Vadība sievietes rokās

Kopš vakardienas Alūksnes pilsētas domei ir jauna vadība – līdzšinējais priekšsēdētājs Viktors Litaunieks ir atbrīvots no amata, bet par jauno vadītāju ievēlēta deputāte Vija Puzule (Tautas partija).

Pēc divu mēnešu pārtraukuma dome ir tikusi arī pie priekšsēdētāja vietnieka. Šie pienākumi uzticēti deputātam Armandam Mustam (Tautas partija).
Lēmuma projektus par V.Litaunieka atbrīvošanu bija sagatavojis deputāts Ainars Melders. Viņš to pamatoja ar vairākiem Pašvaldību likuma un Alūksnes domes nolikuma punktiem – ka V.Litaunieks nav bijis atbildīgs par pašvaldības budžeta izpildi, nav bijis politiski un tiesiski atbildīgs par Alūksnes domes darbu, nav pietiekami pārstāvējis Alūksnes domi attiecībās ar valsti un citām pašvaldībām.
“V.Litaunieks ir novilcinājis vietnieka ievēlēšanu, jo vietnieks bija jāievēl divu mēnešu laikā kopš 22.augusta. Pretējā gadījumā Saeima var atlaist domi. Viņš daudzas reizes ir stāstījis pasakas. Nav strādāts, lai Alūksnei piesaistītu investīcijas. Uzskatu, ka V.Litaunieks nespēj vadīt Alūksnes pašvaldību,” pauda A.Melders.

Investīciju kalnu nav
Viņš uzsvēra, ka vadošajai personai ir jāpārstāv pilsēta visur. “Ir jācīnās par valsts investīciju piesaisti. Šis lēmums nav mana atriebība. V.Litaunieka kļūda ir nerunāšana ar deputātiem un visatļautība,” sacīja A.Melders.
A.Musts bilda, ka V.Litaunieks ir pieļāvis, ka izpilddirektore ir noslēgusi ar domes trešā stāva darbiniekiem koplīgumu. Tas paredz – ja, veidojot novadu, kāds no viņiem zaudēs darbu, tad saņems kompensācijā gada darba algu. Pirms trim gadiem mani un Edvīnu atbrīvoja, jo pārmeta investīciju trūkumu un divu jaunu automašīnu iegādi. Jaunas automašīnas domei nu jau ir trīs, un par tām neviens vairs nerunā. Kur tad ir investīciju kalni? Viss balstās uz domes ņemtajiem kredītiem,” sprieda A.Musts.


Cīņa par krēslu un naudu
Deputāts Intars Zitāns rosināja lēmuma projektu par V.Litaunieka atlaišanu mainīt un paredzēt kompensācijas izmaksāšanu vairāku tūkstošu latu apmērā. “Cilvēkam par to, ka viņš strādājis, vienkārši kā sunim iespert pa vienu vietu ir nekoleģiāli un necilvēcīgi,” sacīja I.Zitāns. Tomēr viņa rosinājums neguva atsaucību.
Deputāts Jānis Liepiņš uzsvēra, ka arī A.Melders kā kādreizējais vietnieks nes atbildību par pilsētā notiekošo. Deputāts Jānis Cīmiņš atzina, “ja pirmā persona nespēj kontrolēt otro personu, tad tā nevar būt pirmā persona”.

Strādās, lai nebūtu kauns
Pēc viedokļu uzklausīšanas V.Litaunieks pateicās deputātiem par darbu. “Kopš apsēdos priekšsēdētāja krēslā, visu savu dzīvi esmu veltījis Alūksnei. Arī turpmāk tā darīšu – lai tur vai kas,” uzsvēra V.Litaunieks.
Priekšsēdētāja amatam izvirzīja Viju Puzuli un Jāni Liepiņu. Septiņi deputāti balsoja “par” V.Puzuli un četri - “par” J.Liepiņu. V.Puzule atzina, ka nekandidē amatam, lai kaut ko radikāli mainītu. “Esmu strādājusi, kā pratusi, un arī kļūdījusies, jo – kurš strādā, tas arī kļūdās. Ir jāturpina domē iesāktais darbs. Mēs esam šeit, lai strādātu cilvēkiem un nebūtu kauns par padarīto,” sacīja V.Puzule.
Priekšsēdētājas vietnieka amatam bija izvirzīts arī deputāts Jānis Liepiņš, bet deputātu balsojums bija tāds pat, kā iepriekšējās reizēs – septiņi pret četri.

Citu datumu laikraksti

 • Piedzīvo pirmo zaudējumu

  Vakar hokeja kluba (HK) „Ape” komanda aizvadīja kārtējo spēli Vidzemes atklātajā čempionātā hokejā, kas atšķirībā no iepriekšējām jeb Vidzemes...

 • Izstrādā deputātu ētikas kodeksu

  Mārkalnes pagasta padomes sēdē apstiprināts deputātu ētikas kodekss. Tajā iekļautas norādes par pamatprincipiem, kas pašvaldības deputātiem jāievēro...

 • Stafešu skrējienā – 4.vieta

  Visu pagājušo nedēļu Lietuvā norisinājās Pasaules karavīru čempionāts orientēšanās sportā, kur starp Latvijas izlases dalībniekiem startēja arī...

 • Sezonu sāk veiksmīgi

  Alūksnes rajonā dzinējmedību sezonas atklāšana visveiksmīgākā bijusi Ivara Ģēģera mednieku kolektīvam. Annas mežniecības teritorijā, I.Ģēģera...

 • Atjauno hidroelektrostaciju

  Par mazo hidroelektrostaciju saražoto elektroenerģiju vairs nemaksā dubultu tarifu. Tomēr ir svarīgi palielināt zaļās (vēja, saules, ūdens) jeb...

 • Lejup pa finanšu slīdkalniņu

  Gluži kā turpinājumu no pagājušajā nedēļā sākušās globālās ekonomiskās krīze iešūpošanās arī šonedēļ pasaule piedzīvoja daudz finansiālu...