Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valda priekšstats, ka smēķētājiem ir vairāk draugu

Vides veselības centrs veicis skolēnu aptauju par smēķēšanu. Aptaujas rezultāti atklājuši, ka cigarešu pieejamība nepilngadīgajiem smēķētājiem problēmas nesagādā un no aptaujātajiem jauniešiem gandrīz 80 procenti ir kādreiz pamēģinājuši smēķēt.

Vides veselības centrs veicis skolēnu aptauju par smēķēšanu. Aptaujas rezultāti atklājuši, ka cigarešu pieejamība nepilngadīgajiem smēķētājiem problēmas nesagādā un no aptaujātajiem jauniešiem gandrīz 80 procenti ir kādreiz pamēģinājuši smēķēt.
"Atbildes uz aptaujas jautājumiem lūdzām sniegt 53 Latvijas vispārizglītojošo skolu 7. līdz 9. klašu audzēkņiem. Jautājām, kādā vecumā jaunieši izsmēķē pirmo cigareti, cik daudzi no 7. līdz 9. klašu skolēniem regulāri smēķē, kur nepilngadīgie jaunieši iegādājas cigaretes, cik bieži jaunieši ir pakļauti pasīvai smēķēšanai mājās un sabiedriskās vietās, cik lielā mērā cigarešu markas izvēli nosaka reklāma saziņas līdzekļos," skaidro Veselības veicināšanas centra Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Auzāne.
81,3 procenti no 53 skolu skolēniem aizpildīja anketas . Aptaujā piedalījās 2150 skolēni. Pēc anketās iegūtās informācijas atklājās, ka 38 procenti skolēnu smēķē, 34 procenti smēķē cigaretes un 12 procenti lieto citus tabakas izstrādājumus.
"Seši no desmit skolēniem ir pakļauti pasīvai smēķēšanai, jo dzīvo mājās, kur citi smēķē viņu klātbūtnē. Vairāk nekā septiņi no 10 bērniem ir pakļauti pasīvai smēķēšanai sabiedriskās vietās, vairāk nekā sešiem no 10 bērniem viens vai abi vecāki smēķē," komentē B. Auzāne.
Divas trešdaļas skolēnu uzskata, ka citu cilvēku smēķēšana viņu tuvumā ir kaitīga veselībai. Trīs ceturtdaļas skolēnu uzskata, ka jāaizliedz smēķēšana sabiedriskās vietās. Trīs no četriem jaunajiem smēķētājiem vēlas atmest netikumu. Vairāk kā puse 13 līdz 15 gadus veco smēķētāju cigaretes iegādājas veikalā. Vairumam no viņiem vecums ne reizes nav traucējis iegādāties cigaretes veikalā.
"No aptaujātajiem jauniešiem 79,9 procenti kādreiz ir mēģinājuši smēķēt. Liela daļa jauniešu domā, ka smēķētājiem zēniem un meitenēm ir vairāk draugu. Astoņi procenti uzskata, ka smēķēšana zēnus padara pievilcīgākus. 73,2 procenti jauniešu saņēmuši palīdzību vai ieteikumus atmest smēķēšanu. Turklāt gandrīz puse jauniešu atzina, ka stundās ir stāstīts par smēķēšanas kaitīgumu un tās ietekmi uz veselību," saka B.Auzāne.

Citu datumu laikraksti