Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai mans nams ir mana pils?

Katram privātīpašniekam, it īpaši pilsētā, ir vēlme ap māju uzcelt žogu, lai varētu dzīvot mierīgi un netraucēti no kaimiņiem un garāmgājējiem.

Katram privātīpašniekam, it īpaši pilsētā, ir vēlme ap māju uzcelt žogu, lai varētu dzīvot mierīgi un netraucēti no kaimiņiem un garāmgājējiem. Alūksnē, Pilsētas bulvāra 3 nama īpašniece Lilita Branka ir pārliecinājusies, ka to izdarīt nav namaz tik vienkārši. To ir sapratuši arī Pilsētas bulvāra 1 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji, kam līdz ar sētas uzlikšanu kopējā pagalmā ir radušās neērtības.
Maijā Lilita Branka uzlika sētu starp savu īpašumu Pilsētas bulvārī 3 un daudzdzīvokļu māju Pilsētas bulvārī 1, bet jūnijā - pa īpašuma robežām gar Darba ielu. Pilsētas bulvāra 1 mājas iedzīvotājs Māris Kriķis apgalvo, ka Alūksnes pilsētas dome asfaltēto zemi, kas atrodas starp mājām Pilsētas bulvārī 1 un Pilsētas bulvārī 3 un kur izbūvēts stāvlaukums, ir piešķīrusi Pilsētas bulvāra 1 mājas uzturēšanai. "Mums ir garantētās nomas tiesības, ko Lilita Branka nerespektē. Ja viņu neapmierināja šāds pašvaldības lēmums, viņa varēja to pārsūdzēt tiesā un pierādīt, kam šī teritorija ir vairāk nepieciešama," uzskata M. Kriķis.
M.Kriķis pauž sapratni, ka L.Brankai varēja nepatikt nemitīgā automašīnu kustība gar viņas namdurvīm un tas, ka "uz viņas zemes visi, kam nav slinkums, ir kaut ko izvietojuši", tomēr nevajadzēja sētu uzlikt līdz ar viņu mājas sienu. "Alūksnes pilsētas Pašvaldības policija pirms vairākiem gadiem visus autovadītājus, kas automašīnas novietoja pie Pilsētas bulvāra 1 mājas, sodīja, tādēļ bijām spiesti mājas pagalmā izbūvēt stāvlaukumu. Policisti sodīšanu pamatoja, ka uz ielas novietotie transportlīdzekļi traucētu neatliekamās medicīniskās palīdzības un ugunsdzēsēju piekļūšanu mūsu mājai. Tagad ir izveidojusies tāda pati problēmsituācija," sūrojas M. Kriķis.
Vēlējās aizsargāt savu īpašumu
L.Brankai ir denacionalizētais (valsts īpašuma pārvēršana par privātu) īpašums. "Ja īpašumam būtu paredzēti kādi apgrūtinājumi, tad tiem vajadzēja būt uzrādītiem Zemesgrāmatā, bet tur tādi nav norādīti. Pilsētas bulvāra 1 mājas iedzīvotājiem ir divas ieejas ēkā - gan no pagalma, gan no ielas pusi, tādēļ uzskatu, ka nav nepieciešama vēl trešā - pa manu īpašumu. Turklāt gar manu māju viņi mēdza braukt lielā ātrumā. Manai mājai ir tikai viena ieeja, kuru tagad esmu norobežojusi," stāsta L. Branka.
"Agrāk, kad man bija finansiālas grūtības, vairākas reizes Pilsētas bulvāra 1 mājas iedzīvotājiem piedāvāju no manis atpirkt vai nomāt laukumu, kur viņi turēja automašīnas. Viņi no tā atteicās, un tagad teritoriju esmu iežogojusi. Kad būvvaldē vērsos ar lūgumu saskaņot žoga uzlikšanu gar Darba ielu un Pilsētas bulvāri, jautāju, vai uzreiz nevar gūt saskaņojumu arī pārējai teritorijai. Būvvaldes speciālisti apgalvoja, ka tas nav viņu kompetencē, bet tagad izrādās, ka tomēr ir un es neesmu ievērojusi domes būvniecības noteikumus," sūrojas L. Branka.
Viņa skaidro, ka bija uzaicināta uz Administratīvās komisijas sēdi, kur saņēma pārmetumus par pilsētas domes būvniecības noteikumu neievērošanu.
"Noteikumos bija minēts, ka par visu veidu būvniecību pilsētā atbild Alūksnes pilsētas dome. Komisijā uzsvēra, ka Pilsētas bulvāra 1 iedzīvotājiem ir lietošanas tiesības uz daļu zemes, kas ir mans privātīpašums. Bet lietošanas tiesības kādam var piešķirt tikai tad, ja īpašnieks ar lietotāju noslēdz līgumu. Ar mani neviens šādu līgumu nav slēdzis," saka L. Branka.
Savu rīcību neuzskata par pārsteidzīgu
L.Branka prognozē, ka pilsētas dome viņai neatļaus uzlikto sētu saglabāt. "Es gaidu, kad man kāds parādīs dokumentu par lietošanas tiesībām. Redzēs, kā situācija atrisināsies, jo būvvaldē man apgalvo pretējo, - ka es esot atteikusies no zemes gabala, kur agrāk atradās automašīnu stāvlaukums. Uzskatu, ka es neesmu pārsteigusies, ap savu īpašumu uzliekot sētu. Ar kādām tiesībām pilsētas dome koriģē īpašuma lietošanu?" akcentē L.Branka.
