdrošināšanas sabiedrība "Balta". "Bet galvenais sponsors ir starptautisko kravu pārvadājumu firma SIA "Zelta balodis", kurai mēs abi esam īpašnieki," smej D.Zeltiņš. Firmai šobrīd pieder 15 smagās automašīnas, kas veic starptautiskus reisus. "Ja mans vectēvs būtu nodarbojies ar automašīnām, tad arī es ar to varētu nodarboties daudz vērienīgāk," saka V.Balodis.
Īpaši netrenējas
Viesturs un Dainis pirms sacensībām netrenējas. "Mēs visu mūžu esam braukuši, tādēļ braukšana nesagādā grūtības," paskaidro Dainis. Viesturs piebilst, ka šai lietai ir jāpieiet nopietni, tad arī viss izdosies. "Sportistiem, kas tikko sāk braukt rallijā, ir sarežģīti. Mēs esam pieraduši. Esam daudz mācījušies, palīdz arī pieredze," atzīst D.Zeltiņš. Sportistiem patīk, ja arī personīgās automašīnas ir spēcīgas un jaudīgas. "Augām mēs, auga mašīna," saka V.Balodis. Pēc katrām sacensībām sportisti mašīnu pārbauda un remontē. Ziemā, kad sacensības ir beigušās, mašīnu var pārkrāsot, lai tā atkal izskatītos kā jauna.
Lomām nemainīsies
Vīrieši atzīst, ka uzvara ir atkarīga no veiksmes un no mašīnas. "Ir dienas, kad neveicas nekas - mašīna lūzt, paši nomaldāmies, bet ir tādas dienas, kad iet kā smērēts. Tā jau laikam jābūt, citādi visās sacensībās uzvarētu viena un tā pati ekipāža, bet tā nekad nenotiek. Uzvar tas, kam uzsmaida veiksme," spriež V.Balodis.
Jautāti, vai kādreiz nav domājuši samainīties lomām, vīrieši noliedz šādu iespēju. "Es esmu radīts stūrmaņa darbam. Svarīgs ir rezultāts. Ja kopā izdodas, kāpēc kaut ko mainīt? Es orientējos pēc kartes un zinu, kā tas ir jādara. Kolēģis manā darbā nekad nejaucas. Kur saku, tur brauc," paskaidro stūrmanis Viesturs.
Skatoties no malas, cilvēkiem vienmēr šķiet, ka braukt ir viegli, un sportisti varētu braukt vēl labāk. "Šādos gadījumos saku, lai pamēģina paši un izjūt, ko nozīmē braukt rallijā," saka D.Zeltiņš. "Grūti - ir nosacīts jēdziens. Tā nav spiesta lieta, nav maizes darbs. Ja nevēlies, nebrauc. Mums patīk un mēs braucam," bilst V.Balodis.
Viņi katrs dara savu darbu, sasniedzot labus rezultātus. Ar ralliju viņi kompensējot mazkustīgu darbdienu. "Pēc sacensībām jūtamies izkratījušies un aktīvi atpūtušies," priecājas sportisti.

Citu datumu laikraksti

 • Glabā pulka medaljonu un tēva piemiņu

  Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo Ilga Dobelniece. Viņa kā lielāko dārgumu glabā 7.Siguldas kājnieku pulka medaljonu.Alūksnē, Siguldas ielā 7, dzīvo...

 • Zane Vaļicka izgājusi pie vīra

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa Vilsona politiskās dēkas ar Repši.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: - Mārtiņa...

 • Kāpēc mīļākās nekļūst par sievām

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": - intervija ar rakstnieci Daci Rukšāni, kuras jaunā grāmata liks mainīt priekšstatu par viņas pašreizējo tēlu.Šonedēļ žurnālā...

 • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

  Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

 • Dosies uz sacensībām

  Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

 • Cepts sams ar citronu un medu

  Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...