Vai esat redzējuši pirmo cīruli?

Pavasaris kā vienmēr nāk ar gājputniem. Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ikvienu novērot gājputnu atgriešanos un ziņot par to, aizpildot pievienoto anketu un vasaras sākumā nosūtot to Latvijas Ornitoloģijas biedrībai.

Pavasaris kā vienmēr nāk ar gājputniem. Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ikvienu novērot gājputnu atgriešanos un ziņot par to (putna suga un novērošanas datums), aizpildot pievienoto anketu un vasaras sākumā nosūtot to Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (a.k. 1010, Rīga 50, LV-1050).
Ja labi pazīstat putnus, gaidīsim no jums ziņas arī par citu, pašlaik anketā neierakstītu putnu sugu agrākajiem novērojumiem.
Līdz šim konstatēts, ka Latvijā visagrāk - vidēji marta sākumā - atgriežas lauku cīrulis. Nedaudz vēlāk - marta vidū - tam seko mājas strazds un zosis. Gada putnu - balto stārķi, kā arī dzērvi un ķīvīti varam gaidīt marta beigās vai aprīļa sākumā.
Latvijā gājputnu atgriešanās reģistrācijas pirmsākumi meklējami jau 1927.gadā, regulāri pētījumi atsākti kopš 1996.gada. Kopumā laika periodā no 1996. līdz 2002.gadam visagrāk putni atgriezušies 2002.gadā.
Pēdējos gados visaktīvākie gājputnu vērotāji bijuši Liepājas, Cēsu un Rīgas rajona iedzīvotāji. Šogad īpaši aicinām atsaukties Latgales iedzīvotājus.

Citu datumu laikraksti

  • Rīko Cepuru balli

    Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji šonedēļ rīkoja Cepuru balli “Kā tik visa tai cepurē nav”.Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji...

  • Noslēdzies rajona padomes rīkotais konkurss

    Ir apstiprināti Alūksnes rajona padomes pašvaldību kultūras projektu konkursa rezultāti, sadalot rajona padomes līdzfinansējumu 2000 latu apmērā.Ir...

  • Atzīmē desmit gadu jubileju

    Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās paaudzes deju kopas “Kolberģis” desmit gadu jubilejas koncerts.Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās...