Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai klonēs cilvēku bez dvēseles?

Pasaulē nācis pirmais arābu pasaules klonētais bērns, kurš piedzimis kādā klīnikā Saūda Arābijā.

Pasaulē nācis pirmais arābu pasaules klonētais bērns, kurš piedzimis kādā klīnikā Saūda Arābijā. Kompānijas "Clonaid" prezidente Bridžita Buasela paziņojusi, ka ceturtā klonētā bērna vecāki ir kāds līdz šim neauglīgs pāris no Saūda Arābijas, kas vēlmi šādi iegūt bērnu izteicis jau 1999.gadā. Notiek sagatavošanās darbi, lai klonētu 18 gadus vecu jaunieti, kas gājis bojā autokatastrofā. Tam ir iegūts ģenētiskais materiāls.
Ir saprotama vēlme dzemdēt un audzināt bērnu. Tāpat vienmēr aktuāla bijusi izmisīga cerība atgriezt dzīvē mums mīļos cilvēkus, it sevišķi - pāragri mirušos. Tomēr ir šaubas, vai tas ir iespējams. Viss pasaulē mainās un atjaunojas, bet nekas nav mūžīgs. Pat ja tuvinieki atkal tiksies ar "atdzīvināto" jaunekli, nevar zināt, vai tas nebūs tikai ārēji līdzīgs. Zinātnieku atzinumi par cilvēka klonēšanas iespējām ir atšķirīgi. Daudzi tām netic, lai gan ir klonēti dzīvnieki - aitas, govis, cūkas un kaķis. Apstiprinājuma par kādai amerikānietei piedzimušu pirmo klonēto bērnu joprojām nav. Kompānija "Clonaid" apgalvo, ka meitene Ieva dzimusi ar ķeizargriezienu pērnā gada 26.decembrī un dzīvo Izraēlā. Nīderlandiete lesbiete laidusi pasaulē otro bērnu. Trešais mazulis esot japāņu vecākiem, tomēr ne par vienu nav pierādījumu.
Jā, klonētus kartupeļus ēdam jau sen. Bet viens no pasaulē pirmā klonētā dzīvnieka - aitas Dollijas - radītājiem zinātnieks Tens Vilmuts brīdinājis, ka ikviena klonēta radība cieš no dažādiem ģenētiskiem un fiziskiem defektiem. Viņš norāda, ka šiem dzīvniekiem ir aizkavēta attīstība un vāja imūnsistēma. Klonētu dzīvnieku gēni dažkārt uzvedas neprognozējami, un tāds pats risks apdraudēs cilvēka klonus. Vai tiešām diviem tūkstošiem cilvēku, kas gribot klonēt sevi un mīļus tuviniekus, nav bailes, ka tos varētu piemeklēt Dollijas vai vēl ļaunāks liktenis? Cilvēks taču nav aita! Tomēr ir bagātnieki, kas izdos
200 000 dolāru, jo tāda būšot klonēta cilvēka cena, lai nopirktu dēlu, meitu vai savu līdzinieku. Iespējams, ka sievietes sev pasūtīs Švarcenegerus vai citas superzvaigznes. Bet vīri sievas gribēs mainīt pret Sofiju Lorēnu vai Kimu Besindžeri.
Kompāniju "Clonaid" dibinājis Klods Vorilons, kas sevi uzskata par pravieti Raēlu. Raēliešu sekta atzīst, ka dzīvību uz zemes ir radījuši citplanētieši ar gēnu inženierijas palīdzību. Sektas mērķis esot panākt cilvēka nemirstību. Atliek secināt, ka pastardiena jeb pasaules gals ir tuvu, jo līdz ar klonu rašanos pazudīs cilvēks. Dvēseli nav iespējams klonēt!

Citu datumu laikraksti