Valentīna dienā valdīs īpaša gaisotne

Rīt ir Valentīna diena - mīlētāju svētki. Alūksniešus Ilzi un Sandoru Līviņus, kas ir precējušies desmit gadus, šajā dienā sveic bērni ar pašu veidotiem zīmējumiem, un mājās valda īpaša gaisotne.

Rīt ir Valentīna diena - mīlētāju svētki. Alūksniešus Ilzi un Sandoru Līviņus, kas ir precējušies desmit gadus, šajā dienā sveic bērni ar pašu veidotiem zīmējumiem, un mājās valda īpaša gaisotne.
"Ir svētku mielasts, uz galda aizdegta svecīte un valda neikdienišķs noskaņojums. Uzskatu, ka Valentīna diena ir jauni svētki. Esam pedagogi, arī skolās šajā dienā rīko dažādus pasākumus, ko apmeklējam" saka I.Līviņa.
Ilze un Sandors ir auguši Alūksnē, bet ciešāk sadraudzējās, kad Ilze mācījās vidusskolā. "Abi spēlējām orķestrī. Sēdējām blakus, tāpēc vajadzēja izmantot kopēju pulti, kur novieto notis. Arī pēc mēģinājumiem mājup bija jāiet uz vienu pusi," atminas I.Līviņa.
Līviņu pāra attiecībās valda sapratne un cieņa pret otra paveikto. "Esam precējušies 10 gadus, un lielākie pārbaudījumi jau ir aiz muguras. Kopdzīve nav vienas dienas brauciens uz kaut kurieni, kā to reizēm iedomājas," spriež Ilze.
Pēc horoskopa Sandors ir Dvīnis. "Manuprāt, tas viņu precīzi raksturo, jo vīram piemīt divas dabas. Sandors ir sabiedriski aktīvs, tomēr labprātāk viņš uzturas mājās. Sandors ir precīzs. Ja esam sarunājuši tikšanos, tad zinu, ka man nevajadzēs pusstundu salt un gaidīt. Es vienmēr varu būt droša, ka man ir, uz ko paļauties. Viņš ir jūtīgs vīrietis," raksturo Ilze.
Ilzi un Sandoru vieno arī mūzika un deja. "Domstarpības visbiežāk rodas par pedagoģiju. Zinām viens par otra gaitām un audzēkņiem, bet neiejaucamies. Nenoliedzami, darbs mums aizņem daudz laika, tādēļ brīvu brīžu ir maz. Kopā esam vēlu vakarā, ap pulksten 20.30. Tad ar bērniem pārrunājam, kā viņiem pa dienu ir veicies. Arī sestdienās ir vai nu sporta deju, vai arī orķestra mēģinājumi.
"Tomēr pēdējās nedēļas nogalēs visi esam izbrīvējuši laiku, lai brauktu slēpot," akcentē I.Līviņa.
Viņa atminas, ka slēpju iegāde bijusi interesanta. "Vēlējāmies, lai visiem ģimenē būtu slēpes, bet neviens nedāvināja. Tad nu mēs ar bērniem Sandoram tās uzdāvinājām vārdadienā un nolikām pie gultas. Pēc mēneša šādu dāvanu saņēmu arī es," atminas Ilze.
Līviņu ģimenes lepnums ir bērni – deviņgadīgā Adele Kristella un četrgadīgais Alberts Kristolds. "Uzskatām, ka bērnus nepieciešams iesaistīt mākslinieciskajā pašdarbībā, lai mazajiem nebūtu prātā "sliktās" blēņas. Mūsu bērni apmeklē mūzikas skolu un sporta deju mēģinājumus. Vasarās dodamies velobraucienos un rādām bērniem skaistākās Alūksnes vietas. Mūsu ģimenē nav vīriešu un sieviešu darbu. Abi darām visu un to mācām arī bērniem," stāsta Sandors.
Pagājušajā gadā Ilze un Sandors piedalījās televīzijas spēlē "Laimīgais pāris", uz to viņus esot pamudinājuši bērni. "Vīrs iegādājās pieteikuma anketu, es to aizpildīju un aizsūtījām. Bijām par to jau aizmirsuši, bet pēc gada pastā saņēmām ielūgumu uz ierakstu. Tā ir spēle, ko vajadzētu izbaudīt katram. Mums tas bija interesants piedzīvojums. Labprāt ko līdzīgu pamēģinātu vēl," saka I. Līviņa. "Tie pāri, kas apgalvo, ka ir nesatraucami un nekad nestrīdas, melo! Galvenais ir atrast kompromisu, saprast un cienīt vienam otru," ir pārliecināti I. un S. Līviņi.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...