Vai likums ierobežos alkohola daudzumu?

Rīgas domes Drošības un kārtības komiteja ceturtdien konceptuāli atbalstīja pašvaldības policijas ierosinājumu aizliegt privātpersonām glabāt un pārvadāt vairāk par diviem litriem alkohola.

Rīgas domes Drošības un kārtības komiteja ceturtdien konceptuāli atbalstīja pašvaldības policijas ierosinājumu aizliegt privātpersonām glabāt un pārvadāt vairāk par diviem litriem alkohola.
Taču pēc būtības priekšlikumu vērtēs nākamnedēļ. Priekšlikuma iemesls ir apstāklī, ka šobrīd jebkurš cilvēks neslēpjoties var nest pa ielu kasti "krutkas" un teikt, ka tā ir personīgajām vajadzībām, jo likums atļauj personīgām vajadzībām uzglabāt desmit litrus grādīgās dziras. Ideja par atļautā alkohola daudzuma samazināšanu līdz diviem litriem radusies, jo šādu alkohola daudzumu bez deklarēšanas var ievest Latvijā. Iecerēts, ka lielākos daudzumos dzērienus personīgām vajadzībām varēs uzglabāt, ja varēs uzrādīt pirkumu apliecinošu dokumentu.
Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds Safranovičs pauda, ka alkohola aprites likumu ar šādām ierosinātām izmaiņām "nemaz nedrīkst pieņemt".
"Ar kādām tiesībām var ierobežot tos, kas pašu patēriņam mājās gatavo vīnu? Uz kāda pamata policists ieies mājās? Kā kontrolēs? Uz kāda pamata rakstīs protokolu? Tas būs pilnīgi bezjēdzīgs, tukšs likums, ja arī tādu pieņems. Turklāt tas būs pretrunā ar cilvēktiesībām," sacīja Z.Safranovičs.
Taču viņš piekrita, ka pārvadāšanas kontrolei ierobežots alkohola daudzums nāktu par labu. "Krutkas" tirgoņi, kā pauda Z.Safranovičs, "ir kļuvuši gudri un pārvadā tikai 9,5 litrus spirta bez jebkādiem dokumentiem, un viņiem neko nevar izdarīt". Ierobežots pārvadājamā alkohola daudzums šiem tirgoņiem radīšot "lielākas problēmas".

Citu datumu laikraksti

  • Rīko Cepuru balli

    Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji šonedēļ rīkoja Cepuru balli “Kā tik visa tai cepurē nav”.Veclaicenes pamatskolas skolēni un skolotāji...

  • Noslēdzies rajona padomes rīkotais konkurss

    Ir apstiprināti Alūksnes rajona padomes pašvaldību kultūras projektu konkursa rezultāti, sadalot rajona padomes līdzfinansējumu 2000 latu apmērā.Ir...

  • Atzīmē desmit gadu jubileju

    Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās paaudzes deju kopas “Kolberģis” desmit gadu jubilejas koncerts.Šodien Kolberģa tautas namā notiks vidējās...