Vairāk grib spēlēt teātri

Vērtējot Alūksnes rajona kultūras iestāžu darbu pēdējos trīs gados, var secināt, ka visvairāk pašdarbības kolektīvu bija 2003.gadā.

Vērtējot Alūksnes rajona kultūras iestāžu darbu pēdējos trīs gados, var secināt, ka visvairāk pašdarbības kolektīvu bija 2003.gadā.
Tas bija dziesmu svētku gads, tātad svētki ir stimuls ne tikai noturēties, bet arī veidot jaunus kolektīvus.
"Pagājušajā gadā bija par 19 kolektīviem mazāk kā 2003.gadā, tas ir, 110 pašdarbības kolektīvi. Jauniešu deju kolektīvu skaits samazinās tāpēc, ka pēc vidusskolas beigšanas dodas studēt vai atrod darbu citur un neatgriežas rajonā. Pērn bija tikai trīs jauniešu deju kolektīvi. Iespējams, ka var rast stimulus vai veicināt interesi turpināt dejot dzimtajā pilsētā, pagastā," analizē Alūksnes rajona padomes padomniece kultūras jautājumos Sanita Eglīte.
Viņa atzīst, ka vairāki jauno kolektīvi ir kļuvuši par vidējās paaudzes deju kopām. To skaits gandrīz nav mainījies. Aktivizējušies ir amatierteātri. 2002.gadā bija 14 dramatiskie kolektīvi, bet pērn - 23 teātri. Septiņi ir bērnu kolektīvi, kas darbojas kultūras iestādēs. "Tā ir laba tendence, jo bērni gribēs spēlēt teātri arī tad, kad būs pieauguši. Arī ritma deju grupās iesaistās bērni un jaunieši," vērtē S.Eglīte. Daudz ir vokālo ansambļu. Tie ir noturīgi kolektīvi, jo ansambļu skaits samazinājies par trim. Jaunas vēsmas tradicionālajās darba formās ienes līnijdeju un senioru dāmu grupas. 2004.gadā amatiermākslā bija iesaistījušies 1517 cilvēki. Tas ir par 400 mazāk kā 2003.gadā.
Kultūras darbinieku skaits trīs gados ir samazinājies. Sarūgtina, ka vairākos tautas namos nav vadītāja. Toties finansējums pērn bija par 68 000 latu lielāks nekā 2002.gadā. Pašvaldības rūpējas par kultūras iestāžu labiekārtošanu, tāpēc daudz līdzekļu izlietots remontiem.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...