Vai mazinās saslimstība ar tuberkulozi?

Alūksnes rajons ir starp tiem, kur ir reģistrēta vismazākā saslimstība ar tuberkulozi. Pašlaik uzskaitē ir četri tuberkulozes slimnieki. Tomēr Alūksnes poliklīnikas ftiziatre Ināra Dukule šaubās, ka mazāk cilvēku slimo ar šo slimību.

Alūksnes rajons ir starp tiem, kur ir reģistrēta vismazākā saslimstība ar tuberkulozi. Pašlaik uzskaitē ir četri tuberkulozes slimnieki. Tomēr Alūksnes poliklīnikas ftiziatre Ināra Dukule šaubās, ka mazāk cilvēku slimo ar šo slimību.
"Viens saslimšanas gadījums ar tuberkulozi ir atklāts, cilvēkam mirstot. Tas nozīmē, ka slimība netika laikus atklāta, jo cilvēks nav gājis pie ārsta. Iespējams arī, ka ģimenes ārsti mazāk sūta pacientus uz rentgena pārbaudēm. Nesen pie manis bija slimnieks, kas ir inficējies jau diezgan ilgi, bet nav bijis pie ģimenes ārsta. Šādi gadījumi varētu būt pamats informācijai, ka saslimstība ar tuberkulozi mazinās," spriež I.Dukule.
Pacientus, kuru sūdzības ir saistītas ar plaušu saslimšanu, nekavējoties jāsūta izmeklēšanai uz rentgenu. Nepieciešamā aparatūra izmeklēšanai ir Alūksnes slimnīcā un poliklīnikā. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu par to ir jāmaksā 50 santīmi.
Savukārt tos, kas ar elpošanas problēmām vērsušies pie I.Dukules vai arī viņiem bijis kontakts ar tuberkulozes slimniekiem, nosūta uz rentgenu par brīvu.
Pagājis vairāk nekā gads, kopš slēgta Balvu tuberkulozes slimnīca. Tagad Alūksnes rajona pacientus var nosūtīt uz Tuberkulozes un plaušu slimību valsts centru Rīgā.
I.Dukule secina, ka izveidojusies laba sadarbība ar galvaspilsētas ārstniecības iestādi. Šogad viņa rūpīgai izmeklēšanai nosūtījusi 18 cilvēkus.
"Sarežģītāk ir nokļūt Rīgā ar sabiedrisko transportu no attālākiem pagastiem, jo vairākkārt ir jāpārsēžas. Turklāt centrs atrodas 16 kilometrus ārpus pilsētas," atzīst I.Dukule. Viņa ir gandarīta, ka šogad ir mazāk ar tuberkulozi inficētu bērnu.
Ar tuberkulozi vairumā gadījumu slimo sociāli mazaizsargāti iedzīvotāji: bezdarbnieki, maznodrošināti cilvēki vai alkoholiķi. Viņiem materiālais atbalsts un sociālā palīdzība ir jāsaņem no pašvaldībām.
Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras direktors Jānis Leimanis uzsver, ka pašvaldību darbiniekiem kopā ar mediķiem jārisina tuberkulozes apkarošanas problēmas.

Citu datumu laikraksti

 • Kopā ar prieku

  Es šorīt jūtos kā balta lapa bez steigas un maldiem, jo esmu kopā ar prieku. Ja man kāds pajautātu, kāpēc es priecājos, nevarētu atbildēt. Vienkārši...

 • Cilvēki mirst, lai dzīvotu

  Laikā, kad visi runā par Ziemassvētku brīnumu, par dāvanu iegādi un gaidāmo svētku svinību norisi, ir cilvēki, kam šajos svētkos citādāk garšos...

 • Lēģerniekos katrs dzīvo, kā māk

  Ej, kur iedams, brauc, kur braukdams, Latvijā it visur līdzās skaistām un lepnām mājām varēs atrast pamestas un pussabrukušas būdiņas, līdzās...

 • Augstskolā aizstāv bakalaura darbus

  Ceturtdien Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes studiju centrā 12 studentiem, kas iegūs kvalifikāciju “sākumskolas skolotājs...

 • Izdos grāmatu par dzīvi pierobežā

  Veclaicenes pagasta pašvaldība kopīgi ar igauņiem īsteno pierobežu sadarbības projektu “Igaunijas dienvidaustrumi un Latvijas ziemeļaustrumi - divi...

 • Tiekas kluba biedri

  Lauvu kluba “Alūksne” biedriem pagājušajā nedēļā bija kārtējā tikšanās, kurā pārrunāja tuvākās aktivitātes.Lauvu kluba "Alūksne" biedriem pagājušajā...