Uzzied, lai priecētu

Kalateja. Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas mīl siltu un mitru gaisu. Puķei patīk gaiša vieta.

Kalateja
Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas mīl siltu un mitru gaisu. Puķei patīk gaiša vieta. Nav ieteicams iekaltēt auga sakņu kamolu. Tam vienmēr jābūt viegli mitram.
Augot kalateja veido krūmu. Atkarībā no šķirnes puķe var izaugt lielāka vai mazāka. Lapas ir tumši zaļas, gareni ovālas, ar neizrobotām malām. Kalateja ar oranžiem, nelieliem ziediem sāk ziedēt pavasarī, kad dienas kļūst garākas. Zied vairākus mēnešus.
Puķi mēslo ik pa 14 dienām, izmantojot ziedošiem augiem domāto mēslojumu. Jāraugās, lai kalateja neatrastos telpās, kur gaisa temperatūra ir zemāka par plus
15 grādiem. Augam nav izteikts miera periods. Ir kalatejas, kam ir dekoratīvas lapas, bet tās nezied.
Cena - 7,38 lati.
Potētie kaktusi
Potētie kaktusi ir dekoratīvi, jo veidoti no divām daļām. Apakšā ir parastais kaktuss, kas veido sakņu sistēmu un aug. Tam uzpotēts krāsains kaktuss, kas neveido saknes un iestādīts augsnē ātri sapūst. Uzpotētie kaktusi ir dažādās krāsās - dzelteni, sarkani, rozā, krēmkrāsas, adataini un pūkaini. Krāšņā kaktusa daļa nav zieds.
Kaktusiem tīk sausa augsne. Tiem vislabāk atrasties saulainā un gaišā vietā. Telpā jābūt sausam gaisam. Ziemas mēnešos kaktusiem vēlamā optimālā gaisa temperatūra telpā ir plus 18 grādi, bet tai nevajadzētu būt zemākai par plus 10 grādiem.
Kaktusam augot, tā krāšņā daļa nezūd. Augu vēlams pārstādīt nedaudz lielākā podiņā, izmantojot speciālu kaktusiem paredzētu augsni. Mēslo ar sukulentiem domātu mēslojumu.
Cena - 1,75 lati.
Eiforbija
Eiforbiju tautā sauc arī par Jēzus Kristus kroni, jo puķei, kas ir sukulents, ir mazi ērkšķi. Selekcionāri radījuši šķirnes, kas veido skaistu krūmu un pārlieku nestiepjas augstumā, lai gan agrāko šķirņu pārstāves augušas ļoti garas.
Eiforbija zied nepārtraukti, izteiktāk ziemā - ar nelieliem gaiši rozā ziediņiem. Ziedu krāsa var būt dažāda. Puķei tīk mērena laistīšana. Ja augsne ir pārāk mitra vai sausa, puķe nomet lapas. Pārstāda ik pēc diviem gadiem, izmantojot kaktusiem domāto augsni. Mēslo no pavasara līdz rudenim ar mēslojumu, kas paredzēts kaktusiem.
Cena - 1,30 lati.

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...