“Vaidavas kausi” - arī velosportistiem un autobraucējiem

Sestdien tradicionālos “Vaidavas kausus” izcīnīja velosipēdisti un apvidus automašīnu vadītāji. Skatītājiem šajā dienā tāpat kā pirms gada ieeja bija brīva.

Sestdien tradicionālos "Vaidavas kausus" izcīnīja velosipēdisti un apvidus automašīnu vadītāji. Skatītājiem šajā dienā tāpat kā pirms gada ieeja bija brīva.
Velokross vienlaikus bija arī Alūksnes rajona atklātā čempionāta posms kalnu velosipēdiem. Sportisti sacentās sešās dažādās vecuma un meistarības grupās, distanču garums bija no 4 līdz pat 30 kilometriem. Velotrase bija ierīkota sevišķi gleznainā apvidū, vijās garām izciliem dabas objektiem - dižvītoliem.
Diena bija saulaina, tādēļ priecīgi pēc finiša jutās pat tie, kas pilnībā nejaudāja pieveikt visus paredzētos apļus. Stāvākajos nobraucienos velokompjūteri reģistrējuši pat 40 kilometrus stundā lielu ātrumu! Startam velokrosā pieteicās 100 sportistu.
Sporta klasē "Vaidavas kausu" starp 19 dalībniekiem izcīnīja un velosipēdam riteņus ar šampanieti varēja mazgāt Edgars Krūmiņš (Alūksne). Viņa rezultāts sešos apļos bija stunda un 13 minūtes. Tālākajās vietās - rīdzinieki Mārtiņš Rullis un Olafs Andersons.
Tautas klasē meistarību parādīja Agnis Apse (Smiltene), atstājot aiz sevis valmierieti Kasparu Eglīti un Guntaru Baranovski no Smiltenes. Alūksniešiem Jurim Priževoitam un Artūram Pušpuram - piektā un sestā vieta 29 dalībnieku konkurencē.
Senioru klasē uzvarēja Viesturs Kazainis (Ilzene), par gandrīz trīs minūtēm apsteidzot Ilmāru Žunnu (komanda "Mix Team") un alūksnieti Gunāru Rozenbergu.
"Pietiekami grūtā trase bija labs treniņš pirms nākamajām sacensībām, kas notiks nākamsestdien Kuldīgā. Tādēļ nobraucu papildus vēl vienu apli," atzinās Viesturs.
Sievietēm uzvaru izcīnīja Agnese Fogele (Ventspils) un priecīga saņēma "Vaidavas kausu" no sava tēva - sacensību komentētāja Ērika Fogeļa - rokām. Otrā vieta - Silvijai Aizezerai (Grobiņa), trešā - alūksnietei Ingai Rozenbergai. Jauniešiem labākais bija Ervīns Parings (Alūksne), otrais - Jānis Rubiks ("Mix Team"), trešais - Kristaps Dzīvītis no Bauskas.
Bērniem līdz 12 gadu vecumam finišēšanas secība bija šāda: Kristers Kovgers, Andris Vosekalns (abi - Alūksne), Kaspars Paegle (Zeltiņi). Sponsoru gādātās balvas saņēma visi 24 mazie braucēji, bet pārsteiguma balvu - visjaunākā dalībniece - piecgadīgā Alise Kazaine. Šajā starta grupā vairāk kā puse braucēju bija jaunie apenieši, vislabāk veicās Mairim Kaktiņam (piektā vieta).
"Prieks par daudzajiem bērniem, kas nebaidījās piedalīties šajās sacensībās. Varbūt viņu piemēram nākamreiz sekos arī vecāki?" cerīgi teica trases veidotājs Mairis Levans.
"Necerēti liela bērnu atsaucība un labas zināšanas," tā par CSDD rīkoto teorētisko eksāmenu velosipēdistu tiesību iegūšanai teica sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Nogobode. "Šo iespēju te izmantoja vairāk nekā 30 bērni, kaut arī ne visiem jau ir 12 gadu. 11 gadus vecā rīdziniece Līga Krasta pat sasniedza maksimāli iespējamo punktu summu - 10!"
Firma "Hawaii Express" piedāvāja bezmaksas servisu, uz vietas salabojot velosipēdus, ja tiem gadījās tehniskas kļūmes.
Apvidus automašīnu konkurencē trasē pēcpusdienā devās astoņas no deviņām startam pieteiktajām automašīnām. Dalībnieki bija ieradušies no sešām dažādām Latvijas vietām. Sacensības, tāpat kā pērn, Apes trasē rīkoja motoklubs "Ape" sadarbībā ar klubu "Mazozoli 4 reiz 4".
Skatītāju apbrīnu izpelnījās divas Sahāras tuksnešos rūdītās "OSCar" mašīnas, kas jau Ziemassvētkos atkal dosies rallijā "Parīze - Dakāra". Tās bija pārākas arī dažādiem sacensību elementiem bagātajā Apes trasē, kas bija jācenšas izbraukt uzmanīgi, citādi krājās soda sekundes.
"Trasē nebija garlaicīgi, par to liecina mūsu sasvīdušās pieres," pēc finiša teica 1.numura "OSCar" vadītājs Jānis Āzis. "Labi, ka sacensības notiek Apē. Šajā trasē braucam pirmoreiz, bet "Lejasķiparu" purvu sacensībās piedalījāmies jau agrāk."
Skatītāju uzmanība neatslāba, gan skatoties lēcienus, gan braucienu starplaikos vērojot mehāniķu darbošanos pie jaudīgajām Ogres servisa centrā sagatavotajām mašīnām. Ventspilnieka Igora Skoka un Agra Piķa "oskaram", kas brauca ar 11. starta numuru, tehniska kļūme ar riepu neļāva pabeigt otro braucienu, tāpēc nācās palikt piektajā vietā.
Uzvarēja rīdzinieks Jānis Āzis ar līdzbraucēju Didzi Zariņu ("OSCar"), tālākajās vietās: Jānis Auziņš (Balvi) un Raivis Zeltiņš (Alūksne), ceturtā vieta - Ingum Balodim. Apes līdzjutējiem par sarūgtinājumu, motora pārkaršana jau pirmajā braucienā neļāva turpināt sacensības Kārļa Meistera automašīnai. Savukārt džipam no Virešiem trasē pie "Dauškanu" parka pārlūza priekšējais tilts.
Par skatītāju drošību gādāja nožogojumi un policijas darbinieki, bet trasi šķērsot sacensību laikā varēja caur pērn izbūvēto tuneli.

Citu datumu laikraksti

  • Piepilda jaunības dienu sapni

    Gaujienieti Mirdzu Bērziņu 2001.gada vasarā piemeklēja liela nelaime - izcēlās ugunsgrēks mājā, kurā viņa dzīvoja, tomēr viņai pietika uzņēmības sākt...

  • Patukšie naudas maki

    Šobrīd dzīvojam savdabīgā tropu klimatā. Nepastāvīgie laika apstākļi sagādā problēmas ne tikai atpūtniekiem, bet arī lauksaimniekiem.Šobrīd dzīvojam...

  • Valsts prezidenta balvas izcīņā iegūst sudraba medaļu

    Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā arī Alūksnes vieglatlētiem bija labi rezultāti.Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā...