Vai pilsētā maksāsim par govīm un vistām?

Alūksnes pilsētas domes februāra sēdē tika skatīts jautājums par nodevām, kas būtu jāiekasē par visa veida dzīvnieku turēšanu pilsētā. Pēc ilgajām diskusijām lēmums par nodevu apstiprināšanu netika pieņemts.

Alūksnes pilsētas domes februāra sēdē tika skatīts jautājums par nodevām, kas būtu jāiekasē par visa veida dzīvnieku turēšanu pilsētā. Pēc ilgajām diskusijām lēmums par nodevu apstiprināšanu netika pieņemts.
Par produktīvajiem dzīvniekiem nodevas nevajadzētu
Jau iepriekšējās domes sēdēs daudz tika diskutēts par nodevu apjomu, tomēr šoreiz deputāti vairāk uzmanības pievērsās jautājumam, par kādu dzīvnieku turēšanu nodevas vajadzētu iekasēt. Deputātu domas dalījās vai nodeva jāmaksā par jebkuru dzīvnieku vai tomēr tās iekasēt tikai par suņu un kaķu turēšanu.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Ainars Melders norāda, ka vajadzētu noteikt, kādus dzīvniekus ir atļauts pilsētā turēt, kādus ne un tikai tad lemt par nodevas apjomu.
"Nav pareizi iekasēt naudu par produktīvajiem dzīvniekiem, kuri dod pārtikas produktu– pienu, olas, gaļu. Šiem cilvēkiem apstākļi jau tā nav viegli, bet mājdzīvnieki ļauj izdzīvot," pauž deputāts Jānis Liepiņš.
"Nodevas par suņiem un kaķiem iekasē, lai varētu uzturēt patversmi un izķert klaiņojošos. Nevar viennozīmīgi lemt par visu dzīvnieku turēšanas nodevām vienādi. Ir jālemj, kādus dzīvniekus ļaujam turēt un kādos apstākļos pilsētā tie dzīvos," norāda deputāts Jānis Cīmiņš.
Var turēt visus dzīvniekus
Domes jurists Arturs Upītis skaidro, ka pašlaik saistošie noteikumi atļauj turēt jebkura veida dzīvnieku un viņu dzīvošanas apstākļus nosaka Dzīvnieku aizsardzības likums, tāpēc būtu absurdi domāt, ka dzīvnieki dzīvos uz balkona, pagrabos vai citās nepiemērotās vietās.
"Ja gribu turēt pilsētā šo govi vai aitu baru, tad ir jāmaksā vai jāizstrādā noteikumi šos dzīvniekus aizliegt turēt vispār. Šī ir pilsēta, un ir jārēķinās ar apkārtējiem cilvēkiem. Būtu arī negodīgi, ja par suni nodeva jāmaksā, bet par govi vai zirgu ne," uzskata A.Melders.
Uz to deputāte Vija Puzule izsaka repliku, ka pilsētā jau netiek galā ar klaiņojošiem suņiem, kaķiem, tagad vēl piepulcēsies vistas, kazas, aitas un citi zvēri.

Citu datumu laikraksti

 • Vakcinācija efektīvāka bijusi lapsām

  Pārbauda vakcīnu iedarbību pret trakumsērgu.Pārbauda vakcīnu iedarbību pret trakumsērgu Pārtikas un veterinārā dienesta laboratorijās pārbaudīta...

 • Receptes

  Zivju kroketes Kilograms vārītas vai ceptas zivs (zandarts, līdaka, menca), 100 g sviesta, 100 g rīsu, 3 olas, 100 g siera, sāls, pipari, 2 sīpoli,...

 • Copes kalendārs

  20. – 21.februāris. Ja gaisa temperatūra nav mīnusos, tad labi lomi gaidāmi jūras makšķerniekiem, jo butes ir iznārstojušas un tagad meklē barību,...

 • Lācis pie raķetēm

  ASV turpinās kampaņa par tiesībām valdīt Baltajā namā.ASV turpinās kampaņa par tiesībām valdīt Baltajā namā. Kurš būs Amerikas boss? ASV pavalstis...

 • Žurkas gadā trīskāršojas kāmīšu cenas

  Pekina. Sākoties Žurkas gadam, Ķīnā trīskāršojušās kāmīšu cenas. Šie dzīvnieki tiek uzskatīti par laimes nesējiem, turklāt cilvēki tos uztver daudz...

 • Pašvaldība algo poltergeista izdzinēju

  Lielbritānija. Izlingtonas pašvaldība noalgojusi ekstrasensu poltergeista izdzīšanai no kāda īres nama, kura iedzīvotāji draudēja atstāt savas...