Aiz sētas Darba ielas pusē L.Brankas īpašumā tagad atrodas arī viens elektrības stabs un ceļa zīme "Dodiet ceļu".
"Nepieciešamības gadījumā elektriķiem noteikti ļaušu piekļūt elektrības stabam. Sēta ir uzlikta līdz ar ceļu. Ja ziemā to bojās, jo nevarēs no ielasnotīrīt sniegu, necelšu nekādas pretenzijas, jo pati sētu tā esmu uzlikusi. To izdarīju, jo manu īpašumu garāmgājēji piemētāja ar atkritumiem, bet dzērāji bija izvēlējušies kā taisnāko ceļu uz kaimiņmāju, kur nelegāli tirgo alkoholu," skaidro L. Branka.
Iedzīvotāji vēlas rast kompromisu
Alūksnes pilsētas domes būvinspektore Aina Kaukala akcentē, ka pilsētā ir maz gadījumu, kad privātīpašnieks ar domi nesaskaņo sētas uzlikšanu ap īpašumu. Viņa Lilitas Brankas rīcību uzskata par patvaļīgu. "Lilita Branka būvvaldē bija saskaņojusi koka dēlīšu žoga uzlikšanu savā īpašumā gar Darba ielu un Pilsētas bulvāri. Nav saskaņota sētas uzlikšana pagalmā starp Pilsētas bulvāra 1 un 3 ēkām. Tagad ap visu ēku ir uzlikts drāšu žogs, bet tāds nebija paredzēts," klāsta A. Kaukala.
Viņa norāda, ka pilsētas dome pieņem lēmumus par nelikumīgi uzlikta žoga nojaukšanu vai saglabāšanu. 7.jūlijā viņa abiem Pilsētas bulvāra 3 ēkas īpašniekiem - Lilitai Brankai un Ilgonim Jevsejevam - aizsūtīja vēstuli par radušos situāciju un 30 dienu laikā gaida atbildi, kā arī izsauca uz būvvaldi, lai īpašnieki sniegtu paskaidrojumus par nelikumīgu žoga uzlikšanu. "Lai gan ar īpašnieci Lilitu Branku jau ir bijušas mutiskas pārrunas, nekas nav mainījies. Ja paskaidrojumus nesaņemsim, tad Alūksnes pilsētas domē sniegšu ierosinājumu pieņemt lēmumu sētu nojaukt vai saglabāt. Otrs īpašnieks Ilgonis Jevsejevs jau ir sniedzis atbildi, ka sētas būvniecība ar viņu nav saskaņota un viņš tajā nav iesaistīts," saka A. Kaukala.
Viņa uzsver, ka tagad Pilsētas bulvāra 1 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem ir liegta viena no ieejām. "Tagad nav iespējams ēku apsaimniekot, jo žogam no mājas sienas ir jāatrodas vismaz metra attālumā, lai varētu krāsot fasādi vai veikt citus remontdarbus. L.Branka sētu ir uzlikusi līdz ar daudzdzīvokļu mājas sienu. Šāda patvaļīga rīcība ir nelikumīga. Sēta apgrūtinās ugunsdzēsēju piekļūšanu daudzdzīvokļu mājai, ja notiks ugunsnelaime," klāsta A.Kaukala.
Pilsētas bulvāra 1 daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji ir noskaņoti rast kompromisu ar Lilitu Branku. "Sētas uzlikšana mūs satrauc. Ja, piemēram, ēkas galā būs ugunsgrēks, tad ugunsdzēsēji nevarēs piekļūt notikuma vietai. Ja kādam iedzīvotājam kaut kas netīšām izkritīs pa logu, kā viņš savu mantu atgūs? Noteikti mēģināsim rast kompromisu," saka Pilsētas bulvāra 1 mājas vecākā Gaida Lāce.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Kāds, kura balsi viņa labi atmin! Ansis! Dārtai pār augumu pārskrien vieglas tirpas, viņa nespēj spert vairs ne soli, nejusts reibonis apņem viņas...

 • Būs pieejami līdzekļi no Eiropas Sociālā fonda

  Eiropas Sociālais fonds ir Eiropas Savienības finanšu instruments cilvēkresursu attīstībai un darba tirgus apstākļu uzlabošanai, kas ilgtermiņā...

 • Kāpēc nenotika "t.A.T.u." koncerts

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve Maskavā.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve...

 • Starp mums, sievietēm, runājot

  Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!".Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!" "Kas noticis,...

 • Ziedu ballē būs vērojama augu dažādība

  Rīgas Latviešu biedrības namā no 10. līdz 13. jūlijam notiks Otrā apvienotā puķu un krāšņumaugu izstāde Ziedu balle.Rīgas Latviešu biedrības namā no...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Dziesmu svētki. 23. Vispārējo latviešu dziesmu svētku programma: 5. jūlijā Doma laukumā pulksten 12.00 - pūtēju orķestru diena (ieeja brīva).Dziesmu...