Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai atceraties savu pirmo eksāmenu? Kā tikāt galā ar uztraukumu?

Inese no Alūksnes, bijusī skolotāja: Jā, atceros. Tas bija sestajā klasē. Man vajadzēja kārtot savu pirmo eksāmenu matemātikā, bet uztraukuma gan nebija. Laikam tāpēc, ka biju labi sagatavojusies un šo mācību vielu zināju.

Inese no Alūksnes, bijusī skolotāja:
Jā, atceros. Tas bija sestajā klasē. Man vajadzēja kārtot savu pirmo eksāmenu matemātikā, bet uztraukuma gan nebija. Laikam tāpēc, ka biju labi sagatavojusies un šo mācību vielu zināju. Protams, ne vienmēr eksāmeni ir likti bez uztraukumiem. Tas bijis atkarīgs gan no mācību priekšmeta, kurā eksāmens jākārto, gan tā, kā skolotājs vai pasniedzējs ir iemācījis doto priekšmetu un sagatavojis eksāmenam. Šajā gadījumā skolotājam liela nozīme – ja viņš pats visu saliek pa plauktiņiem, tad arī skolēnam viss ir skaidrs, taču, ja pats skolotājs nezina, kas eksāmenā būs vajadzīgs, nervozs kļūst arī skolēns. Svarīgs šajos brīžos ir arī vecāku atbalsts, jo pozitīvas emocijas noder gan eksāmenu dienā, gan jebkurā citā svarīgā notikumā.
- Indra no Malienas, studē jurisprudenci:
Savu pirmo eksāmenu es neatceros, taču stress un uztraukums ir bijis, kārtojot jebkuru eksāmenu. Tas tā ir bijis vienmēr un ar to nevar tikt galā, tomēr, tiklīdz eksāmena norise ir sākusies, pamazām tas viss pazūd. Vienu no atmiņā paliekošākajiem eksāmeniem es varu minēt angļu valodas eksāmenu, ko kārtoju 12.klases beigās. Uztraukums pirms tam bija ļoti liels, jo, lai gan zināšanas bija, nejutos par sevi pārliecināta, turklāt papildu stress bija tās atbildības sajūtas dēļ, ka eksāmena rezultāts var ietekmēt studiju plānus. Tas gan nav nekas neparasts, jo uztraukums pirms eksāmeniem ir ikvienam. No tā izvairīties nevar, taču, lai eksāmenu laiks paietu kaut nedaudz mierīgāk, domāju, ka nozīme ir gan skolotājiem, kas palīdz sagatavoties un psiholoģiski nomierina, gan arī paša zināšanām un vecāku atbalstam.
- Vija no Alūksnes, pensionāre:
Spilgtā atmiņā iespiedušies matemātikas eksāmeni, jo tur bija apvienota trigonometrija, algebra un aritmētika, ar ko man tā grūtāk gāja. Tomēr es spēju pārvarēt uztraukumu, sakoncentrēties un ar visu tikt veiksmīgi galā. Lai izvairītos no uztraukumiem un stresa eksāmenu laikā, domāju, ka recepte ir tikai viena – vajag sevi saņemt rokās, būt mierīgam, labi izgulēties, labi paēst un lai no rīta būtu labas attiecības ar ģimenes locekļiem. Kad es kārtoju eksāmenus, centos darīt tieši tāpat un man viss izdevās.

Citu datumu laikraksti

  • Domāju es domas dziļas…

    Sakarā ar dzejnieka Eduarda Veidenbauma 140. dzimšanas dienas atceri tiek rīkots īso stāstu konkurss “Domāju es domas dziļas…”.Sakarā ar dzejnieka...

  • Izsludina starptautisko jauniešu eseju konkursu

    Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija UNESCO un Goi Miera fonds (Goi Peace Foundation) aicina jauniešus no...

  • Iedzīvotāji slikti pārzina savus izdevumus

    Deviņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka slikti pārzina savus izdevumus un gribētu naudu tērēt pārdomātāk nekā līdz šim, liecina...