Vairāk pieprasa uzturlīdzekļus bērniem

“Alūksnes Ziņas” uzzināja, ka Alūksnes rajona tiesā palielinās lietu skaits, kurās skartas vecāku un bērnu attiecības.

"Alūksnes Ziņas" uzzināja, ka Alūksnes rajona tiesā palielinās lietu skaits, kurās skartas vecāku un bērnu attiecības. Pie šīm lietām pieder arī laulības šķiršana un adopcija. Rajona tiesā pērn četras reizes palielinājies lietu skaits par līdzekļu piedziņu bērnu uzturēšanai.
"Tās ir gan pirmreizējas lietas, gan tādas, kas nodotas izskatīšanai atkārtoti - tiek pieprasīta lielāka uzturlīdzekļu summa atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem," laikrakstam stāsta Alūksnes rajona tiesas priekšsēdētāja Inta Ķikute.
Statistika liecina, ka pērn tiesā saņemtas 80 lietas par uzturlīdzekļu piedziņu bērnu uzturēšanai, bet 2003.gadā - tikai 22. Tas izskaidrojams ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda darbības uzsākšanu, arī valstī šie skaitļi ir palielinājušies - attiecīgi 8349 lietas 2004.gadā un 3421 lieta 2003.gadā.
I.Ķikute norāda, ka 99 procentos gadījumu prasības iesniedzējas ir bērnu mātes.
"Jāatgādina, ka uzturlīdzekļus atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem var prasīt, ja bērni ir nepilngadīgi. Pilngadīgi bērni tos var prasīt no vecākiem, ja viņiem ir objektīvi iemesli, piemēram, viņi mācās. Ministru kabineta noteikumi un Uzturlīdzekļu garantiju fonda darbība uz pilngadīgiem bērniem neattiecas," skaidro tiesas priekšsēdētāja.
Raksturīgi, ka valstī palielinājies iesniegto prasību skaits par vecāku varas izbeigšanu un ierobežošanu - 2003.gadā iesniegtas 352 lietas, bet 2004.gadā - 926. Alūksnē šāda tendence nav aktuāla - saņemtas tikai četras lietas (2003.gadā - neviena). Tas izskaidrojams ar to, ka bāriņtiesas vecākiem atņēma aprūpes tiesības, bet tagad šādos gadījumos pēc sešiem mēnešiem izvērtē situāciju. Ja tā nav mainījusies, tad obligāti jāsniedz prasība tiesā. Rajona tiesas darbinieki prognozē, ka šogad šādu lietu skaits palielināsies.

Citu datumu laikraksti

  • Kartupeļu audzētājiem bija grūts gads

    Vidzemes zonas zemnieki aizvadījuši 2004.gadu jau kā pilntiesīgi ES dalībnieki, ir saskārušies ar ES prasībām un solītajiem labumiem.Vidzemes zonas...

  • Aukstais laiks neietekmē skolu apmeklējumu

    9.februārī no rīta gaisa temperatūra daudzviet Alūksnes rajonā bija mīnus 20 grādu un zemāka. Tādā laikā skolēniem, kuriem vēl nav 12 gadu, nav...

  • Evakuē no degošas mājas

    Otrdien, 8.februārī, pulksten 18.25 Alūksnē, Pils ielā 50, pašvaldības divstāvu ēkas bēniņos izcēlās ugunsgrēks. Dega cauruļvadu un griestu...