Uzvaras maratona kopvērtējumā

Pirmo reizi Latvijā nedēļas nogalē norisinājās sacensības kalnu riteņbraukšanā 100 kilometru distancē. Tās vienlaicīgi bija “VIVUS.LV MTB Maratons” 7.posms, noskaidrojot ātrākos „HRX” maratona, „Latvijas Valsts Meži” pusmaratona un „Labs Kino” pusaudžu distancēs. Šis bija maratona pēdējais posms, kurā noskaidroja arī labākos kopvērtējumā. Šajā sacensību seriālā jāuzteic Alūksnes veterānu labais sniegums.

Pārbauda spēkus "simtniekā"
Sacīkšu dalībniekus maršruts veda pa Apes un Alūksnes novadu ceļiem, celiņiem, takām, pļavām, mežiem un izcirtumiem, kā arī vairākas reizes nācās šķērsot Latvijas - Igaunijas robežu un Vaidavas upi. 100 kilometru distancē, kurā uz starta izgāja arī vairāki alūksnieši, jau no paša sākuma sportisti trasē aiztraucās ļoti ātrā tempā. Toni centās diktēt “Pulsaar” komandas braucēji: novadnieks Oskars Muižnieks un Uldis Ālītis, kā arī Kārlis Baltacis („Patria Bottecchia”) un igaunis Jostens Vaidems („Viljandi Rattaklubi”). Drīz vien tehniskas likstas ar riepu no līderu kvarteta izslēdza U.Ālīti. Palicis bez sava komandas biedra, O.Muižnieks palielināja apgriezienus un atrāvās no konkurentiem. Lielu daļu distances „HRX” līdera krekla īpašnieks veica viens. Tikmēr savu sacīkšu plānu sāk realizēt Andžs Flaksis („Holowesko-Citadel”), kurš, kilometriem ritot, apsteidza vienu konkurentu pēc otra un, nonākot līdz 80.kilometra atzīmei, noķēra O.Muižnieku. Sacīkstes atlikušajā nogrieznī A.Flaksis atrada vēl vienu ātrumu un spēja atrauties no O.Muižnieka, sasniedzot 100 kilometru distances finišu lepnā vientulībā. Finišā O.Muižniekam - 3.vieta, bet, tā kā šis rezultāts tika skaitīts arī kopējā ieskaitē, viņš atkal kļuva par seriāla uzvarētāju vīriem un ieguva arī “CAT” aktīvākā braucēja titulu un balvu.

Kopvērtējumā starp līderiem
„HRX” maratona distancē turpinājās šajā sezonā ierastais duelis starp „ZZK” un „Pulsaar” komandas braucējiem. Dāmu konkurencē 2.vieta braucienā - Beatei Kovgerei, kura pārstāv „Vidzemes Mērnieks - Dako Ziemeļvidzeme” komandu. Kopvērtējumā viņai - 3.vieta. Pārējie mūsu novada braucēji arī demonstrēja labu sniegumu un kopvērtējumā savās grupās: Reinis Markss - 8.vietā, Rolands Zarītis - 10.vietā; Edgars Krūmiņš - 9.vietā. „Latvijas Valsts Meži” pusmaratona distancē sportisti neļāva vilties saviem līdzjutējiem un parūpējās par sīvu duelēšanos līdz pat pēdējam sacīkstes metram, vietas noskaidrojot fotofinišā. Šajā distancē pārsvarā startē mūsu veterāni un demonstrē ļoti labus rezultātus. Visveiksmīgākais, kā ierasts, bija alūksnietis Gunārs Rozenbergs, izcīnot uzvaru 60 gadu vecuma grupā. Anita Muižniece - 2.vietā savā grupā, mazliet līdz goda pjedestālam pietrūka Viesturam Kazainim - 4.vieta, Guntis Kozilāns - 8.vietā, Jurijs Kovgers - 10.vietā.

Lielisks laiks un distance
“Man šajās sacensībās gāja vislabāk, biju jau nodrošinājis uzvaru. Šogad konkurenti nebija tik spēcīgi. Liela cīņa bija par otro un trešo vietu. Ļoti patika šī trase, ļoti labi arī braucās, tāda kā māju trase. Visi veterāni brauca pusmaratonu, jo šeit ir mūsu vecuma grupas. Braucām kopā ar G.Kozilānu un reizē finišējām, V.Kazainis ļoti labi nobrauca, J.Kovgers palika aiz mums. Visi bija ļoti apmierināti ar 100 kilometru distanci un beigās nobalsoja, ka Apes posms bija vislabākais no visiem seriāla posmiem! Zinātāji teica, ka grūtības pakāpe esot bijusi 70 % no Hānjas distances. “Pilskalnā” uzbraukt varēja ļoti mazs dalībnieku skaits. Arī laiks arī bija ideāls un trase labi izveidota. Bija interesanti, ka distancē bija iekļauta Apes pilsētas BMX trase, braucām pāri Vaidavas upei, otrreiz pāri trošu tiltam. Mūsu novada MTB braucēju bija daudz, bet ļoti daudz bija dalībnieku no Igaunijas, jo tie, kas startē Igaunijas “Bosch” maratonu seriālā, varēja šeit piedalīties par brīvu,” stāsta G.Rozenbergs.
Nākamsestdien liels alūksniešu un apeniešu pulks brauks Hānjas 100 kilometru maratonu. Tur grupā virs 50 gadiem ir pieteikušies vairāk nekā 70 dalībnieku - būs interesanta sacensība. G.Rozenbergs sezonu noslēgs 29.septembrī Igaunijas seriālā, kur kopā ar A.Muižnieci cīnīsies par uzvarām savās grupās. “Jāsaka, ka Anita jau ir nodrošinājusi sev uzvaru. Ja jutīšos labi, iešu uz rezultātu, ja nē - palīdzēšu Anitai izcīnīt labu vietu,” viņš saka.
— Didzis Bauers

Citu datumu laikraksti

 • Skolēnu skaits sarūk

  Skolēnu skaits sarūk

  Uzsākot jaunu mācību gadu, skolēni atkal vai pilnīgi no jauna izjūt atbildību, rītus, kad grūti piecelties, un sakārto savu ikdienu. Izglītībai un...

 • Alūksne īsumā

  Alūksnes novads ◆ 3.septembrī pulksten 9.15 autoceļa Litene – Alūksne 10.kilometrā automašīnas “Škoda” vadītājs, izvairoties no sadursmes ar stirnu,...

 • Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Arī pēc darba gaitām dzīve turpinās

  Tāda ir kādreizējā SIA “Mākslīgās apsēklošanas stacija” direktore Edīte Ločmele. Viņas pārziņā bija Kalncempju, Strautiņu, Malienas, Annas, Mālupes,...