Vai “Aljas” vadītājs ignorē deputātus?

Pamatojoties uz alūksnieša Jāņa Skultes iesniegumu, Alūksnes novada dome atsaukusi pilnvarojumu viņu veikt makšķerēšanas kontroli un zivju resursu aizsardzību, uzraudzību Alūksnes novada administratīvajā teritorijā. Šos pienākumus pilnvarotās personas veic brīvprātīgi savā brīvajā laikā. Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Alja” kā jauno pretendentu bija izvirzījusi Ingu Ozoliņu, tomēr jūlija domes sēdē viņa kandidatūra apstiprināta netika.

Jāuzticas iestādes vadītājam
Jau skatot šo jautājumu jūlija tautsaimniecības komitejas sēdē, deputāts Laimonis Sīpols interesējās, kur bija izsludināta pretendentu pieteikšanās. “Labs cilvēks un nāk, visi draugi un kopā strādā! Novadā ir daudz zinošu makšķernieku, un varbūt kāds no viņiem grib pieteikties, bet nezina, ka ir šāda iespēja. Kā izvēlas pretendentus?” jautāja L.Sīpols. Arī deputāts Druvis Tomsons uzskata, ka šāda “sistēma nav forša”. “Tas tāpat kā ar domes pastāvīgajām komisijām – kaut kas un kaut kur ir nolēmis, kuri būs. Šajā gadījumā nav runa par to, ka pretendents I.Ozoliņš ir slikts, bet par to, ka desmit labi pretendenti nemaz nezināja par šādu iespēju. Tas nav korekti,” sacīja D.Tomsons. Arī deputāts Ainars Melders uzskata, ka ir daudz apzinīgu makšķernieku, kuri varētu pretendēt, tādēļ pieteikšanos izsludināt vajadzēja gan – gan šoreiz, gan turpmāk līdzīgos gadījumos noteikti.
Aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis norādīja, ka pretendentu pieteikšanās netiek publiski izsludināta. “Pats personīgi jauno pretendentu nepazīstu – inspektori viņu uzrunāja un viņš piekrita. Nekur nav atrunāta pieteikšanās kārtība. Deputāti taču var arī neatbalstīt izvirzīto kandidātu,” atzina M.Lietuvietis. Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzskata, ka šādās situācijās deputātiem tomēr ir jāuzticas iestādes vadītājam.
Deputāti lēmumu nepieņem
Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāts L.Sīpols prasīja M.Lietuvietim uz domes sēdi sagatavot un iesniegt pretendenta I.Ozoliņa CV, lai deputātiem būtu priekšstats par personu, tomēr šis lūgums netika sadzirdēts, tādēļ domes jūlija sēdē par šo tēmu atkal raisījās diskusijas. Diskusiju noslēgumā vairums deputātu atzina, ka M.Lietuvietis nav pienācīgi sagatavojis sēdē izskatāmo jautājumu, tādēļ minētais kandidāts apstiprināts netika. M.Lietuvietis gan deputātiem sēdē klāstīja, ka brīvajā laikā I.Ozoliņš pats aktīvi makšķerē tieši Vaidavas un Pededzes upēs, kur “Aljai” šobrīd pietrūkstot cilvēka, kurš redz situāciju un var ziņot, iesaistīties lomu pārbaudē. “CV neatspoguļos šī cilvēka vēlmi viņa brīvajā laikā iesaistīties makšķerēšanas uzraudzībā,” uzskata M.Lietuvietis.
“Komitejā prasīja CV, bet tas nav iedots. Sanāk: ja deputāts kaut ko pajautā kādam iestādes vadītājam, domes darbiniekam, ir pilnīga ignorēšana. Tā nevar! Tagad deputātiem jābalso par to, ko viņi nezina – par tukšu vietu! Pretendents arī uz sēdi varēja atnākt. Atturēšos no balsojuma principa pēc,” pauda A.Melders. Arī deputāte Viola Kaparšmite uzskata, ka jautājums nav sagatavots. Par balsoja 7, pret arī 7, bet 2 atturējās, tādēļ lēmumu nepieņēma.

Citu datumu laikraksti

 • Aicina uz nakti ar (pie) ūdensrozēm

  Aicina uz nakti ar (pie) ūdensrozēm

  Sestdien, 29.jūlijā, Jaunlaicenē svinēs Muižas svētkus, kuriem šogad dots skanīgs nosaukums - “Nakts ar (pie) ūdensrozēm”. Grib atjaunot ūdensrožu...

 • Koncerts pilsētas cilvēka iekšējam “es”

  Alūksnes pilsētas svētku laikā - 5.augustā pulksten 14.00 - ikviens gaidīts Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē, lai klausītos komponista Uģa...

 • Mazdārziņu “universs” 6

  Mazdārziņu “universs”

  (Turpinās no 1.lappuses)Mazdārziņu teritorijas Alūksnes pilsētā un piepilsētā ir gluži kā savi “universi”, kuros dzīve rit īpašu  gaitu, daudz...